Ziarul Unirea

Un tânăr, devenit spaima Aiudului, a fost reţinut de poliţişti. A adunat 11 plângeri penale pentru ameninţare, lovire şi distrugere

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Luni, 3 decembrie, ora 17.00, poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei Municipiului Aiud au luat măsura reţinerii pentru o perioadă de 24 de ore faţă de Ciprian M., de 28 de ani, din Aiud.

„Tânărul este cercetat în mai multe dosare penale, sub aspectul comiterii infracţiunii de ultraj contra bunelor moravuri şi tulburarea ordinii şi liniştii publice, faptă prevăzută şi pedepsită de art. 321 Cod Penal.

ELIT

Astfel, în sarcina sa s-a reţinut faptul că in data de 12 august 2012, în jurul orelor 22.30 a provocat un scandal într-un local public din Aiud împrejurare în care a agresat trei persoane. De asemenea în perioada 3.01.2012 – 3.12.2012 împotriva lui Ciprian M., la Poliţia Municipiului Aiud au fort depuse 11 plângeri penale  pentru  infracţiuni de ameninţare, lovire sau alte violenţe şi distrugere.

Tânărul are antecedente penale, în cursul anilor 2010 şi 2011 acesta fiind condamnat cu suspendarea executării pedepsei, pentru ultraj contra bunelor moravuri şi tulburarea liniştii publice şi distrugere, cu amendă penală pentru acelaşi gen de fapte şi sancţionat cu şapte amenzii administrative pentru infractiuni de lovire, ultraj contra bunelor moravuri şi distrugere.

În cursul zilei de azi, 4 decembrie 2012, Ciprian M. va fi prezentat Parchetului Aiud cu propunere de sesizare a instanţei de judecată şi arestare preventivă”, se arată în comunicatul remis presei de IPJ Alba.

foto arhivă

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136

Te-ar putea interesa și:

INFOTRAFIC: Restricții de circulație, vineri, pe Valea Oltului, pentru decolmatarea șanțurilor de aluviuni . Recomandări pentru șoferi

Traficul se va desfășura dirijat, vineri, 8 ianuarie, pe Valea Oltului, DN7 Râmnicu Vâlcea – Sibiu, între kilometrii 227 și… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Restricții mai DURE de intrat în Marea Britanie. Prezentarea testului COVID negativ și carantinarea, necesare

Începând cu săptămâna viitoare, este nevoie de prezentarea unui test COVID negativ efectuat cu cel mult 72 de ore înaintea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Crește numărul românilor care se vaccinează anti-COVID: Vaccinul Pfizer BioNTech administrat unui număr de peste 76.000 de persoane până în prezent

Aproximativ 18.000 de cadre medicale din România au fost vaccinate împotriva COVID-19 în ultimele 24 de ore, acesta fiind cel… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Haos la Ministerul Sănătății: Un angajat a trimis spitalelor o somație greșită privind vaccinarea

Haos la Ministerul Sănătății după ce un angajat a trimis spitalelor o somație greșită privind vaccinarea. La câteva ore după… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat vor avea loc și în acest an! Ministerul Educației: „Din simulări va rezulta nivelul cunoștințelor elevilor”

Anunțul a fost făcut de Ministerul Educației, iar președintele Consiliului Național al Elevilor a declarat că propunerea acceptată de Minister… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

(P) 5 modalități prin care o draperie poate schimba complet asepctul unei camere

Cauți să reîmprospătezi aspectul camerei tale? Unul dintre cele mai simple metode prin care poți face acest lucru este să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unii patroni anunță că nu îi vor primi la muncă pe cei nevaccinați. 5 milioane de angajați își așteaptă rândul la vaccinare

Angajatorii sunt cei care îi înscriu pe liste pe angajați, 5 milioane dintre aceștia își așteaptă rândul la vaccinare. Romania… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

34 Comentarii

anonim 4 decembrie 2012 at 15:49

Totusi sa spune cine este acest Ciprian. Jucator al echipei Metalul Aiud!

Anonim 5 decembrie 2012 at 9:48

Analfabet 😉

Horea 4 decembrie 2012 at 16:04

„De asemenea în perioada 3.01.2012 – 3.12.2012 împotriva lui Ciprian M., la Poliţia Municipiului Aiud au fort depuse 11 plângeri penale pentru infracţiuni de ameninţare, lovire sau alte violenţe şi distrugere.”

Va rugam, nu-l retineti pentru 24 ore!!!

Mai lasati-l in libertate. Poate, poate,reuseste sa omoare pe cineva si doar atunci sa va hotarati sa primeasca eventual si o inhisoare FARA suspenare!

anonim 4 decembrie 2012 at 16:27

Ar trebui sa primeasca cel putin 1 an.

neanonim 4 decembrie 2012 at 17:42

Doar 1 an pentru atatea fapte negative?

anonim 4 decembrie 2012 at 16:51

Jigodia, sa se duca in mormant cu tacsu si toata familia lui!

un cetatean 4 decembrie 2012 at 21:03

daca batea vreo ruda a unui procuror sau judecator, cu siguranta era arestat demult. din pacate in astfelde cazuri politia nu prea are ce face decat sa propuna arestarea. legea e la mana judecatorilor.

alt cetăţean 4 decembrie 2012 at 22:24

totşi, de ce nu i se spune tot numele, ca cetăţenii să ştie de cine să se ferească?

M.C. 4 decembrie 2012 at 22:39

Poate sa fie jucator la REAL MADRID !!!Da-l in mortii mamii lui!!!Dupa astfel de fapte,eu il duceam la OCNA,sa nu mai vada lumina soarelui multa vreme,sa vedem,ii dispareau besinile din cap,ca sa nu zic glont.PINA IN ROMANIA,SE VA UMBLA CU J-U-M-A-T-A-T-I DE MASURA,NU VA FII PACE SI LINISTE,PE STRADA SI ORIUNDE.PEDEAPSA CAPITALA,ASTA ESTE PRIMA VARIANTA,CARE NICI UN PARTID NU A PROPUS-O.A,vorbim de U.E.,N.A.T.O. si ce mama dracu,pai asa,o sa conduca altii mult si bine la NOI ACASA.Uitati-va in lumea araba.Fa acolo fapte antisociale,sa vezi cum te ia dracu.Viol,furt etc..Aia sint hotariti,nu morcovari.Pe de alta parte,sa-l fii vazut,cu asemenea fapte si atitudini in U.S.A.!!!Uai de capul meu!Daca nu-l lega politia,cu siguranta,lua glont in plina strada,acolo nu ai besini in cap,te executa rapid,nu te poti risca.In ce-l priveste,pe GUNOI,ii doresc sedere cit mai placuta la „facultatea”din orasul Aiud,adica acasa la el.

anonim 4 decembrie 2012 at 23:04

Se numeste Maxim Ciprian Ovidiu zis „CORCO” e doar un pacalici si acum a ajuns langa prietenul lui BRADATAN alt retard mintal

DIANA 5 decembrie 2012 at 13:25

Zdrentelor…periculosilor toti suntei tari la tastatura!!Bah nici numele nu il tastati sagetilor!!!de v’as vedea la stiri p toti!!!!!si toti care ii vreti rau sa se intoarca pe neamu vostru!!El va iesiii injositilor!!!!Nu aveti ce sa ii faceti ,atat puteti ….doar sa comentati,da in fata toti sunteti praf!!!!!

herp 5 decembrie 2012 at 13:38

mars la scoala si invata sa scrii zdreanto! El mare cacacios ameninta pe cei mai slabi ca el… de ce nu se ia tot de smecheri ca el? Pentru ca e un cacanar!

DIANA 5 decembrie 2012 at 14:01

tu injoeala ai stat la … mea sa vezi daca sunt zdreanta??am fraiere mai mult scoala ca tine si neamu tau!!!!E MAI SMECHER CA VOI TOTI MAH !!!!!!!nu aveti tupeu in voi sa ii ziceti nik in fata SAGETIILOORRR!!!!!!!!EL E UN INVINGATOR VOI MURITI RATATI!!!!

Timea 5 decembrie 2012 at 13:50

dc nu ti zici numele!!!!ti e frica k se intoarce corco si te executa fara discutii…ia spuneti numele fricosule!!!!ia prezintate sa vedem cine mama drecu esti tu de ajungi sa judeci oamenii!!!!nu mai adaugati comentarii aiurea ca nu are rost!!!dc toti fraierii care au furat si au omorat sunt in libertate si el ca a dat o palma si a varsat bere pe cineva e inchies!!!!nu se face puscarie pt o palma si pt mizilicuri!!!VOI TOTI COMENTATORI ANONIMI NICI MACAR NU STITI CATE MERE AVETI IN STRAITA SI VB AIUREA!!!toate vorbele urate si toate relele spuse de voi va doresc sa se intoarca pe voi si pe familiile voastre!!!!sunteti nijte gunoaie care se bucura de necazul omului!!!nici in 1000 de ani nu o sa fiti la nivelul lu CORCO!!!EL E UNICAT!!!!!!

Baikal 5 decembrie 2012 at 14:09

suge-i p**a cu corco asta al tau ma disperatule si invata si tu sa scri maimuta pupatoare de anusuri. :)) faza cu unicatul ii tare, cred ca iti este frica ca ajunge la parnaie langa spanac si ti-l fura el. 😉

Timea 5 decembrie 2012 at 14:35

sunteti niste depravati…corco este un baiat bun cu inima mare….a gresit si plateste pt faptele lui..nu aveti nici un drept sa il judecati…oricum vorbele voastre rautacioase ma lasa rece….multa lume il judeca si il barfeste…dar mai multa lume il iubeste si se roaga pt el sa scape cu bine din aceasta situatie!!!!asa ca gatati cu acuzariile si nu uitati k oricand puteti fi in aceeasi situatie k el…si nu e placut sa ti auzi afirmatii aiurea…sunteti invidiosi…pastrati va calmul…corco se intoarce si in fortza!

neanonim 5 decembrie 2012 at 15:42

Mă prostovane!
De OPINIE PUBLICA, ai auzit?

Daca nu, la … kkkkkkk… cu tine!

nimeni in drum 5 decembrie 2012 at 15:21

In sfarsit pot iesi linistit in oras si sper sa fie arestati totzi ca el

monika 5 decembrie 2012 at 15:31

corco ai ajuns vedeta !!!! le-ai muit te lauda !!!…iai batut te injura

Timea 5 decembrie 2012 at 16:02

prostovan esti tu baiatule…nu vezi de ochi ochiosule….???ce te face sa crezi k Timea e nume de baiat???nici nu poti face diferenta dintre nume de baieti si fete si vb aiurea!!!ma pis pe opinia publica si pe toti si toate jegoasele care se baga n seama!!!sunteti praf!!!!sa va bata dumnezeu pt tot rau care l ati scris!!!!!

Mișu 5 decembrie 2012 at 16:35

Va mai mirati acum ca-au cazut atâțea BAC-ul?
Cititi comentariul se mai sus si va lamuriti.
Incultura cu „carul”!

P.S. El este doat unul din multimea de „k Timea”.

Baikal 6 decembrie 2012 at 8:58

ce sa ne mai miram cand vedem atatea maimute in jurul nostru.
auzi si la papagala asta sau ce o mai fi: „corco se intoarce in fortza!”
O fi Chuck Norris :)) Mai bine te-ai duce tu langa el 😉

nu conteaza 6 decembrie 2012 at 2:06

ma voi nu aveti alte povesti numa corco corco corco? ii problema lui ma cnd faci cv iti asumi responsabilitatea si gata fiecare cu treaba lui da nu ma k vezi doamne o fi fost el marele cineva plm fiecare cu treaba lui si gata nici nu il condamn nici nu il apar k ii o tzara libera in care faci ce vrei io nam avut treaba cu el niciodata si nu am ce sa zic de el…intradevar o fost un pericol public da ink nu am auzit sa bata pec cineva la 12 la ameaza numa dupa 12 noaptea, mai stati si voi acasa nu la 15 16 ani stau in baruri pana dimineata astia sio cauta cu lumanarea si dupaia se plang…viitoru tzarii

Timea 6 decembrie 2012 at 17:08

maimuta e maicata taranoiule!ia vezi tu de pl ta si papagal esuat esti tu!!!numa ca sa ti tai aripiile alea de papagal el deja s o intors!!!!sunteti nijte labe neterminate!!!!

Mortu 6 decembrie 2012 at 20:29

HA HA HA HALAL JUSTITIE ….Ca deja e afara printre noi ….Acum pe care ne mai baga in spital ??? e liber ca pasarea cerului

claudia 6 decembrie 2012 at 22:41

da sa ajungeti voi in aiud….cu tata lui nu aveti treaba ca e mort si nevinovat…si la o adica fiecare face ce vrea..nu sunteti voi in masura sa judecati.oameni de nimik

claudia 6 decembrie 2012 at 22:46

toata lumea vorbeste aiurea..nimeni nu isi da numele…respectiv cel care are treaba cu tata lui cipri..acel om e mort..sa va fie rusine..si ganditi-va ca dumnezeuu ne judeca pe toti..sunte-ti niste oameni de nimik…si sa va dea domnu ce ii doriti voi lui..nici nu va puteti numii oamenii..sa ajungeti in iad toti care ii vreti raul…

claudia 6 decembrie 2012 at 23:04

acuma daca e si liber..stiti nu baietilor…tineti-va iubitele aproape ca le arde :))) ca ii prea adevarat…ii prea stilat pt niste tarani si jogodii ca si voi..va da clasa..:)) o sa fie intotdeauna cel mai adevarat pe aiud..a fost este si va fi…sa stiti…e prea destept pt multi dintre voi…si nu uitati ca e liber…:)))si trece la treaba repede …:))=))

Popa Cristian 7 decembrie 2012 at 11:18

”e prea destept pt multi dintre voi…si nu uitati ca e liber…:)))si trece la treaba repede …:))=))”
Tu fatuca ce vb acol ??? .. ce te astepti de la o minora sau hai cu indulgenta 15 … da maxim 16 ani cat poti sa ai … credca esti cea mai folosita carpa a inculpatului dupa cat il ridici in slavi..sa iti fie rusine ca nu pari educata deloc

claudia 7 decembrie 2012 at 17:39

nu e problema ta cati ani am eu….si chiar nu is ceea ce zici…sunt mult mai educata ca multi dintre voi…dar sti vb aia adevarul doare cel mai tare..:))=)))

Aiudeanul 7 decembrie 2012 at 19:40

20 de ani sa ii deie sa numai faca scandal in oraselul linistit!!

Aiudeanul 7 decembrie 2012 at 19:42

sa nu scape sapunul capai nu mai face scandal acolo:))))

anonim 7 decembrie 2012 at 21:57

nush de ce ne batem noi capul cu lucruri pe care ar trebui sa le rezolve legea….doar k legea se misca destul de greu la noi. pt Timea: nu stiu ce matematica ai facut tu dar pt o palma si k a stropit cu bere pe cineva nu putea aduna 11 plangeri penale in 11 luni. din cate stiu eu 1 plus 1 fac 2 nu 11. nu stiu de ce il laudati asa tare pe corco…. k si el e om k si oricare dintre noi. uita-te la fratii bucur au fost tari si mari acum 10 ani dar acum sunt niste ramoliti, asa va ajunge si corco daca va continua cu alcoolul si cu drogurile. degeaba se tine puternic k si el poate sa cada, si nu sti cand se va intampla asta. e si o vorba pt asta…orice nas isi are nasul, asta ii suna si lui. si mie imi e mila de el, si nu ii doresc nimanui sa fie inchis dar toti trebuie sa raspundem pt faptele noastre. daca facem bn primim bn inapoi iar daca facem rau tot rau primim inapoi. asa k si corco daca a facut cat rau a facut sa nu se astepte k oamenii sa ii vrea binele. si eu stiu foarte bn cine e corco si ce a facut si va face in continuare.

Bogdan M 8 decembrie 2012 at 13:41

vai de capu vostru trompete incompetente … se vade k va muit bine de ii tineti asa partea …sper sa va muiasca in continuare sclavelor …. vai de capu vostru(claudia si timea) … cine greseste sa isi ispaseasca faptele …. tare as vrea sa il vad pe corcodilu ala daca mai face scandaluri deacum incolo …parca il vad ca e ca un soricel care sta in vizuina :))))