// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

UPDATE/ FOTO/ Crimă la Alba Iulia: O tânără a fost ucisă cu lovituri de cuțit

O tânără care locuia cu chirie în blocul M3 din cartierul albaiulian Cetate a fost găsită moartă, miercuri în jurul prânzului. Trupul neînsuflețit prezenta răni grave, astfel că au fost alertate autortitățile.

crima in Alba Iulia003La locul incidentului s-au deplasat mai multe echipaje de Poliție, inclusiv criminaliști, care desfășoară cercetări. Aceștia au blocat accesul în scara blocului  și au interzis cetățenilor să se apropie de ghena de gunoi. Pe tot perimetrul din zonă se caută arma crimei și alte probe care să ajute la identificarea rapidă a criminalului.

crima Alba Iulia (1)Criminaliștii au cercetat cu atenție și containerele de la ghena de gunoi din apropierea blocului.

UPDATE: La fața locului s-a deplasat și Marius Ungureanu, prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Alba care a declara că în urma cercetărilor se va stabili starea de fapt și se vor elucida imprejurarile în care a decedat victima. Din primele informații rezultă că tânăra decedată avea 24 de ani și locuia cu chirie într-un apartament de la etajul 4 al blocului. Trupul neînsuflețit a fost găsit în dormitor, pe jos.

Se ia în considerare ca motiv al crimei gelozia și se va efectua o autopsie ale cărei rezultate, alături de celelalte probe prelevate de la locul faptei, va ajuta la stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care tânăra și-a pierdut viața.

Potrivit unor surse judiciare, fapta s-ar fi petrecut marți seară.

UPDATE 2: Se vehiculează ipoteza unei crime comise din gelozie deoarece, surse neoficiale, au dat de înțeles că fata era angajata unui videochat. Pe de altă parte, vecinii spun că victima, care locuia împreună cu o colegă de apartament, era vizitată des de tineri, fapt care nu provoca deranj sau nemulțumiri în bloc. De asemenea, se pare că trupul neînsuflețit al fetei a fost descoperit chiar de prietenul ei, care a intrat în apartament pe ușa lăsată întredeschisă, iar acesta a alertat imediat poliția.

Ulterior, tânărul a fost dus la sediul IPJ Alba pentru audieri. Totodată, vor fi audiați și mai mulți vecini ai victimei, dintre care unii spuneau că ar fi auzit în cursul nopții de marți spre miercuri zgomote suspecte și strigăte de ajutor, venind dinspre apartamentul în care s-a produs tragedia.

Tot potrivit celor aflați la fața locului în timp ce se desfășurau cercetările, se pare că odată cu alte probe, din apartament ar fi fost ridicat și un calculator.

Accesul locatarilor în bloc a fost permis după câteva ore, la finalizarea cercetărilor de la fața locului. Revenim cu informații imediat ce acestea ne vor fi puse la dispoziție, în mod oficial, de către anchetatori.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

21 Răspunsuri la UPDATE/ FOTO/ Crimă la Alba Iulia: O tânără a fost ucisă cu lovituri de cuțit

  1. antiPeNaL 03.02.2016 la 14:15

    Vai de capul nostruuu… Colectare de probe in plicuri de hartie ? Spuneti-mi ca este o gluma si ca ce apare in poza 4 nu este real !

  2. Horea 03.02.2016 la 14:49

    Poate ca ucigasul va fi prins.
    Va primi 20 de ani de inchisoare. Dupa 10 ani va fi eliberat pentru „buna purtare”. Va mai comite o alta crima. Si tot asa conform legilor din Romania.

  3. Mih 03.02.2016 la 17:02

    Antipenal, cunosti cumva proceduri criminalistice? Ma indoiesc ca da, din moment ce faci afirmatia aia. Nu incerca sa crezi ca seria CSI e aplicabila in viata reala. Nu pot sa detaliez, dar vreau sa iti spun ca gresesti si din pacate nu prea pot sa iti demonstrez asta, deoarece procedurile alea sunt parte a profesiei. Plicurile de hartie ajuta la identificarea locului si a amanuntelor legate de ridicarea probei respective si are o rubricatura speciala tiparita.

    • pilu 03.02.2016 la 22:47

      ”Plicurile de hartie ajuta la identificarea locului si a amanuntelor legate de ridicarea probei respective”
      Mai Mih, iti dai seama ce prostie ai putut spune ? Cred ca tu trebuie sa te uiti mai mult la CSI. Daca cumva (daca) esti din bransa ii faci de ras.

  4. Yna 03.02.2016 la 18:29

    Hahaha tot am inteles .. Din spusele voastre ar fi trebuit sa fie 2 fete nu ? (colege de camera sau ce or fi ). Una a fost gasita moarta si cealalta ce e cu ea a disparut cum de nu a anuntat ea crima fiind colege ?? Si cum de a gasito prietenul ei abia a2a zi si nu in seara aia ? Si inca ceva la stiri au zis ca tanara nu prea avea prieteni in oras brusc si dintr-o data apar …

  5. locko 03.02.2016 la 18:48

    stie cineva cum o chema pe fata?

    • Bulă 03.02.2016 la 21:40

      Si mai ce vrei sa stii?
      Cati iubiti a avut?

      • Bulă 03.02.2016 la 21:46

        Uite si numele: Alina Bianca Tănăsie

  6. HG 03.02.2016 la 18:54

    Mih tu le cunosti? Probele se preleveaza in pungi de nailon sigilate (ce te faci cu o proba de pe care trebuie recoltat ADN daca ai pus-o direct in hartie care se va umezii de la condensul din portbagajul masinii?) care mai apoi se pun in plicuri de hartie sortate si inventariate pe zonele din care au fost prelevate.

  7. sile 03.02.2016 la 18:55

    Daca se ocupa cu videochat, e clar.

  8. Vali 03.02.2016 la 20:54

    „… fata era angajata unui videochat”

    Fiecare meserie are riscurile sale. Unele, ca cel de faţă, sunt cumplite.

  9. free 03.02.2016 la 21:35

    aha….. I-a aplicat lovituri de cutit prin monitor…. videochat e prin video, deci camera web si ecran laptop…. nu e prostitutie

  10. dolfi 03.02.2016 la 21:43

    ce relevanta are unde „avea băgată cartea de muncă” ? Ce? E vreo diferenta ocupatia ei?

  11. gigel 03.02.2016 la 23:45

    toti postacii isi dau cu pareri. lasa-tii sa-si faca treaba si dupa aceea vb ??????

  12. Cata 04.02.2016 la 21:09

    Toți p(r)ostacii cunosc procedurile criminalistice in detaliu, ce si cum se ambalează – de la televizor!

  13. @HG 04.02.2016 la 21:13

    HG vezi k au locuri libere la criminaliști, dar mai citește, mai studiază un pic!

  14. 1 05.02.2016 la 0:28

    Plin de militieni in cuget si simtire pe aici care nu cunosc decat metodele „staliniste” de prelevare si pastrare a probelor ! Mult succes in a identifica criminalul ca daca nu il da cineva in gat din „clubul” vostu de informatori pe care-i aveti la mana cu gainarii marunte nu cred ca o sa dati de el curand.

  15. ghita 05.02.2016 la 14:37

    multe minti luminate latra pe aici dar ma intreb daca tot stiti atatea lucruri de ce nu v-ati facut procurori sau poltisti ?!!!

  16. 1 05.02.2016 la 19:16

    Ei ce se aude cu identificarea autorului odioasei crime ? Au fost „compromise” probele de inca nu a fost gasit ? Sau este vre-un copil de grangur sau de ce nu chiar vre-un grangur local si prostimea nu trebuie sa afle… Deci ?

    • Bulă (pentru1) 05.02.2016 la 21:04

      Pentru „1” (e nota ta de la Gramatica?)

      vre-un?
      Pai si eu, fara carte, stiu ca se scrie VREUN!
      „Ei VIRGULA ce se aude…”?

  17. IoN de la PaRiS 06.02.2016 la 17:10

    Chiar asa… unde e criminalul domnilor „militieni” de Alba Iulia, ca titulatura de politisti nu meritati avand in vedere ca imediat este o saptamana de cand a omorat-o pe biata fata si nu ati facut nimic. Ne este frica sa mai iesim seara pe strada… cu un criminal psihopat aflat in libertate prin oras.