Primarul de la Ciugud, despre petiția online ”Convinge-l pe Damian să candideze pentru Alba Iulia”: M-a măgulit, dar m-a și amuzat
Primarul de la Ciugud, despre petiția online ”Convinge-l pe Damian să candideze pentru Alba Iulia”: M-a măgulit, dar m-a și amuzat. Despre Alba Iulia vă spun doar atât: OAMENII pot muta munții doar dacă se implică cu seriozitate și nu stau spectatori în tribună
Primarul de la Ciugud, Gheorghe Damian, a postat pe facebook un răspuns referitor la petiția online ”Convinge-l pe Damian să candideze pentru Alba Iulia”, lansată de “Acțiunea Națională Alba”.
„În ultimele zile am primit numeroase telefoane privind petiția on-line lansată pentru a mă convinge să candidez la Primăria Alba Iulia.
M-a măgulit dar m-a și amuzat, însă ulterior am decis să nu comentez acest subiect. Orice aș spune s-ar despica în mii de ițe și s-ar întoarce pe toate fețele pentru un gram de senzațional. Vreau să vă spun însă care este rețeta administrației din Ciugud: VIZIUNE, MUNCĂ, SERIOZITATE și OAMENI.
Astfel la început am visat că putem avea tot ce este normal pentru un trai decent la țară, fără să fugim în oraș. Am adunat apoi visele într-o viziune coerentă/serioasă și am început să muncim. Din fericire am avut oameni minunați alături…o ECHIPĂ care a transpus visele și viziunea în proiecte și le-a transformat în realitate și oamenii din COMUNITATE care ne-au sprijinit și au îndrăznit să viseze alături de noi.
Acum ne încăpățânăm să visăm și să credem că la Ciugud este doar NORMALITATEA care ar trebui să se regăsească în curând în orice localitatea din România. Nici la Ciugud nu am rezolvat toate probleme, dar pas cu pas, alături de oameni, le abordăm și încercăm să le soluționăm.
Revenind la Alba Iulia vă spun doar atât: OAMENII pot muta munții doar dacă se implică cu seriozitate și nu stau spectatori în tribună. O comunitate se construiește prin oameni, cu fapte, nu vorbe!”
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
ACCIDENT rutier în Alba Iulia, zona Patoș. Coliziune între două mașini. Au intervenit pompierii cu două autospeciale
ACCIDENT rutier în Alba Iulia, zona Patoș. Coliziune între două mașini. Au intervenit pompierii cu două autospeciale Un accident s-a produs vineri seara, în jurul orei 20.40 în Alba Iulia, zona Partoș, între două autoturisme. Detașamentul de pompieri Alba Iulia intervine cu două autospeciale pentru asigurarea măsurilor specifice la un accident rutier produs în mun […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Schimbarea la Față – obiceiuri, traditii și superstiții. De ce e bine să priveşti CERUL în ziua de OBREJENIE şi ce înseamnă dacă vezi BERZE
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
8 august – Ziua Internaţională a Pisicii. Curiozități despre prietenii blănoși care ne bucură viața de peste 9.000 de ani
-
Opinii - Comentariiacum 20 de ore
9 august – Ziua internațională a grădinilor zoologice și a parcurilor
-
Sportacum 4 zile
Miercuri, ora 17.30, în turul secund al Cupei României, Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – CSM Deva
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
7 august – Sfânta Cuvioasă Teodora, prima româncă trecută în rândul sfinților
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Povestea Schitului Poșaga, așezământul monahal din Munții Apuseni, singurul din Alba cu hramul ”Schimbarea la Față a Domnului”. Locul în care se află un izvor care ar avea puteri tămăduitoare