CSM Volei Alba Blaj s-a despărțit de antrenorul de numele căruia se leagă toate performanțele din cei zece ani de existență: „Mulțumim, Darko Zakoč!”
CSM Volei Alba Blaj și antrenorul Darko Zakoč anunță încetarea relațiilor contractuale. Clubul nostru îi mulțumește reputatului antrenor sârb pentru activitatea excepțională pe care a avut-o la conducerea tehnică a echipei, de numele căruia se leagă toate performanțele pe care CSM Volei Alba Blaj le-a obținut în cei zece ani de existență de până acum.
Proiectul Volei Alba Blaj continuă la același nivel! Pentru sezonul viitor, clubul nostru și-a propus construirea unei echipe în componența căreia să se regăsească mai multe voleibaliste românce, iar obiectivele rămân neschimbate: cucerirea titlului național, câștigarea Cupei României și calificarea în fazele superioare ale cupelor europene!
Darko Zakoč este cel care a pus Blajul pe harta voleiului european! Venit la cârma echipei în luna octombrie 2014, Darko Zakoč este antrenorul cu care Volei Alba Blaj a obţinut toate performanțele europene și interne: a calificat echipa în finala Ligii Campionilor (2018), finala Cupei CEV (2019) și finala Cupei Challenge (2021) și a câștigat cinci titluri naţionale (2015, 2016, 2017, 2019 și 2020) şi trei Cupe ale României (2017, 2019 și 2021).
CITEȘTE ȘI: Antrenorul Darko Zakoc s-a despărțit de Volei Alba Blaj! Sârbul se indentifică cu performanțele Blajului din ultimii ani!
Darko Zakoč s-a născut la data de 24 mai 1963 în Uzice (Serbia) și are o carieră împresionantă, antrenorul sârb câştigând 20 titluri naţionale, Volei Alba Blaj devenind a cincea echipă pe care a făcut-o campioană în premieră. Pentru contribuţia pe care a avut-o la promovarea imaginii sportului blăjean şi implicit a comunităţii locale, reputatul tehnician sârb a fost recompensat, în 2017, cu titlul de cetăţean de onoare al municipiului Blaj.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CSM Unirea Alba Iulia a susținut un triunghiular în Slovenia, la Rogla, întâlnind ND Gorica (remiză, 1-1) și CSM Reșița (eșec, 0-1). După ce amicalul cu NK Bistrica a fost anulat, uniriștii au susținut două teste a câte 45 de minute în aceeași zi, obținând rezultate de apreciat în fața unor oponenți din eșalonul superior. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie