PP-DD a adus Shanghai Construction Grup la Alba Iulia

Azi, 7 iunie, la  Alba Iulia a sosit  Richard Jiang, care reprezintã Shanghai Construction Group (SCG), la invitaţia PP-DD Alba, în speţã a preşedintelui Cornel Comşa. Este vorba de cea mai mare companie de construcţii din lume care a construit 70% din China şi are investiţii în Africa, Asia, Europa. SCG este o companie chinezeascã cu capital de stat, prima care are reprezentanţã în România. Vrem sã colaborãm cu PPDD, cu aleşii acestui partid, pentru a investi în infrastructura din Alba, în construcţii, pentru cã am constatat cã România are potenţial, a spus Richard Jiang. Acesta a admis cã o investiţie în Alba Iulia (având ca obiectiv conurbaţia propusã de candidatul PPDD la primãria municipiului Alba Iulia – Dorin Şerdean)  va fi una beneficã, atât pentru locuitorii din trei oraşe (Alba Iulia, Sebeş plus Teiuş) cât şi pentru dezvoltarea afacerilor SCG.

La invitaţia PP-DD, la  Alba Iulia au fost David Hay şi Tal Roma cei mai importanţi doi oameni din conducerea Grupului AFI. Cei doi şi-au exprimat deschiderea pentru ca grupul financiar din care fac parte sã susţinã proiectul „Alba Iulia 2020, Capitalã Culturalã Europeanã”, proiect susţinut permanent de Cornel Comşa. Paolo Pacetti, reprezentant al celor mai mai puternice grupuri italiene specializate în energie alternativã:  Gruppo a2a-AMSA, AMA- Gruppo Cerroni, UNENDO şi-a expus proiectele tot la invitaţia PP-DD.

„De ce nu au adus asemenea investitori oamenii care sunt acum la putere sau au avut puterea în judeţul Alba? Pentru cã nu au fost şi nu sunt în stare! Noi avem forţa de a aduce investitori de un asemenea calibru” a comentat Comşa. Acesta a subliniat cã PP-DD şi-a respectat promisiunile în campania electoralã şi a garantat cã proiectele expuse vor fi materializate dacã în 10 iunie poporul va decide sã le ofere puterea administrativã şi decizionalã, alegâdu-i pe candidaţii PP-DD. (N.I.T.)

 

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

38 Comentarii

Simona 7 iunie 2012 at 19:57

Comsa geoge ca si pozele ,rasturnat . Pe cine pacaleste el cu chinezi luati probabil de la Dragonul Rosu din Bucuresti . 70% din China ,ce minciuna a la diacon.dan. Pentru astfel de minciuna in China ar fi fost condamnat prin impuscare.Desi am spus ca nu mai comentez nu m-am putut abtine la asa minciuna .Asa suntem noi fetele ,prea sincere pentru aceste vremuri . Mincinosi sunt destui.

Aurelian 7 iunie 2012 at 21:04

In ce tiganie ai gasit Serdene aceasta „Triada”?

Iar voi 2 critikacatilor......barfiti 7 iunie 2012 at 21:13

Bai nu v-ar ajuta Maica Precesta ,iar voi doi comentati rautacios,da cine dracu sunteti de le stiti pe toate si numai contre bagati !Vai trazni-var !

Aurelian 7 iunie 2012 at 21:17

Tu boule nu vezi ca cei 2 chinezi au mutre de Killer-i?

Ovidiu 7 iunie 2012 at 23:54

Corect, ai dreptate, pe tine te cauta.

Aurelian 8 iunie 2012 at 21:47

Ma cauta , sau nu macauta, tot Killer-i raman!

Cas marin 7 iunie 2012 at 21:20

Esti femeie ,si stiu cine esti .Ce vinzi locuri in orizont pe post de paine.

Rusine 7 iunie 2012 at 21:24

Rusine celor ce jignesc si injura. Rusine.

Simona 7 iunie 2012 at 21:33

Chiar asa .Transmitei asta si lui Gigi balamuc.

Spre stiinta 7 iunie 2012 at 21:30

Unul din cei doi chinezi e Alin Tomus ,unul fara carte de munca dar cu prezenta zilnica in barul Buha.

& 7 iunie 2012 at 21:33

Ce Shanghai Construction Group? Chinezul ala are „taraba” in Dragonu Rosu!

rudotel 7 iunie 2012 at 21:46

bai fratilor, ce dracu fumeaza baietii astia, ca vreau si eu

rudotel 7 iunie 2012 at 21:48

poate va transheaza chinezii aia , va baga in valize si va trimit in lumea intrega si ramane PP_DD fara structura de partid

Rusine 7 iunie 2012 at 21:56

Gigi balamuc cred ca esti dumneata simona te urmaresc de ceva timp si-ti schimbi des „acoperirea”.Rusine celor ce jignesc. Rusine.

Simona 7 iunie 2012 at 22:13

Asculta ,eu daca vreau sa scriu despre rusine si Gigi balamuc as scrie pana la alegerile din 2016.Si tu vinzi paine pe post de orizont.

alex 7 iunie 2012 at 22:06

bai fratilor de sa vina la putere tot aceleasi partide pdl si pnl. poate alti vor face mai multe ca cei care or tot fost,haideti sa votam si alti candidati si de la alte partide ca doar sunt atatea partide. nu stiu de ce am impresia ca in general oamenii ii voteaza pe acei candidati care cele mai multe afise si cele mai mari.nu am dreptate???????

PP-DD 7 iunie 2012 at 22:17

Stau, citesc si ma minunez… cred ca daca PP-DD ar aduce si pe IIsus Hristos, Simona si Aurelian tot ar improsca cu noroi in el! Eu voze schimbarea, votez Dorin Serdean!

Simona 7 iunie 2012 at 22:21

Nu mai folosi numele Domnului .In desert il folosesti in desert vei pieri.

Aurelian 8 iunie 2012 at 21:51

PP-DD, nu va putea aduce nici un investitor serios, ca la derbedei, numai derbedei trag, cei care se aseamana, se aduna!

PP-DD 7 iunie 2012 at 22:18

votez*

Rusine 7 iunie 2012 at 22:24

Draga Simona esti libera si poti scrie pana la alegerile din 2120 daca „te tine”.Rusine celor ce injura si jignesc. Rusine.

PP-DD 7 iunie 2012 at 22:32

La cata rautate zace in tine, cu siguranta vei dainui pentru totdeauna, Simona „draga”! Eu zic sa`i lasi in pace pe cei de la PP, pentru ca nu au facut rau nimanui, nu au distrus economia tarii si nici nu au furat de la tine sau de la statul roman!

Simona 7 iunie 2012 at 22:54

„Nu au furat de la tine „.De unde sti ?.Eu pot sa-ti demonstrez contrariul.Nu au furat ,dar esti sigur ca nu vor fura ?.Cu un mincinos ca Dd orice e posibil, la scara nationala.Si pentru final sa sti ca sunt o fata buna .Asa zic majoritatea .Pentru ca scriu adevarul toti ma apreciaza ,chiar din PPDD. Vrei nume ,cauta in Apuseni ,In Cugir ,in Aiud ,pe valea Tarnaveor ,in Zlatna ,In Abrud ,in Campeni ,la Lunca Mures ,in Ighiu ,pe valea Secaselor ,etc ,si nu in ultimul rand in Alba Iulia . Nu gasesti ?.Dupa alegeri da-mi telefonul tau si iti voi spune nominal pe fiecare .Toti zic jos PPDD,jos Diaconescu ,jos Comsa intrusul ,carte nu are, ce cauta in PPDD Alba ,jos Marincas <jos Bibolar ,jos Serdean,jos tuciuriul mititel de colonel.Si gata ,plec in concediu ,culmea ,in CHINA.Asa ca peste 10 zile ne scriem in direct.

Ovidiu 8 iunie 2012 at 0:25

Daca esti sub efectul unor ierburi, poti sa ne zici caci te intelegem si vom face tot posibilul sa te ajutam sa-ti revii.Te pupam scumpiK dulciK pe botiK.

Simona 8 iunie 2012 at 0:34

Sunt la aeroport ,ma uit pe leptop si va scriu ;dar in fundulet nu vreti sa ma pupati voi slugile lui DD .Vreau in direct la OTV.

Rusine 7 iunie 2012 at 23:08

Rusine celor ce injura si jignesc. Rusine celor ce aduc acuze fara dovezi.Rusine celor ce vand minciuni.Rusine rusine rusine.PS.Plec la serviciu dar rusinea celor ce mint si insulta ramane.Rusine pana la alegerile din 2120.

votant 7 iunie 2012 at 23:19

Ce gogosi mai vinzi Serdene!!!!!!!!!!!!!. Shangai Construct SRL este o firma din Romania, are sediul in loc. Voluntari, judetul Ilfov, str. Mihai Vitezul nr. 58, CUI 16430730. Conform informatiilor de pe site-ul Ministerului de Finante firma este in DIZOLVARE CU LICHIDARE(RADIERE)din 24 decembrie 2012. Noroc cu GOAGALUL ca nu ne puteti minti.
Te mai umfli in pene sa ti se vada inaltimea langa acel chinez jumulit… penibil!!!!!!!!!!!!!!

Ovidiu 8 iunie 2012 at 0:14

In primul rand pentru cei ce sunt total impotriva vreau sa le transmit ca habar n-au sa citeasca si sa inteleaga un text. Din start ei critica si zic ca sunt minciuni de la OTV. Daca ar fi citit atent ar fi observat ca nu scrie nicaieri ca o sa faca ci doar ca vor dori sa colaboreze pentru a investi. Bine ca nu-i credeti pe astia si ii credeti pe cei ce va fac case ieftine, fac nu stiu cati poli de dezvoltare, va reabiliteaza toate cotetele, va dau medicamente gratis, creeaza 3000 de locuri de munca si multe alte baliverne. Analizand putin eu zic ca sunt de departe mult mai credibili cei de la PPDD decat cei de la USL. Oricum fiecare alege ce crede si sa le fie rusine celor ce injura. Injuratura este caracteristica celor ce nu sunt capabili sa se exprime si vor sa fie si ei bagati in seama, niste scursuri ale societatii.

Teiuseanul 8 iunie 2012 at 0:29

Tu esti Ovidiul de la Teius .Ai pierdut tot timpul pentru ca esti un lenes ,si mai si sa spuna altii.

Ovidiu 8 iunie 2012 at 0:36

Da da da, „Ovidiul de la Teius” cum esti tu „Adi de la Valcea”.Nu am inteles ce ai vrut sa zici, poate iti faci putin timp si detaliezi.

Simona 8 iunie 2012 at 1:02

Nu mai am mult si trebuie sa urc in avion .Va transmit ;Yi,Zhi,Shen,Hun,Po ,excesul celor cinci emotii-bucuria ,furia,ingrijorarea,tristetea,spaima -poate crea dezechilibre.Succes in alegeri.

citizen 8 iunie 2012 at 8:31

Nu stiu cine sunt chinezii aia, nu sunt implicat politic, dar parerea mea este ca miracolul chinezesc s-a cam dus naibii. In China probabil ca stiu sa construiasca, nu uitati ca si comunistii construiau la fel, cu heirup-ul. Dar intr-un mediu concurential, cred ca micutii galbeni au nevoie de pampersi. Edificati-va despre competenta lor!

http://www.mediafax.ro/economic/o-modesta-autostrada-din-polonia-s-a-dovedit-o-provocare-prea-dificila-pentru-unul-dintre-marii-constructori-din-china-vor-reusi-constructorii-chinezi-sa-intre-pe-piata-europeana-9709661/

GOAGALUL 8 iunie 2012 at 16:42

@votant-Unde ai vazut in articol ca firma se cheama Shanghai Construct SRL cand firma-i SHANGHAI CONSTRUCTION GROUP ? Oare chiar asa vreti sa orbiti oamenii cu tot felul de minciuni sau ai impresia ca lumea este asa fraiera ca-n 1990 cand FSN-ul le dirija toate miscarile si ne era teama ca vin patronii si ne fura tara?Tinere du-te si dezinformeaza pe ai tai ca s-a cam terminat cu minciunile si istoriile de adormit copii.De penibil in situatia asta nu esti decat tu un vandut amarestean pe care GOAGALUL in loc sa te lumineze din contra te prosteste.Du-te la cine te plateste si da-ti demisia ca oricum nu mai raman nici ei mult in functii chestiuni de zile.Cu drag GOAGALUL.

Iar latrii cateluso simona 8 iunie 2012 at 16:59

Nici cu mata nu m-as culca ca iar poate naste o proasta ca tine….si sa te pupe-n fund mata care nu te-a educat destul si cat esti de rea nici pisat nu meriti cufurita in vorbire !Ce bine ca se termina campania ,,neuso care te doare rau capul,,..

Rusine 8 iunie 2012 at 17:06

Rusine celor ce injura si jignesc. rUSINE RUSINE RUSINE.

Mishu 9 iunie 2012 at 2:28

ala nu e chinezul de la restaurantul din mall?

mihaltanu 9 iunie 2012 at 21:59

Ce ma amuza mai mult… nu ii „DD direct”, ci multimea de comentarii legate de acest subiect si ma intreb oare de ce? Pun pariu ca mai mult de jumatate dintre cei care s-au apucat de „comentat” pe aici sunt candidati pentru posturi in primarii si trebuie sa-si apere ciolanul, impotriva asa zisei „amenintari” constituite din acest tip…serdean sau cum ii zice…