Ziarul Unirea

VIDEO: Rareș Buglea a comis-o din nou! Vezi cum l-a ”scos din pepeni” pe primarul Mircea Hava

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Rareș Buglea pare a fi sămânța de scandal plantată de PNL Alba în Consiliul Local, cu scopul clar de a-l enerva pe primarul Mircea Hava. Acesta își execută militărește misiunea și nu scapă nicio ocazie de a-și arunca săgețile otrăvite asupra edilului municipiului Alba Iulia. Evident, toate acestea se întâmplă în ședințele de consiliul local, de preferință când este și presa de față pentru că, nu-i așa, momentul trebuie imortalizat și probat, altfel nu are niciun farmec.

Ultima sa ispravă s-a consumat la începutul acestei săptămâni, în timpul dezbaterii pe marginea unui proiect de hotărâre prin care Consiliul Local Alba Iulia se angaja să finanțeze o parte din salariile angajaților de la Căminul pentru vârstnici Sf. Andrei din Bărăbanț. Ca de obicei, consilierii ”s-au blocat” pe niște discuții sterile în care își ”dădeau cu părerea” dacă este necesară sau nu o femeie de serviciu, în respectivul așezământ. Primarul și-a prezentat opinia: ”O femeie de serviciu este necesară având în vedere vârsta și problemele de sănătate ale beneficiarilor. Fiecare dintre noi ajungem la o anumită vârstă și abia atunci ne dăm seama câtă nevoie avem de ajutor”.

ELIT

Bineînțeles că Buglea nu a putut să rateze ocazia și a ”marcat”: ”Dragi colegi haideți să votăm. Cred că ne-am lămurit, unii dintre noi sunt mai apropiați de o  anumită vârstă și probabil își pregătesc terenul!”. Remarca nu a fost nici mai mult nici mai puțin răutăcioasă decât multe altele cu care, de obicei, sunt presărate ședințele de consiliu local, însă se pare că a fost ”picătura care a umplut paharul” primarului. Ce a urmat puteți vedea în filmul de mai jos:

În final, pentru a ne păstra cât mai aproape de adevăr, trebuie să precizăm că liberalul Rareș Buglea este într-adevăr curajos și nu ezită să-și prezinte ideile avangardiste și pe Facebook, chiar dacă recunoaște că se expune la reacții care ar putea fi destul de dure, din partea unui segment al electoratului. Acesta a postat astăzi pe cunoscutul site de socializare următorul text (complet în foto):

”(…) Știu că falșii umaniști mă vor critica aspru, dar susțin în continuare sterilizarea femeii rrome, dacă după prima naștere la ancheta socială se dovedește că nu are condiții și nici intenția de a crește primul prunc în condiții cât de cât umane! De ce o mai lăsăm să îl nască și pe al 2-lea și pe al 5-lea… să plătesacă statul ajutoare sociale și să punem noi zece lacăte pe poartă???? (…) ce facem noi acum, adică fam de români care un copil maxim doi, iar fam de țigani și mă refer aici la țiganii cei mai needucați și ne integrați (sic!)… de la cinci copii în sus… este o dovada de inconștiență și iresponsabilitate față de viitorul acestei țări! și cred că le asigurăm un viitor foarte „sigur” copiilor noștri, pe când vor fi ei mari, iar ponderea va fi de 5 la 1”.

Ciudat! Nu l-am auzit pe ”viteazul” liberal să spună așa ceva în campania electorală, când împreună cu colegii săi făcea curățenie în blocul ”Turturica”, dar niciodată nu e târziu să-ți faci cunoscute opiniile, mai ales dacă până la viitoarele alegeri mai este destul timp încât o astfel de declarație să se șteargă din memoria electoratului.

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

Mesaje creștine de Sfântul Ion. Urări pe care le puteți trimite prin SMS celor care își sărbătoresc onomastica

Mesaje creștine de Sfântul Ioan 2021 • Urări și felicitări creștine care le puteți trimite prin SMS celor care își… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Mesaje de Sfântul Ioan amuzante. URĂRI şi FELICITĂRI haioase pentru prietenii care își sărbătoresc onomastica

Mesaje amuzante şi hazlii de Sfântul Ion 2021 • Urări şi felicitări haioase de Sfântul Ioan. SMS de Sfântul Ioan… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

CODUL BUNELOR MANIERE: Cum să te comporți dacă ești invitat la o nuntă

CODUL BUNELOR MANIERE: Cum să te comporți dacă ești invitat la o nuntă Prilej de bucurie și emoție, atât pentru… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Mesaje de SFÂNTUL IOAN religioase: Urări și FELICITĂRI pe care le puteți trimite prin SMS de Sf Ioan Botezătorul

Mesaje de SFÂNTUL IOAN religioase: Urări și FELICITĂRI pe care le puteți trimite prin SMS de Sf Ioan Botezătorul Creştinii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

MESAJE de Sfântul Ion HAIOASE. Idei de SMS -uri pentru prietenii glumeţi dar şi pentru cei îndrăgostiţi, care îşi aniversează astăzi onomastica

Mesaje de Sfantul Ioan haioase. Urărări și felicitări de Sfantul Ion hazlii care poti fi trimise prin SMS.  Texte amuzante… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

15 iunie: Ziua internaţională a energiei eoliene. Vântul ar putea să devină sursa principală de energie în Europa până în 2027

Anual, la data de 15 iunie este celebrată Ziua internaţională a energiei eoliene, cu scopul de a promova acest tip… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

68 Comentarii

yo 2 februarie 2013 at 19:03

Rares Buglea da-ti demisia! Incompetentule! Cine esti tu, sa faci asemenea afirmatii? GUNOIULE! esti o zdreanta de om! nu stiu de ce iti dai atata importanta in Consiliul Local, dar esti un nimeni! esti un papagal care incet iesi din anonimat si risti sa ajungi pe locul 1 (la prostie) in cadrul PNL Alba!

@yo 2 februarie 2013 at 19:29

…”sa introdus apa” – analfabeti sunt consilierii liberali! Nu-i prima data cand Buglea ne arata ca a trecut prin scoala si prin cei sapte ani de acasa, ca gasca prin apa. Incult si necioplit!

spiru haret 3 februarie 2013 at 9:21

un articol jenant, marca de propaganda „Mircea Hava & PDL” in care direct sunt minimalizati adversarii politici iar indirect este avantajat Mircea Hava, prezentat ca o victma….Despre numeroasele ironii si mitocanii ale primaruli,niciodata…nimic…

Pe de alta parte. penelistii sant niste fraieri. Nu inteleg tactica lui Hava care din prima zi dupa alegeri intra efectiv in campania electorala pentru urmatoarele alegeri. Penelistii intre timp dorm.

Pacat de ziarul Unirea ca se ocupa de asemenea manipulari ridicole.

HH 4 februarie 2013 at 11:24

HAVA NU ESTE OBISNUIT SA FIE CONTRAZIS( INDIFERENT DE SPETA), II TRATEAZA PE CONSILIERI( SI PE AI LUI) CA PE NISTE” SCLAVI”, NU INTELEGE, SIGUR ISI PERMITE ASTA, ROSTUL SI ROLUL CONSILIULUI LOCAL !

Newbie 2 februarie 2013 at 19:21

Dezaprob nesimtirea acestui copil dar aprob ce sustine pe Facebook. Faceti un studiu si o sa va mirati citi o sa sustina ce a scris Rares asta. Si nu sunt deloc extremist.
Exemplu: famile de pesnionari dupa 40 de ani lucrati au pensie 700 + 800 lei pe luna. O famile de tigani cu 5 copii au ajutoare 2000 – 2200 pe luna. E CORECT?

Ioan 2 februarie 2013 at 21:23

Şi pentru că statul nu gestionează corect banii, hai să omorâm copiii ţiganilor. Sau mai bine să-i împuşcăm pe toţi! Ce ziceţi?
Românii suntem vinovaţi! Că nu naştem copii! Am închis o mulţime de şcoli că nu mai avem copii. Stai să vedem cine o să ne mai plătească pensia chiar şi aşa amărâtă, de 700 lei!

Take 2 februarie 2013 at 19:27

Nu am urmarit pana acum activitatea acestui consilier. Atitudinea voastra ca ziar „independent” lasa mult de dorit pentru ca din primele fraze se deduce clar partinirea ziaristei… Parca e comunicat de la PDL. Mai cititi o carte domnilor ziaristi.

@take 2 februarie 2013 at 19:50

Ziarista a citit suficiente carti incat sa dezaprobe comportamentul nesimtit al consilierului de la PNL. Altii au nevoie de lectura, multa lectura.

Alex Danila 2 februarie 2013 at 19:48

Cel mai zapacit din PNL Alba!
Acest copilas, suparat probabil pentru ca a fost intrerupt din joaca in nisip cu lopatelele, nu are ce cauta in Consiliul Local!
In centrul ala pentru batrani din Barabant e nevoie de o femeie de serviciu, datorita problemelor si varstei beneficiarilor! Dar, desigur, Rares Buglea nu stie sa fie serios.
In postarea de pe Facebook isi arata, de asemenea, „vastele” sale cunostinte in materie de gramatica, scriind substantive proprii cu litera mica si „mancand” virgule si cratime:”acolo SA introdus”.
Referitor la problema sterilizarii țigăncilor, daca tot se declara impotriva inmultirii lor (ceea ce e bine), de ce a fost sluga tiganilor in campanie, curatandu-le blocul Turturica???

spiru haret 2 februarie 2013 at 19:50

DAR ARTICOLUL..CAT A COSTAT ARTICOLUL? Asta arata a articol de propaganda, scris la comanda…

Alex Danila 2 februarie 2013 at 19:57

Pe naiba…Daca acel consilier se comporta ca un copil prost crescut, n-are voie nimeni sa zica nimic? Este un articol scris la comanda pentru ca stimata doamna Sfarlea a considerat nepotrivit un astfel de comportament pentru un consilier local?? Sunt perfect de acord cu ea!!!

yo 2 februarie 2013 at 19:59

daca citesti postarea de pe facebook, o sa vezi ca sunt mai multe greseli „ne integrati” sau „cea ce facem” … cam… penibil pentru un „cadru didactic”! Domnule Buglea, ati face bine daca v-ati inscrie la meditatii impreuna cu elevii carora PNL-ul le ofera gratit pregatiri in particular pentru bac! 🙂 Daca nu, poate un coleg de partid se va gandi la dumneavostra si va va face cadou un indreptar gramatical! 🙂

alin 2 februarie 2013 at 20:05

Multe dintre comentariile dlui buglea sunt la subiect si in campanie si-au atins tinta.Problema cea mai mare este ca nu are inteligenta necesara sa isi dea seama cat de tare poate sa intinda coarda.Eu cred ca in curand va reveni la meseria lui ce la consacrat…cea de vornic…si va lasa oamenii competenti sa decida pentru orasul asta.

berni 2 februarie 2013 at 20:43

buglea e retard… n-ar fi nici o problema daca nu ar fi consilier.

romanul de serviciu 2 februarie 2013 at 20:56

prietenul meu din noua dreapta. …de cand nu ai mai trecut pe la adunari iti simtim lipsa

alecsandri 2 februarie 2013 at 21:07

e grele cu gramatica buglea!

aleman 2 februarie 2013 at 21:40

Buglea felicitari !!! lasa-i pe postacii frustrati sa scrie ce vor, daca esti putin atent la stiu sunt doar 2 sau 3 dci nu te lasa intimidat de disperarea lui hava (cu litera mica) esti un lider de viitor !!!

@aleman 2 februarie 2013 at 22:08

Poate pentru cei din regnul tau!

Apolitic 2 februarie 2013 at 21:51

Hopa. Hava se simte incomodat. Lanseaza basini pentru a ametii prostimea. Bine lucrat mai!

Buglea cu ai tai PNL-isti lasati fotbalul ca va frigeti urat 2 februarie 2013 at 22:12

Penelistii care au in cap doar consum de bani publici pentru fotbal unde numai tine aceasta smecherie,vad ca se opune si angajezii unei femei de serviciu la un camin de batrani din Barabant.Baiete Buglea de ajunge un neam al tau la acest camin ori chiar tu peste putin timp,oare ce mai zici ?Ai auzit de melodia ,,Sanatoare,sanatoare cine intra-n tine moare….,,d-le Buglea.

@ 2 februarie 2013 at 22:51

Ca-i incult sau prost crescut- treaba lui, nici nu-si da seama, ca se comporta astfel ca si consilier local PNL – e o rusine, dar ca e rasist e chiar o problema. Buglea, cine naiba te crezi sa sterilizezi tu o femeie? Cine iti da dreptul asta tie? Imbecilule gaseste o solutie sa-i educi, aia e toata problema, nu sa ii starpesti nazistule. Nu-i nici o diferenta intre un tigan educat si un roman/neamt/american etc. educat, cum nu este nici o diferenta intre cei needucati.

Cryss 4 februarie 2013 at 13:25

Chiar nu cred ca e vorba de rasism…asta e crudul adevar fac copii pe banda rulanta si dupa aceea va plangeti ca e plin de cersetori…ai cui sunt copii care cersesc? ai celor din tiganime…cunosc in oras si familii de romi care au facut scoli inalte si sunt cunoscuti,dar in niciuna din acele familii nu au cate 10 copii…

Aiudeanul liberal 2 februarie 2013 at 23:30

Hopa! Bugle asta nu-i normal! Cum dracu sa-si submineze partidul. Daca sterilizeazatigancile, cine dracu mai da nastere celor care-l voteaza pe Josan la Aiiuud si pe toti ceilelti liberali?

Ion 2 februarie 2013 at 23:46

Răspuns simplu.Mata!

Aiudeanul liberal 5 februarie 2013 at 0:44

Onule, se pare ca am avut dreptate. Liberalii sunt un fel de hitleristi! Cred ca demisia lui Buglea este un fel de nimic. Daca asa gandeste tn reprezentant al PN: ar trebui ca toti care sunt alaturi de el sa fie la tribunalul din Nuremberg. Dormi in continuare ca eu si alte milioane de romani te acceptam si te veghiem nu te trimitem la Auschwitz, desi ai caam merita.

doctoru 3 februarie 2013 at 1:00

nu e nici o noutate… se numeste Sindromul Tourette… saracu’ Buglea…

mda 3 februarie 2013 at 1:15

sterilizarea femeii rrome???? oare, idiotul asta si-a dat seama ce a postat??? poate trebuia sterilizata masa sa nu-l nasca. asta este tipul politicianului in anul 2013?? nu l-am vazut decat un agitator si un om care doar acuza. nu-si dau seama inca cei din pnl cat pierd in viitor cu asemenea specimene. afirmatiile legate de familie nu-si au locul in CL, daca incapabilul asta pupincuirst asta stie sa faca si atat poate inseamna ca e maaaaaree. o sa primeasca felicitarile de la colegii de partid, dar lumea vede…

*** 3 februarie 2013 at 10:33

„Cred că ne-am lămurit, unii dintre noi sunt mai apropiați de o anumită vârstă și probabil își pregătesc terenul!”

Cata nesimtire pe tinerii de azi!

dolfi 3 februarie 2013 at 10:46

ce-ar fi voi astia de pe forum care sariti in sus la ideea sterilizarii cioarelor care nu contribuie cu absolut NIMIC la bugetul tarii, sa le luati la voi acasa sa le intretineti pe banii vostri in timp ce-și fată puradeii pe bandă rulanta! Ce, nu v-ati convins ca din tigan nu se face om? Refuza orice norma de convietuire sociala, plus alte lucruri ce tin de civilizatie!
Da, buglea e un cretin 90% din timpul in care respira aer, insa in restul de 10% atunci cand neuronii ăia buni se sincronizeaza mai are și idei bune!

ioana 3 februarie 2013 at 10:50

pe rares asta am avut ocazia sa-l intâlnesc de cateva ori in cadrul unor intalniri formale, sa spun asa, iar nesimtirea crasă si lipsa elementară de respect m-a facut, de fiecare dată, să ma intreb daca nu cumva e vorba despre altceva, decât lipsa celor 7 ani de acasă. ce incerc sa spun este ca o evaluare psihiatrică cred ca ar fi foarte in masura sa scoata la lumina adevarata problema a acestui personaj.

Cryss 4 februarie 2013 at 13:12

Doamna ioana mai informati-va si o sa vedeti ca orice cadru didactic este supus unui test psihologic in fiecare an…asa ca daca ar avea astfel de probleme nu ar putea profesa

dane 3 februarie 2013 at 11:16

Frate asta echiar tembel. Ce liberal, frate asta e nazist.Da, de ce nu sterilizezi tu barbatii romii, ca ei fac copii cu fetele lor dc.femeile le sunt sterilizate.Si dute tu langa Dedeman si spunele treaba asta .Nebunule!

avraam 3 februarie 2013 at 12:24

Manifestarea fara inhibitii a personalitatii proprii , curajul asumarii unor opinii diferite de ale majoritatii le p[ar multora nu doar ostentative , ci chiar probe zdrobitoare ale lipsei de educatie
TOTDEAUNA CEI CARE DERANJAZA SUNT OAMENI INTEGRI!!!!!!!!!!!!

Aurelian 3 februarie 2013 at 12:34

Saracul Buglea, ii un „exemplu”, unde „s-a spart integritatea” Hai „sictir pazavenghiule”! Sa vezi acum ce „integritate” ii da Hava la „Trebunal”!

Misu 3 februarie 2013 at 15:26

Vorbe de pupincurist basist, needucat si scolit la securitatea ceausista … @ Aurelian se pare ca bagajul dumitale de romaneasca poate fi transportat intr-o plasa de un leu.

Aurelian 3 februarie 2013 at 14:18

Draga Maria, asa-i ca ii bun Buglea la pat? Nu ii ei tu apararea de pomana, desigur ca ti-a facut niste „servicii”! Cel putin are si el o calitate, ca in rest, „ii dus cu pluta”!

Misu 3 februarie 2013 at 15:28

Ca si tine marele pupincurist basist.

Aurelian 3 februarie 2013 at 17:23

@Misule, pentru „calitatile lui(in pat)”, ii preferatul lui Sañedru, asa ca Maria, are un „contracandidat puternic”!

Alex Danila 3 februarie 2013 at 14:21

1. Doamna Maria Elena, nu dati spre exemplu doar numele celor care au postat aici impotriva domnului Buglea, ca nici cei care l-au aparat („Spiru Haret”, „Take”,”Aleman”,etc.) nu si-au dat numele real!
2. Nu trebuie sa te gandesti mult ca sa iti dai seama ca NU asa trebuie sa se comporte un consilier local! Primarul a propus ceva cat se poate de firesc: o femeie de serviciu intr-un centru de varstnici! Dar Buglea a considerat ca e mai amuzant sa isi bata joc!!
3. Desigur, ca toti ceilalti, si dumneavoastra aveti dreptul la o parere.Dar cred ca sunteti o cunostinta apropiata a domnului Buglea, vazand ca amandoi impartiti aceleasi greseli de scrire, comise doar de elevii de clasa a III-a!
Explicati-mi si mie:de cand „atata timp cat sunteti” se scrie cu cratima la „sunteti”?? Dar „aduce-ti” e corect??

Ion 3 februarie 2013 at 15:14

Constat mizerabilule,ca scri(sic!)iar.Nenorocitule mizer.Purtator de „idei”,ce-ai vrea tu?Sa fi aprobat?Tu?Tu care exprimi un maxim de imbecilitate(sa-mi spuneti MIE.Da’ poate fi si”sa-mi spuneti TIE”?Incultule!Te du-n ..zda mati(sau matii??!).Nenorocitule.Tu,esti doar o loaza.Un lacheu,cu o viata mizera.Un neica nimeni,aparator al…..Crezi tu,rebutule genetic ca dl.Hava are nevoie de lachei agramati(ca tine,mizerabilule)sa fie aparat?Esti prost mizerabilule.Prost.Si un nenorocit.Si….sa-ti mai spun ceva.Tu nu meriti decât scarba si …..hai sictir,in ..zda mati!

*** 3 februarie 2013 at 16:48

Iar ai baut peste masura!

@ion besinade la haznaua 3 3 februarie 2013 at 18:07

Ciocu mic mancator fruntas de kkt de la wc-ul 3…”haznaua 3 de azi este……” du-te si-ti continua mizeria, 5ugagi de rahat.

Ion 3 februarie 2013 at 20:27

Agramat,lacheu,infect.Limbist,prin definitie,tu biet idiot,nu intelegi nimic.Lacheule!Privitul labe1,tampeste.Da’,tu esti prea prost sa pricepi ceva.Scarba si lehamitea sa fie cu tine,mizerie umana.Si…hai sictir,in ..zda mati,lacheule agramat.

Alex Danila 3 februarie 2013 at 22:09

No mai termina nea Ion, ca nimeni nu te-a injurat ca sa ne vorbesti asa noua!

?! 3 februarie 2013 at 15:19

” Cea mai mare victorie a PNL din ultimii 22 de ani ”
Era un panou publicitar prin oras , nu stiu daca mai este…
Se pare ca aceasta „mare” victorie le da curajul sa afirme tot ce gandesc . Pe de o parte e bine ca mai aflam si noi cu cine avem de-a face , pa de alta parte e jale ca un astfel de om a ajun sa dicteze soarta orasului .Azi vrea sa sterilizeze femeile rome maine cine stie ce ii mai trece prin cap……
Probabil toti colegii lui gandesc la fel dar asta fiind mai slobod la gura , a spus-o cu voce tare.Unde sunt sefii lor de la Bucuresti, ei stiu ?

Costel* 3 februarie 2013 at 15:20

Sa ne traiasca domnul Primar mult si bine pentru ca la ora actuala este cel mai bogat basist din Alba. Bogatia domniei sale find realizata din salariul de bugetar, etc … Dedeman … etc, …

alinuta 3 februarie 2013 at 16:31

un prost arunca o piatra intr o fantana si…o gramada de postaci nu reusesc sa se puna de acord….ma intreb acest buglea ce are cu tigancile dupa nume ar trebui sa le apere …sterelilaza se foloseste la animale (si imi pare rau ca nu a fost propusa inainte de a te naste d nule buglea pt mamica ta ,scapam de un imbecil )pentru tiganci asa cum le numesti tu ar trebui sa se foloseasca contraceptive

Marisa 3 februarie 2013 at 17:06

Bravo Rares, imi place cum gandesti!!!

Adrian SIMION 3 februarie 2013 at 17:51

Sincer, sunt surprins de faptul ca Rares ar fi putut scrie acele lucruri despre cetatenii de etnie rroma. Sigur, este evident faptul ca anumiti rromi reprezinta, ca sa zic asa, o „problema sociala”. Dar asta nu inseamna ca toti sunt la fel. De obicei generalizarile nu snt deloc sanatoase. Iar solutia, din punctul meu de vedere, acolo unde exista probleme, ar fi educarea si integrarea (iar daca este nevoie, chiar asimilarea). … Sunt sigur ca Rares va reveni asupra acestor idei care, daca sunt adevarate, nu-i fac cinste.
Pe de alta parte, faptul ca anumiti „jurnalisti” sunt aserviti, este, de asemenea, un fapt cunoscut.

Administrator 3 februarie 2013 at 18:14

Cine e aservit? Adica, atunci cand Hava merge la DNA e subiect de presa, dar in momentul in care un liberal se da in spectacol in modul cel mai jenant nu mai e o informatie de interes public? Aservit e radioul sefului tau si alte ziare de partid. Momentan, la ziarul Unirea fiecare ziarist e liber sa abordeze ce subiect vrea, lucru care nu se prea intampla prin alte parti.

Aurelian 3 februarie 2013 at 18:52

Nu-l judecati prea aspru, pe Simion, ca mai are de tras, pana isi i-a salariul, si nu cred ca a avut bani azi, pentru votca de dimineata!

Adrian SIMION 4 februarie 2013 at 16:31

Imi cer scuze, dar poate nu am fost bine inteles. Nu am facut si nu fac generalizari. De asemenea, nu am afirmat ca toate persoanele care publica articole in paginile ziarului „Unirea”, sau pe acest site, ar fi ziaristi aserviti (din cate cunosc sunt chiar cazuri in care alegeti sa publicati materiale ale unor persoane care nici macar nu sunt angajatii ziarului). Dvs. alegeti ce publicati si ce nu; presa este libera in Romania. (Deci, sincer, nu inteleg supararea dvs.).

Concluzie: daca afirmatiile mele au fost gresit intelese si au facut ca cineva din redactia dvs. sa se simta jignit, imi cer scuze public pe acest site.

Toate cele bune!

Ivan Turbinca 3 februarie 2013 at 20:20

Aiudeanul Lberal nu este decat o aiudeanca frustrata care mereu indiferent de subiect este prezenta cu „gingasii” la adresa lui Josan.In cazul de fata,fiind vorba de perpetuarea speciei din care ea face parte,salut interventia lui „Ion”care transmite cine-l v-a vota pe Josan….”matahale” si tot neamul bun de etnie pt. ca „mata” esti neam prost.Tiganilor le este rusine cu una ca „mata”.

alinuta 3 februarie 2013 at 20:50

nu imi venea sa cred ca este adevarat un om al secolului 21 poate sa gandeasca asa ceva .. sterelizarea ..dar m am uitat pe facebook si este adevarat.. .sunt indignata de declaratiile acestui domn si vreau sa l anunt ca incerc prin toate mijloacele posibile sa l fac sa si ceara scuze pentru cele declarate ,ma voi adresa partidului din care face parte ,gestorului facebook romania ,consiliulil municipal ,biserici ortodoxe si daca este nevoe justitie ,chiar daca nu sunt tiganca sunt femeie si ma simt umilita de declaratiile acestui personaj mai ales ca el face parte din consiliul municipal

Status Quo 3 februarie 2013 at 21:37

Maria Elena… si mai cum? Da-ti si tu numele daca nu-ti place ca altii nu si-l dau.

Si apropo… Dvs. cine ”sunte-ti”?

Ganditi vad ca ti-a iesit Mario. S-o fi stricat tastatura…

@Status Quo 3 februarie 2013 at 23:06

Nu stiu de ce te miri. Urmareste un pic postarile pro-Buglea si o sa-i citesti pe analfabetii orasului. Nu vorbesc de greseli de tastare, litere inversate, graba etc., sunt greseli de gramatica elementara. Si pe astia ii pun uselistii directori. Agramatul si rasistul Buglea preda elevilor, e cadru didactic!!! Liberalii se mandresc cu el, il promoveaza, uita-te ce consilieri locali au, asa ca imagineaza-ti care-i nivelul in partidul ala.

Status Quo 3 februarie 2013 at 21:45

Nu stiu cine-i Buglea asta dar – fara suparare – pare un bou.

Din declaratii pare un fel de Mengele modern (la moaca cam seamana).

Cat de tampit poti fi sa dai pe gura chetia aia cu sterilizarea. Nu i-a reusit lui Hitler, nu-i nimic… ii va reusi lui ”Buglea von Albacher”.

Dorin 3 februarie 2013 at 22:18

Cum poate fi un vornic de nunti ? Un golan nebun si nesimtit . Nu vedeti ce moaca are mister showman ?

xxx 3 februarie 2013 at 22:56

Halal gandire liberala, halal membri PNL, halal consilieri ! Ma bucur ca n-am fost la vot .
Si mai zicea unul ca o sa revina asupra ideilor…
Cum adica ? …….

calin 3 februarie 2013 at 23:06

Aceasta analiza mi se pare cea mai corecta. Punctueaza doar faptul ca nu era aceeasi , pozitia lui, inainte de alegeri. Nu se complica dand o lectie de etica opiniei publice. Informeaza si atat.

yo 4 februarie 2013 at 0:06

„Doamna” Maria Elena 🙂 du-te si mai invata putina gramatica si hai sa vorbim! „ascunde-ti”, „sunte-ti”, „aduce-ti”, „face-ti”… doar o persoana inculta ca dumneavoastra ar putea sustine un agramat cum e Rares Buglea! 🙂 Va sugerez sa participati la meditatiile oferite gratuit de PNL! 🙂 in locul dumneavoastra, m-as abtine de la comentarii si m-as apuca de invatat! 🙂 bafta!
Incultilor!

alexandru 4 februarie 2013 at 9:23

mircea hava e cosntient ca usl a inceput sa mearga in jos.si are 4 ani la dispozitie sa inchida gura unor figuranti precum rares buglea.
ps: consilierii usl mia bine ar face presinui pe guvernul lor sa finnateze proiecte si din judetul alba decat sa numere femeile de serviciu.

Costel* 4 februarie 2013 at 14:48

@ alexandru multa dreptate aveti, eu fiind constient ca toti resapatii PDL merg in sus spre ceruri condusi gospodareste de domnul Guvernator si mult iubitul paharnic … Hava … unde sigur vor ajunge … moaste …

me 4 februarie 2013 at 14:39

Parerile sunt intotdeauna impartite, vor fi pro si contra, dar apropo de studiu, a facut cineva vreodata un studiu referitor la abuzul copiilor, din ce famili provin copiii abuzati fizic, sexual (incest), abandonatii prin maternitati sau tot felu de abuzuri si o sa constatati ca marea majoritate nu sunt cei din familile de rromi ci de romani.

me 4 februarie 2013 at 14:51

lăsaţi-vă, ascunde-ţi – CORECT
sunteţi, aduceti – CORECT
sunte-ti, aduce-ti – INCORECT
Dar nu va faceti probleme Dna. in cauza nu se ascunde dupa degete!!!Si nu , nu este platita de nimeni. Atita ca doar are un pic de probleme cu gramatica

liberalul radical 4 februarie 2013 at 19:36

Frate băiatul are puţin retard. Poate cineva să mă lamurească cu ce se ocupă omul asta. Care e meseria lui? În afară de faptul urlă pe la ospeţe şi puşcă ciorile prin Ampoi cd. e oră de linişte şi cei ce lucrează mai dorm şi ei.

Anonim 4 februarie 2013 at 23:00

Moarte tiganilor!Insfarsit cineva care pune punctul pe I

Anonim 4 februarie 2013 at 23:01

Au descoperit tiganii internetul.Ati dat cu ciocul de tehnologie ciorilor?