Nicolae Ciucă - 2024

Metalurgistul Cugir – ACSM Codlea 2-0 (1-0) | Cocan, MVP-ul confruntării cu „lanterna roșie”, gol și pasă decisivă

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

Metalurgistul Cugir a luat 3 puncte prețioase, după victoria pe teren propriu cu ACSM Codlea, „lanterna roșie” a Seriei 7, scor 2-0 (1-0), MVP-ul întâlnirii fiind Cristian Cocan, cu un gol și o pasă decisivă.

Al doilea succes stagional trecut în dreptul formației „roș-albastre”, care a acuzat mari probleme de efectiv.

După o sumedenie de ocazii ratate, Cocan (45+1) a desțelenit tabela cu un șut pe jos, de la marginea careului (a doua etapă la rând în care a punctat. Imediat după pauză, Bura (49) a majorat avantajul după o pasă perfectă de la Cocan. În actul secund, același Cocan mai putea înscrie, însă șutul său a fost deviat în bară.

Metalurgistul Cugir (locul 8, 3 puncte) – ACSM Codlea (ultima poziție, zero puncte), vineri.

„Roș-albaștrii” nu-și permit să pășească fals împotriva codașei din Brașov, grupare care a suferit înfrângeri pe linie. Au un singur succes stagional și sunt în zona fierbinte a ierarhiei după un start dezamăgitor de sezon. Problemele de lot sunt apăsătoare pentru gazde, care nu contează pe M. Codrea, G. Goronea, R. Trif, Vitinha și Tăban, 5 absențe de marcă, urmând a reveni M. Domșa.

Arbitri R. Chiorean (Satu Mare), Șt. Bîrjac (Păușa), Ad. Iancău (Zalău); rezervă D. Iviniș (Zlatna) Observatori M. Salomir (Cluj-Napoca), G. Stoicovici (Timișoara)

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACS Mediaș – CSU Alba Iulia 1-1 (0-1), duel de foc în Seria 7 din eșalonul terț | Studenții, remiză în fieful liderului

CS Universitar Alba Iulia au fost aproape să dea lovitura la Mediaș, în fieful liderului Seriei 7 din eșalonul terț, însă s-a ales cu un singur punct, după o confruntare cu două reprize diametral opuse. Albaiulienii au dominat primul mitan, când se puteau distanța pe tabelă, însă în actul secund au făcut pasul înapoi și […]