Elena Ignat – un nou mandat în fruntea femeilor liberale din Alba
La sfârşitul săptămânii trecute a avut loc Conferinţa OJFL Alba pentru alegerea noilor structuri de conducere. 70% dintre cele 210 delegate au votat cu candidatul Elena Ignat, preşedinte şi în mandatul anterior, 30% exprimându-şi votul pentru celălalt candidat, Iuliana Şarlea. Profesoara Elena Ignat este un politician cunoscut în Alba, fiind consilier judeţean al PNL din 2008. Elena Ignat a deţinut în perioada 2005-2009 funcţia de inspector şcolar general adjunct, iar în prezent este director al Şcolii Generale „Avram Iancu” din Alba Iulia.
La Conferinţa judeţeană de alegeri au participat în calitate de invitaţi Lucia Varga, deputat PNL de Bihor, Zvetlana Preoteasa, vicepreşedinte BPN al OFL, Calo Viorica, vicepreşedinte BPN al OFL, reprezentante ale altor organizaţii din ţară. Din partea PNL Alba a participat preşedintele Teodor Atanasiu, vicepreşedinţii Simion Creţu, Mihai Nicuşor, Simone Albani, Florin Roman, Romul Popa, preşedintele PNL Alba Iulia, Gabriel Pleşa precum şi alţi preşedinţi ai filialelor PNL din judeţ. Biroul teritorial nou ales al OJFL este format din: preşedinte Elena Ignat, vicepreşedinţi: Diana Ciobotea, Mariana Pereanu, Marcela Duma, Andreea Katona, Gabriela Miclea, membrii: Lilica Vanţ, Ioana Pădure, Viorica Morar, Adina Jinar, Roxana Bodea, Monica Dumitrescu, Cristina Voina, Rodica Groza, Alina Bud, Camelia Oneţ, Mariana Maerescu.
„Mulţumesc tuturor colegelor pentru încrederea acordată şi sper ca noua echipă să dinamizeze activitatea OJFL Alba astfel încât să ofere oamenilor o alternativă politică credibilă bazată pe principii, competenţă şi bun simţ”, ne-a declarat preşedinta OJFL Alba, prof. Elena Ignat.
Nicoleta IDITA-TOMUŢA
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți Vineri, 26 iulie 2024, la Penitenciarul Aiud a avut loc întâlnirea între reprezentanții Penitenciarului și operatorii economici/angajatori, potențiali beneficiari ai forței de muncă oferite de persoanele private de liberate. Cu ocazia acestei întâlniri au fost prezentate de către […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)