Trei bărbați din Unirea, REȚINUȚI, de către polițiști, după ce ar fi agresat un consătean. Victima a fost transportată la SPITAL
Trei bărbați din Unirea, REȚINUȚI, de către polițiști, după ce ar fi agresat un consătean. Victima a fost tranpostată la SPITAL
Polițiștii din Ocna Mureș au reținut, pentru 24 de ore, trei bărbați din comuna Unirea, după ce ar fi agresat un consătea.
Trei bărbați din comuna Unirea, cercetați pentru lovire sau alte violențe, au fost reținuți de polițiști. Pe fondul unui conflict spontan l-ar fi agresat pe un consătean. Vor fi prezentați în fața magistraților, pentru dispunerea măsurilor legale.
La data de 2 noiembrie 2021, polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Ocna Mureș au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de trei bărbați (tată și doi copii), de 41, 25 și 20 de ani, din comuna Unirea, care sunt cercetați pentru lovire sau alte violențe.
În sarcina acestora s-a reținut faptul că, la data de 1 noiembrie 2021, în jurul orei 13.00, în urma unei altercații spontane între bărbatul de 41 de ani și un consătean, de 43 de ani, cei trei l-ar fi lovit pe acesta, în zona capului.
Victima a suferit leziuni corporale și a fost transportată la spital, unde a rămas internată.
În cursul zilei de azi, 3 noiembrie, reținuții vor fi prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Kamura, Yukan’na și albaiulianul Tiberiu Krizbai, acțiune de căutare a unui bărbat dispărut în județul Cluj. În martie, au ajutat la găsirea unei persoane decedate
Kamura, Yukan’na și albaiulianul Tiberiu Krizbai, acțiune de căutare a unui bărbat dispărut în județul Cluj. În martie, au ajutat la găsirea unei persoane decedate Kamura, Yukan’na și albaiulianul Tiberiu Krizbai de la Salvamont Alba au participat luni, 31 martie 2025, la o acțiune de căutare a unei persoane dispărute din localitatea Iara, în județul […]