Dan Simedru: PSD Alba mobilizează șefi de deconcentrate în campania electorală

Deputatul ACL de Alba, Dan Coriolan Simedru, a afirmat vineri, în cadrul unei conferințe de presă, că liderii PSD Alba pun presiune pe șefii instituțiilor deconcentrate din județ să își mobilizeze resursele pentru a face campanie electorală candidatului PSD, ca „să dreagă rezultatul” obținut în turul 1 al alegerilor.

Dan Simedru”Știu că în laboratoarele electorale ale PSD Alba s-a discutat ca principală strategie de campanie electorală implicarea șefilor de deconcentrate PSD-iști și, atât personal, cât și prin angajați. De la șefi de deconcentrate, la directori de școli, șefi de ocoale silvice, pădurari, profesori, o implicare masivă în alegeri, ca să dreagă rezultatul.

ELIT

Am văzut directori de instituții de stat din Alba, aflați în campania electorală în timpul orelor de serviciu. Îi rog să aibă decența și, dacă vor să-și susțină candidatul, să o facă după orele de serviciu, într-un mod decent și legal, fără să folosească resursele statului și pozițiile publice în campania electorală”, a declarat deputatul Dan Coriolan Simedru.

ADEZIUNE PLUS ALBA

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă: PNL Alba nu negociază funcții. Posturile din deconcentrate trebuie ocupate prin concurs

După cum am afirmat încă din timpul campaniei electorale, PNL Alba nu negociază funcţii, ci susţine ocuparea, pe baza principiului… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

22 Comentarii

@??? 7 noiembrie 2014 at 15:59

Pana acum radeau de el pnlistii acum rad si pdlistii Nu-l rascoleste acolo ii place sa traiasca!

irina 7 noiembrie 2014 at 21:44

Ai dreptate ! este foarte amuzant omul , si este meritul lui ca reuseste sa aduca zambetul pe fetele unora .

paul 7 noiembrie 2014 at 22:23

face glume bune . bravo lui

marele licurici 7 noiembrie 2014 at 16:30

Sâniedre… În curând se vor mobiliza procurorii DNA personal pentru „măria ta”. EADS stă să explodeze din clipă în clipă. Deci în consecință caută-ți o țară cu care RO să nu aiba acord de extrădare. Poate Chile ?

Mircea 7 noiembrie 2014 at 16:30

Directorii PNL merg zi de zi cu masinile de servici in campanie! Asta nu e mobilizare e munca ! furati cu tupeu in continuare!

irina 7 noiembrie 2014 at 21:39

oare cei de la PSD sunt sfinti ? doamna de la mediu foloseste masina de serviciu in interes personal si cand nu e campanie, din pacate o parcheaza si pe locul meu de parcare :))

sebesanul 7 noiembrie 2014 at 20:00

No hai sa vedem!
Desii ieri si alaltaieri nu a fost legal sa se faca campanie electorala, in Sebes, viceprimarul cu o mare parte a stafului primariei a iesit in strada sa faca campanie. ne-am obisnuit cu ei ca nnu respecta nici o regula dar sa vad ca tot PSD-ul e invinuit ma apuca rasul. Dupa ce blocheaza orice initiativa de imbunatatire a vietii sebesenilor ca sa de vina pe PSD, angajatii primariei mai si iasa cu tupeu in campanie alaturi de ACL. Daca astora nu le iasa ceva te plimba pe holurile primariei pana te saturi si te lasi pagubasi. Iau viteza numai daca se trezesc amenintati cu plangere pentru abuz in serviciu. si atunci incerca sa te mai calce pe bataturi. Vine ea vremea platii!!!
Sebesenii daca le explici cum decurg lucrurile in administratie, sunt tare razbunatori!

rapidistul 7 noiembrie 2014 at 20:42

Si eu pot sustine la randul meu ca a obtinut shakira cetatenie romana si ca o sa vina sa voteze cu PSD…niste aberatii fara dovezi oricine poate zice.

Adrian Gros 7 noiembrie 2014 at 20:42

Uite-l pe mincinosul care a promis ca o sa DESCHIDA SPITALUL DIN ZLATNA. Acum te umfli prin ziare, dar in Zlatna nu ai mai fost ca te-ar bate oameni.

sebi 7 noiembrie 2014 at 21:36

cat de usor crezi ca se deschide un spital ? aveti habar de ce discutati inainte de a aduce acuze ? Cu ce ati contribuit dvs la demararea procedurilor de deschidere a spitalului ?
ESTE USOR SA ACUZI mai ales atunci cand TU NU FACI NIMIC .
De asta merge tara asta rau , pt ca sunt multi cei ca tine care nu misca un deget si doar vor sa primeasca – in tarile civilizate acest tip de oameni se numesc CERSETORI dar aici sunt INTELECTUALI ( supracalificati pentru a face ceva )
Ura si la gara!

MLG 7 noiembrie 2014 at 20:55

Şobolan cu pene, ati ajuns din nou pe scena politica in 2012, v-a readus din nou PSD-ul pe linia de plutire, v-a dat functii (pe care le aveti si acum) si va agatati de ele ca şoarecii de branza si strigati ca tot cei care v-au pus acolo sunt coministi, mincinosi, bla bla.
Sunteti niste penali penibili, meritati sa v-o dea Blaga pe din dos, placerea voastra!

sebi 7 noiembrie 2014 at 21:29

De ce credeti ca PSD -ul a avut o contributie importanta in alegerile din 2012 ? Eu cred ca in afara de mecanismele de furat voturi ale psd si turmele de ,,oi” membrii care executa fara sa gandeasca …….. nu a avut alta contributie , ba mai mult sa folosit de numele PNL pt ca al lor era PATAT ! la fel cu e si acum . Pacat ca mai sunt si oameni de treaba in PSD – scuze pt acestia .

cetatean 7 noiembrie 2014 at 21:06

D-le deputat, tu acuzi in primul rand Psd-ul ca se mobilizeaza in campanie cu „sefii de deconcentrate”, dar uiti ca ai ajuns deputat pe colegiul Cugir-Zlatna si cu voturile PSD (aprox 40%). In aldoilea rand in orasele din colegiul tau asa-zisii PNL-isti au iesit in campanie cu toti primarii si jumate din angajatii primariilor de acum doua zile cand inca era ilegala campania… Asa ca pe langa ca esti un ipocrit mai esti si un sustinator al PeNaLilor

Alex 7 noiembrie 2014 at 21:08

Cum stam cu iesirea la autostrada a Cujerului?

sebi 7 noiembrie 2014 at 21:22

sunteti o adunatura de sclvi ai psd-ului care deschideti gura fara comanda atunci cand sefii vostrii vor sa isi bage …..la. Cu totii il acuzati pe acest om care spre deosebire de voi a avut curajul sa faca o declaratie publica pe care a si semnat-o , VOI CAND O SA AVETI VALOAREA NECESARA SA FACETI ASTA ? ANONIMILOR !
Cand o sa puteti iesi cu un articol care sa adune atitia mancatori de kkt la comentarii ?
Sunteti niste nulitati , iar parerea voastra NU CONTEAZA ! ( cu siguranta o sa va ia ceva timp sa intelegeti asta si sa va acceptati situatia , dar o sa va obisnuiti )

irina 7 noiembrie 2014 at 21:47

Ar fi interesant pentru noi restu sa ii enumeri , daca ii sti inseamna ca o faceti impreuna :)))))))

MLG 7 noiembrie 2014 at 22:00

Ia-o in cu.r si du-te tare la liberalii tăi de treabă 😉

Claudiu 7 noiembrie 2014 at 22:37

Vad ca pesedistilor le-a luat Dumnezeu mintile! Sa va explic de ce, atunci cand arunci mizerii asupra cuiva care are o reputatie mai buna decat a celui care le lanseaza cel atacat castiga in simpatie datorita efectului de victimizare nu invers cum isi imagineaza imbecilii. Asa ca efectul este invers decat cel scontat de atacatori. Ati priceput acum canaliilor? Puteti continua…

Claudiu 7 noiembrie 2014 at 22:43

Si inca ceva, mustruluiti de sefii lor de partid de la Bucuresti ca au cam luat-o pe cocoasa in Ardeal cum a fost de pilda la Sugag unde Ponta a luat istoricul scor de 7,6 % clasandu-se pe un nespeart loc 3 dupa Elena Udrea, gasca pesedeilor din Alba s-au gandit ei sa actioneze in forta si sa atace liderii PNL sa-i desfinteze. Si au cam facut rahatul praf pentru ca oricat s-ar strofoca nu pot..nu au cu ce….

Sebastian 7 noiembrie 2014 at 22:48

Hotii strica hotul! Cam asa se pare din postarile de mai sus, dar cin sa-i creada, PSD nu prea are credibilitate aici. A se vedea scorurile penibile pe care lea-u luat in foarte multe localitati. Si mai ales acolo unde primarii au trecut la PSD fara sa ia cu ei si procentele partidului. La Campeni, Vintu de Jos, Arieseni Ponta a pierdut rusinos desi primarii au sustinut energic candidatura lui pontalau. No ce sa insemne asta? Pot pricepe pesedistii mesajul electoratului?

rapidistul 8 noiembrie 2014 at 0:11

Deja cam deviati toti de la ce zicea penalul in articol…avea treaba cu campania si ca directorii merg in campanie cand nu trebe…dar ilegalitatile voastre, ca ati iesit cu 2 zile mai repde in campanie…nu mai zice nimic? La voi asta e in regula? Asa faceti voi campania?? Si in ziua alegerilor dati mesaje la oameni ca ii pupati in „dos” daca va voteaza??

cugerean 8 noiembrie 2014 at 22:48

Hotul striga hotu! Mult tupeu fără nici un pic de rusine… Ei nu respecta legea si pe urma tot ei invinovatesc pe altui. ACL-istii conduc judetul Alba asa ca ei au cei mai multi directori cu practicile reclamate. Sfarsitul e aproape dle fripturist