Poşta Română a donat 380 de cărţi Şcolii Berghin
La finalizarea celei de-a doua ediţii a campaniei sociale „O carte deschide o lume nouă!”, lansate la 1 iunie, prin care Poşta Română şi-a propus să participe la îmbogăţirea fondului de carte al şcolilor din mediul rural, Oficiul Judeţean de Poştă Alba a donat cărţi şi reviste Şcolii Berghin. Fondul de carte al şcolii a fost astfel îmbogăţit cu 380 de volume cu profil literar şi de specialitate. La eveniment au participat reprezentanţi ai Instituţiei Prefectului Alba, Primăriei Berghin, Inspectoratului Şcolar Judeţean Alba, Şcolii Berghin şi Oficiului Judeţean de Poştă Alba.
„Mulţumim tuturor clienţilor şi colegilor noştri care au participat la campania iniţiată de Poşta Română, prin donarea de cărţi la oficiile poştale. Campania «O carte deschide o lume nouă!» se înscrie în seria acţiunilor Poştei Române, prin care se implică în susţinerea comunităţilor în care îşi desfăşoară activitatea. Ne bucurăm că prin această campanie am putut veni în sprijinul bibliotecii şcolii generale din această frumoasă comună, mai ales pentru că am putut să continuăm campania de anul trecut, când Oficiul Judeţean de Poştă a donat 1.000 de cărţi Şcolii Lupşa”, ne-a declarat Nicolae Albu, directorul Oficiului Judeţean de Poştă Alba. La rândul ei, conducerea Şcolii Berghin a mulţumit reprezentanţilor Oficiului Judeţean de Poştă Alba, în special directorului Nicolae Albu, pentru frumosul gest făcut pentru copii. (R.G.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
20 iulie 2024 | Adrian Păunescu, omagiat de Consiliul Județean Alba și Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba
20 iulie 2024 | Adrian Păunescu, omagiat de Consiliul Județean Alba și Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba Sâmbătă, 20 iulie 2024, la 81 de ani de la nașterea scriitorului Adrian Păunescu, Consiliul Județean Alba și Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba își propun să-l readucă în atenția publică, printr-un moment omagial. Citește și: 19 iulie 2024 […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 20 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 8 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României