Cine urmează să concerteze în Piata Cetatii din Alba Iulia – Vita de Vie, Parazitii, ZOB, ROA, Mihai Margineanu

Piata Cetatii Alba Carolina urmează să găzduiască în perioada 26 iulie – 27 iulie 2014 o nouă serie de concerte ale unor trupe românești în vogă.

Scena Alba Fest04Bergenbier  vrea  să  organizeze cea mai mare manifestare muzicală a verii, “Zilele Prieteniei Bergenbier”. După Cluj Napoca, Craiova, București, Ploiești, Arad, caravana petrecerii va ajunge și la Alba Iulia, continuându-și apoi drumul către Brașov, Galați și Constanța.

ELIT

Evenimentul va începe la ora 19:00, iar accesul este gratuit.

Line-up Zilele Prieteniei Alba Iulia:

Mihail David - 2020

Sambata 26 iulie:

Vita de Cie

ZOB

SKA-NK

Niste Baieti

 

Duminica 27 iulie:

Parazitii

ROA

Mihai Margineanu

Ultimu Nivel

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136

9 Comentarii

Stefana 23 iunie 2014 at 21:23

In loc sa cheme cantareti calumea Andra, Voltaj, Horia Brenciu, cheama pe toti afonii gen ROA … Jalnic ! 🙁

dolfi 23 iunie 2014 at 21:37

Andra ceoara si Voltaj n-au ce cauta langa Horia Brenciu.. nu te mai uita la Otv ca nu-ti face bine!

Nestiutoru' 23 iunie 2014 at 21:51

Habar nu aveti voi…chipuri de lut….ca sunt o multime de orase mari in toata tara asta, ce nu beneficiaza nici la jumatate de evenimentele culturale si concertele ce le aveti voi la Alba-Iulia!

Bogdan 23 iunie 2014 at 22:29

In primul rand festivalul este organizat de Bergenbier si se tine in toate orasele mari ale tarii…Iar daca tie nu iti plac trupele care vin, nu este nevoie sa vii la concert…poti sta acasa sa ii asculti pe „cantaretii calumea”: Andra, Voltaj si Brenciu…

spectator 23 iunie 2014 at 23:28

Albaiulienii sunt atat de bagatori de vina incat nici cand le dai gratis nu e bine, ca de ce nu e pe scena alt artist pe care ii vad ei toata ziua la TV. Fir-ati voi sa fiti de inculti, din cauza gusturilor voastre avem numai bai de multime( 99% albaiulieni) la artisti supercomerciali in loc sa avem cete de turisti prin cetate la artisti alesi pe spranceana! Din cauza voastra are Andra scena de 2 ori mai mare si sunet de 2 ori mai bun decat Bonnie Tyler. Ia stati voi acasa la Tv si vedeti-va de treaba voastra, nu mai carcotiti atata! PS Totusi, daca va trece prin cap sa iesiti in Piata Cetatii sa mancati un mic, ar fi bine sa iesiti fara copii dupa voi duminica la Parazitii 🙂

Bogdan 23 iunie 2014 at 23:47

Bine zis 😉 de accord cu tine, lasa ca ii mai bine asa, sa nu fie atatia oameni care vin la concerte doar ca au auzit ca cineva canta…nu mai este asa aglomeratie…raman oamenii de calitate, care stiu aprecia muzica 😀

Andrei 24 iunie 2014 at 2:40

Parazitii !!!

Cetateanul 24 iunie 2014 at 14:01

Spectator, aceste spectacole nu sunt tocmai pe gratis. Le platim din banii nostri. E mai usor sa pui o scena si sa faci circ decat sa construiesti ceva. Asta cu construitu e extrem de greu pentru alesi.

Priest Uming 25 iunie 2014 at 0:35

Presecane, ce trupă eaia „Vita de Cie”?