Ziarul Unirea

Ada Rus – noul purtător de cuvânt al Instituției Prefectului Alba

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Prefectul de Alba, Dan Coriolan Simedru și-a întărit echipa cu un nou purtător de cuvânt, după cum a anunțat în conferința de presă de astăzi.

Este vorba despre Ada Rus, absolventă a Facultății de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării din Cluj-Napoca care, de mai mulți ani face parte din echipa municipalității Aiud.

ELIT

”Am venit la Instituția Prefectului alături de domnul Simedru pentru că domnia sa dorește să aibă o relație deschisă cu mass-media prin intermediul căreia să-și poată construi o comunicare transparentă și eficientă cu locuitorii județului Alba, sens în care obiectivele noastre profesionale coincid. Acesta este motivul pentru care am decis să lucrez alături de prefectul județului Alba”, a spus Ada Rus.

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

13 ianuarie: Exponatul lunii la Muzeul Național al Unirii din Alba Iulia. Depozitul de bronzuri de la Gâmbaș

Miercuri, 13 ianuarie 2021, ora 1100, la Muzeul Național al Unirii Alba Iulia va fi vernisat exponatul lunii ianuarie: Depozitul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

67 de persoane sancționate de către polițiștii din Alba pentru nerespectarea măsurilor și normelor de protecție împotriva COVID-19. Activățile de verificare ale IPJ Alba continuă

Continuă activitățile Inspectoratului de Poliție Județean Alba în vederea verificării modului în care se respectă prevederile Legii nr 55 din… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba a fost RENOVATĂ pentru iubitorii de carte, cu dizabilități

Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba este instituția publică de cultură care are rolul de a gestiona documente și baze de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice

Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Nevoie URGENTĂ de donatori la Centrul de Transfuzie Alba: Ce grupe de sânge au stoc insuficient

Centrul de Transfuzie Sanguină Alba face un apel către cetățenii județului, pentru a dona de urgență sânge, în special cei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

A prezentat polițiștilor un permis de conducere italian, care se presupune că este fals. Tânăr din Lunca Mureșului, CERCETAT de polițiști

Polițiștii din Ocna Mureș au oprit, în data de 11 ianuarie, un tânăr din comuna Lunca Mureșului, care a prezentat… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

21 Comentarii

Andreea 25 iulie 2012 at 11:24

NU POT SA CRED… ce a facut Udrea din necioplitele Romaniei, toate viseaza sa ajunga sus, cat mai sus, uite ca unele sunt pe drum. Aveam alta parere despre prefectul actual, sa fie batut in cap sa o puna pe impiedicata asta inganfata in aceasta functie sau i s-a impus? Poate d-l Josan a vrut sa-si innoiasca echipa cu ceva prospaturi.

Horea 25 iulie 2012 at 11:27

La mijlocul acestui „transfer” trebuie sa existe un … mister!

Oare cand il vom afla?

Valy 25 iulie 2012 at 11:53

Misterul poate ni-l dezvaluie tocmai doamna (sau domnisoara?) Rus.
Acum va avea mai mult timp la dispozitie. La Aiud avea mai multe activitati de indeplinit.

alt aiudean 25 iulie 2012 at 11:42

si-o fi tras Josan alta „gurista”
cine o sa fie „oralista” Primariei Aiud in locul avansatei ?

Alina 25 iulie 2012 at 12:16

Casandra Calin este membră a Uniunii Scriitorilor filiala Alba-Hunedoara , doamna purtator de cuvant a luat in urma cu cativa ani buni un premiu pe nedrept, daca nu ma insel l-a castigat Casandra

Gogu 25 iulie 2012 at 12:23

Ati luat-o razna toti pedelistii si basistii.. mai nou si doamna asta e plagiatoare? Hahahaha , cat de ciuda va poate fi.

Administrator 25 iulie 2012 at 12:40

Toti „`postacii„ ar trebui sa cunoasca faptul ca acest forum nu e o toaletea publica, in care sub protectia anonimatului poti sa insulti sau calomniezi pe toata lumea. Toate comentariile care aduc atingere demnitatii, onoarei, reputatiei unei persoane private vor fi moderate.

un tip 25 iulie 2012 at 15:02

Sigur… cenzurati sa mearga!!! Cand este vorba sa fie porcarite personagii usl-ase… cu masura, da?? Altfel, liber la gura!!!

ion 25 iulie 2012 at 15:05

Sigur ca a promovat-o, ca sa nu mai scrie presa ca si sotul si mama ei lucreaza in primaria aiud, impreuna cu ea. pe ea au scos-o, acum… se aranjeaza putin organigrama. dar nu pentru mult timp. josane, pastreaza-i un loc caldut, se intoarce repede. nu va face fata, la fel ca la biblioteca din aiud, unde a stat 2 luni. a crezut ca acolo doar se bea cafea…

Cetatean 25 iulie 2012 at 15:41

Nu mai poate Ada Rus de comentariile unor frustrati. Nu e nimeni tampit sa isi ia un om slab profesional si sa mai faca si tam-tam cu faza asta. Simedru a facut o mutare foarte inteligenta. Il va scoate Ada Rus in presa si ii va face imagine cum nu a mai avut nici un prefect pana acum. Invidiosii raman cu unghiile roase.

Andreea 25 iulie 2012 at 16:34

Nu-i in stare sa-si faca ei imagine si o sa-i faca prefectului…hai ca ma faci sa rad „cetatean frustrat”ce stie Ada Rus sa faca in afara de a duhani si a barfi? Daca tot ii aperi imaginea inseamna ca o cunosti, ai stat vreo data fata in fata cu ea la o discutie sa simti ce senzatie de voma iti ofera discutia cu ea, la propriu vorbesc. Doar vanzatoarele de seminte din fata stadionului Metalu iti mai ofereau senzatia asta in urma cu 25 de ani.

Horea 25 iulie 2012 at 16:57

Curioasa comparatie: vanzatoare de seminte- vanzatoare de vorbe (ale purtatoarei de cuvant).

Numai ca acele seminte – de acum 25 de ani – erau totusi „rontaite” cu incredere!

Cetatean 25 iulie 2012 at 19:22

Daca-i asa cum spui, de ce te macina grija? In plus, tocmai ca si-a facut imagine de profesionist, altfel nu o chema pe ea prefectul din tot judetul. Nu o apar, dar tu si restul care scrieti miezerii o acuzi. Motivul e clar,va irita.

Funeriu 25 iulie 2012 at 21:36

Oana?

Sultanica 25 iulie 2012 at 20:53

Nu va mai luati dupa frustratele care abereaza d-na Ada,cand ajungi sa privesti de la baza piramidei spre”varful”pe care stateai cocotata ca o cioara,pizmuiesti pe toata lumea si-ti lingi ranile.Succes si numai bine.

primarul din grajd 26 iulie 2012 at 7:55

ce-mi place ca pdleprele sunt indignate de acesta avansare …eu zic ca aceasta doamna prin munca ei a reusit ce a reusit …iar tu Soptitoarea lui Funeriu din urechi ai luato la m…. ca sa ajungi la Bucale . Asa ca ciocu mic pdleprelor ca se apropie Tunamiii si va matura pe toti hoti ordinari si batjocoritori de neam si tara ….JOS BASESCU si vreau s-o felicit pe Ada si nu uita sa faci ce ai facut la AIUD cu acelasi succes

agora 26 iulie 2012 at 8:32

La Aiud nu a facut nimic cu succes inafara de a toca bani publici degeaba. E adevarat ca depinde dinspre ce tabara privesti lucrurile. Ce-ati zice despre tabara neinregimentatilor politic?

Horea 26 iulie 2012 at 11:35

„primarul din grajd”: „… vreau s-o felicit pe Ada si nu uita sa faci ce ai facut la AIUD cu acelasi succes”

Cel putin iesi din grajd, spala-te putin, si abia apoi te apuca de felicitat.
Parca asa s-ar cuveni.

missdjax 27 iulie 2012 at 14:18

lasa k esti tu o doamna!!!!!!!!si o femeie culta!!!!lasa sa fie altii redusi!!!te si vad cum mananci seminte in timp ce citestiziarul pe net la un internet cafe!!!va meritati soarta in orasul ala!!!!!!!!!!!

Andreea 27 iulie 2012 at 18:16

Din „cetatean” ai devenit „missdjax” dar vocabularul e acelasi.
Mai bine seminte decat tutun, tutunul dauneaza grav sanatatii si din cele scrise de tine vad ca dauneaza la fel de grav si lipsei de inteligenta. Bine d-na Rus, te lasam in pace sa-ti faci numarul si in prefectura Alba,in primaria Aiud ai ajuns de rasul lumii.
Nufolosesti internet cafe ca doar merge netul la servici, ce sa faci si tu pana la sfarsitul programului ca sa nu te plictisesti, „porti cuvantul” dintr-o parte in alta ca altceva nu stii sa faci (macar daca ai lasa inganfarea de-o parte si ai intelege ce inseamna purtator de cuvand, poate ai avea sansa sa te ierte lumea pentru gafele facute pana acum si pentru minciuni)

electorul 27 iulie 2012 at 18:36

dna Ada avea niste articole disgratioase in „AiudeanulPNL”. Pacat. Poate promovarea ii va prinde bine.