VIDEO/ Ion Dumitrel: ”Singurul lucru pe care mi-l doresc este ca țara să nu intre în criză”

Prim-vicepreședintele PDL Alba, Ion Dumitrel a declarat, la aflarea rezultatelor parțiale conform exit-poll-urilor efectuate la alegerile parlamentare de astăzi că se așteaptă ca ARD să obțină un rezultat final de peste 20%.

Acesta a declarat că este aproape convins că în județul Alba PDL va obține cel puțin două mandate de deputat și unul de senator. Liderul democrat liberal s-a arătat surprins de scorul mare pe care l-a obținut PP-DD și a spus că în opinia sa politica țării trebuie să ajungă pe mâinile unor oameni responsabili.

ELIT

Dumitrel a mai declarat că va saluta de fiecare dată măsurile pe care noul Guvern le va lua în favoarea cetățenilor.

ADEZIUNE PLUS

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

12 Comentarii

cogito ergo sum 10 decembrie 2012 at 8:38

Tara nu intra pentru deja ati bagat-o voi…pedelisti hoti si fara Dumnezeu

zissu cohen 10 decembrie 2012 at 8:55

bodatul de oltean anal-fabet se da filosof..du-te dreaskului,mitica..acu sa te vad,fara fonduri si redus la propria impotenta…..sluga de casa a bihoreanului

DA DA DA!!De c...Udrea vom scapa! 10 decembrie 2012 at 8:58

pdl lab.agio!!

Birlic 10 decembrie 2012 at 9:12

Nu da! Nu da…ca fac scandal!

jenant 10 decembrie 2012 at 9:44

Dupa ce vom scapa si de mentorul vostru de la Bucuresti, sigur nu intram in nici o criza, asa ca stai linistit ca si pina acum, nu face nimic sa nu te stresezi prea tare si nu gindi prea mult, sa nu doara capul ! In rest, ADIO partiduletz! Chestia cu Motzoc nu prea mai merge, nu ? Cind noi nu va mai vrem, geaba ne vreti voi !

Vlad 10 decembrie 2012 at 13:00

Cum sa mai intram in criza? De asta ati avut grija voi, pdleii.Asta e singurul lucru pe care l-ati facut temeinic.

Grecu 10 decembrie 2012 at 13:02

Oare cand cei de la DNA ii vor face o vizita lui Dumitre? Dar la primarul de la Saciori?

stefan 10 decembrie 2012 at 21:35

ba voi nu ati mai tinut cont de dorinta celor ce va ales ,ati fost o dezamazire totala pentru totii cei ce va ales ,acum ca ati fost pusi acolo unde va e locul ,poate atii inteles ca ceii ce guvernaza acest popor e electoratul si poate da de pamant cu cei ce se fac slugii unui singur om cum a fost basescu ,la fel va patii si usl daca va derapa ,si pe viitor cind si justitia va putea pune piciorul in prag ,cei ce vor abuza de putere ca PDL vor fi si legatii

cout 11 decembrie 2012 at 8:50

Stefane ca sa scrii trebuie sa si citesti copile .Pune mana si citeste.Cred ca citesti numai afise rosii.Nu poti sa explici altora ceea ce nici tu nu intelegi.Asta faceau comunistii care erau sefi fara sa stie nimic. Ei vroiau sa conduca pentru a fura.Noi trebuie sa luam modele bune de urmat.Nu latram ca la stana fara sa spunem nimic.

Costel* 11 decembrie 2012 at 16:30

Bine @ cout, se pare ca ARD-eii striga hotii. Striga degeaba. Urmeaza sa si raspunda si se pare ca vor fi multi, cu putina vointa si rabdare se pare ca nici Basescu nu va mai fi fata mare. Iar de cultura constatam ca ARD-eii vostri au cultura, scoala si educatia domnului Guvernator. Rezultatele la parlamentare pentru ARD-ei sunt bune, tot dupa o lege basista. Daca legea era asa cum a fost facuta fara contestatia PDL si schimbarea Curtii Constitutionale acum Peres si Negrut nu mai erau parlamentari resapati … cu toti primarii basisti din zona ARD-eii Peres si Negrut nu au putut castiga colegiul chiar sub 50% si atunci era ceva, dar asa jud. Alba are doi ARD-ei resapati in Parlament. Probabil vor sta la sedinte in tribuna sau pe hol ca pentru resapati nu mai sunt scaune.

elector 11 decembrie 2012 at 16:54

criza e mondiala ! cine nu si-a dat sema de asta e bine sa mai schimbe programul tv de pe telenovele . Si …ce sa zic ce am/ati votat asta vom avea .
Daca crede cineva ca Base a inventat criza … poate fi sigur ca acum ea s-a terminat, si de maine toti vom fi bogati, fericiti si tineri!
Daca crede ca partidul lui Plagiator va scoate tara din criza :poate ca un doctor bun , niste pastie …poate ajuta vreun pic… !

ANI 11 decembrie 2012 at 21:09

D-le Dumitrel nu te ingrijora prea tare ,tara a fost in criza de pe vermea guvernarii portocalii numai ca voi nu ati recunoscut, ar trebui sa te ingrijoreze faptul ca urmeaza episodul in care va trebui sa dati socoteala de fiecare leut chetuit atit de voi cit si de primarii vostrii portocalii.