Liga a 4-a, etapa a 14-a, CIL Blaj a învins Olimpia Aiud, obținând a treia victorie consecutivă

În penultima rundă a turului Ligii a 4-a, CIL Blaj a trecut pe propriul teren de Olimpia Aiud, la limită, scor 1-0 (0-0). Formația din „Mica Romă” a repurtat a treia victorie consecutivă.

Marcator: Comănici (52)

Au fost arătate două cartonașe roșii: Tulea (CIL Blaj), în minutul 19, respectiv Bălan (Olimpia), în minutul 78.

La ultima reprezentație internă, CIL Blaj a reușit a treia victorie consecutivă, golul victoriei fiind marcat de Comănici, intrat la pauză. Blăjenii, prin eliminarea lui Tulea (19), au evoluat în inferioritate numerică o oră, egalitatea în teren fiind restabilită după ce și Bălan a văzut cartonașul roșu

La al treilea an consecutiv petrecut pe a treia scenă fotbalistică, CSU Alba Iulia ridică ștacheta, după ce sezonul precedent a evoluat în play-off. Formația universitară l-a adus antrenor principal pe clujeanul Alin Minteuan, care a fost prezentat astăzi, oficial, în cadrul unei conferințe de presă. Rectorul Daniel Breaz a anunțat obiectivele echipei în următorul […]