Românii suferă, mai nou, de prezenteism. Unul din patru angajaţi se prezintă la locul de muncă chiar şi atunci când este bolnav (studiu)
Cei mai mulți angajați din România aleg să meargă la muncă chiar dacă sunt bolnavi. Această practică a căpătat şi un nume: prezenteism. Conform unor studii recente, poate duce la o scădere mai mare a productivității decât absenteismul și implicit la pierderi financiare mari pentru companii. Potrivit unui studiu, unul din patru angajaţi se prezintă la locul de muncă chiar şi atunci când este bolnav. În ultimii ani, pentru ei, statul acasă a devenit ultima opțiune.
”Din nefericire este o caracteristică românească, a oamenilor muncii, care indiferent de suferinţele psihice sau fizice pe care le au, ţin cu tot dinadinsul să fie prezenţi. Sunt persoane care la 20 de ani la 30 de ani au senzaţia că pot dărâma munţii şi datorită acestui lucru ţin să tragă de starea lor de sănătate, de energie, de program, stau foarte mult peste program independent de faptul că este sănătos sau bolnav”, spune psihoterapeutul Constantin Cornea, citat de digi24.
Aida Chivu, consultant resurse umane: La noi în ţară este această tendinţă de a merge pe o extremă sau alta. Fie nu merg deloc, fie ne ducem morţi copţi… Cam aşa.
Angajaţii bolnavi nu doar că îşi prelungesc starea de rău, ci îşi expun şi colegii la îmbolnăvire.
”Suntem exact în situaţia copiilor de la şcoală. Deşi am venit sănătos la birou, plec bolnav sau în câteva zile am luat-o şi eu. Exact cum păţesc copiii în colectivitate„ mai spune Aida Chivu, consultant resurse umane.
Constantin Cornea, psihoterapeut: Un alt efect negativ al faptului că te duci bolnav la serviciu este că stârneşti în ceilalţi un soi de ipohondrie. Poţi descoperi între colegii tăi că se plâng de aceleaşi dureri. Dacă mergi la serviciu şi te plângi că te doare capul şi ai zece colegi, este imposibil pe doi să nu-i doară burta şi pe trei capul.
În plus, medicii avertizează că randamentul la serviciu scade atunci când eşti bolnav.
Constantin Cornea, psihoterapeut: Un om bolnav nu rămâne la fel de productiv, la fel de competent şi este afectată relaţia cu familia, cu subordonaţii sau cu şefii. În felul acesta avem o persoană care este prezentă, dar a cărui productivitate lasă destul de mult de dorit.
Pe de altă parte, studiile arată că din cauza angajaţilor care vin la serviciu, dar nu sunt în stare să muncească, pentru că sunt prea bolnavi sau obosiţi, companiile riscă pierderi financiare.
Aida Chivu, consultant resurse umane: Ceva ce se poate rezolva în jumătate de zi atunci când eşti sănătos şi cu minţile la locul lor, o rezolvi într-o zi, o zi jumătate, iar apoi trebuie să verifice cineva după tine. Din păcate nu suntem singuri atunci când avem ceva de făcut, ci aparţinem unui flux. Suntem o zală într un lanţ, aşa cum zic eu.
Potrivit unui studiu realizat în anul 2013, angajaţii care au mers bolnavi la job au costat economia din SUA 160 de miliarde de dolari. În România nu există astfel de estimări. De rușine ori din frica de a nu-și pierde locul de muncă, foarte puțini angajați își permit să îşi ia un concediu medical legal sau o pauză de recuperare de câteva luni.
sursa: digi24.ro
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Opinii - Comentarii
Cum se face vișinata de casă: Rețete de preparare a vișinatei, băutură tradițională românească
Cum se face vișinata de casă: Rețete de preparare a vișinatei, băutură tradițională românească Vișinata este una dintre cele mai apreciate băuturi tradiționale românești, obținută prin macerarea vișinelor în alcool și zahăr. Cu o aromă intens fructată, o culoare rubinie spectaculoasă și un gust echilibrat între dulce și acrișor, vișinata este prezentă de generații în […]
Solstițiul de vară 2026: Cea mai lungă zi a anului aduce începutul verii astronomice
Solstițiul de vară 2026: Cea mai lungă zi a anului aduce începutul verii astronomice 21 iunie 2026 va marca unul dintre cele mai spectaculoase momente astronomice ale anului: solstițiul de vară, clipa în care Soarele atinge punctul cel mai înalt pe bolta cerească pentru observatorii din emisfera nordică. Duminică, 21 iunie 2026, la ora 11:24, […]
18 iunie: Ziua gastronomiei durabile. Moment de conștientizare și reflecție asupra modului în care sunt produse, preparate și consumate alimentele la nivel global
18 iunie: Ziua gastronomiei durabile. Moment de conștientizare și reflecție asupra modului în care sunt produse, preparate și consumate alimentele la nivel global Pe 18 iunie este marcată la nivel internațional Ziua gastronomiei durabile (Sustainable Gastronomy Day), o inițiativă susținută de Organizația Națiunilor Unite prin FAO și UNESCO, menită să atragă atenția asupra impactului pe […]









