Unul dintre amendamentele depuse la bugetul local de către consilierul PNL, Simone Albani este amenajarea unei săli de cununii, într-un spaţiu din Şanţurile Cetăţii din Alba Iulia. Prezent la o conferinţă de presă a PNL, consilierul Rareş Buglea a susţinut ideea colegului său de partid, de a înfiinţa o sală de cununii, pentru că holul Primăriei din Alba Iulia nu este suficient pentru cele aproximativ 450 de nunţi, care se fac într-un an.
Simone Albani a simţit disconfortul programărilor repetate pe propria piele, el fiind unul din cei 446 de miri care a avut nunta anul trecut. Albani a lipsit de la conferinţa de presă, iar cauza lui a fost susţinută de Rareş Buglea, care este cel mai îndreptăţit să vorbească despre acest subiect, el fiind şi maestru de ceremonii.
„Sunt unii miri care cheamă ofiţerul de stare civilă la traseul celor trei fortificaţii, sau în alte locaţii mai speciale. Anul acesta au fost 446 de cununii, programările se fac la 15 minute şi mirii aşteaptă prea mult. Este un disconfort să-i programezi pe miri la 15 minute, iar acest lucru duce de multe ori inevitabil la ceartă pentru că o cununie poate depăşi un sfert de oră”, a spus Rareş Buglea.
Rareş Buglea crede că este necesar ca numărul ofiţerilor de stare civilă să revină la 5.
2 Comentarii
de la parcuri industriale si poduri peste mures, am sarit direct la sali de nunti.halal usl.o bataie de joc facuta d eun italian care schimba femeile ca pe ciorapi.binenteles ca avem in corul figurantilor si un vornic fascist.am uitat ca tara e condusa d eusl. nu vorbim nimic de somaj, crestere de preturi, inflatie, coruptie.acum e bine.stai linistit simone, primarul hava mircea o sa faca si aceasta sala de cununii si astfel la urmatoarea ta nunta vei avea un spatiu larg de manifestare.si romania e plina de romance dornice sa se cupleze cu baieti bogati.e foamete simone, ca baietii tai o ard aiurea prin guvern.apropo: sper ca firma ta a reusit sa se califice la ajutorul de minimis.stii tu despre ce e vorba. oricum aveai punctajul maxim.
Bravos Rares ! Ai fost la nunta lui Broscone , ai servit fudulii de arici prajite in untura de musca traznita si tintar vaduv , de aceea ti-ai pierdut micul cerebel .
Comentariile sunt oprite