Un nou amical cu Jiul Petroșani câștigat de CSU Alba Iulia

Victorie și în cel de-al doilea meci de pregătire împotriva Jiului Petroșani pentru CS Universitar din Alba Iulia.

Trupa universitară s-a impus, sâmbătă după-amiaza, în deplasare, pe Stadionul “Petre Libardi”, cu scorul de 4-0 (0-0), în ceea ce a fost și ultima partidă amicală înaintea debutului noului sezon de liga a III-a.

Jocul a fost unul sub semnul echilibrului în primele 45 de minute, însă după pauză universitarii s-au dezlănțuit și au marcat de patru ori, prin Vlad Mihalcea (minutul 47), Emanuel Dat (minutul 57), Cătălin Tronea (minutul 63) și Sebastian Culda (minutul 75).

CS Universitar din Alba Iulia va debuta în sezonul 2024-2025 al eșalonului terț de fotbal din România, sâmbătă 31 august, pe Stadionul “Cetate”, împotriva concitadinei CSM Unirea Alba Iulia.

(L.V.D.)

sursa: Facebook Csu Alba Iulia

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

CIL Blaj, triumf în Supercupa AJF Alba

CIL Blaj, triumf în Supercupa AJF Alba CIL Blaj, câștigătoarea ediției 2023-2024 a ligii a patra de fotbal a județului Alba, a triumfat în Supercupa AJF Alba. CIL-ul s-a impus, duminică după amiază, la Galtiu, pe terenul câștigătoarei fazei județene din Alba a Cupei României la fotbal, Viitorul Sântimbru. Partida s-a încheiat cu victoria cu […]