Nicolae Ciucă - 2024

Liga 4: CIL Blaj, Viitorul Sântimbru și Energia Săsciori – maximum de puncte în retur! Greapcă (Energia) – triplă

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

Liga 4, etapa a 18-a: CIL Blaj, Viitorul Sântimbru și Energia Săsciori – maximum de puncte în retur! Greapcă (Energia) – triplă

*Spicul Daia Română – Voința Stremț 3-1 (1-1) Au fost și două eliminări: Biro (70, de la gazde) și Goangă (69, de la vizitatori). O partidă cu 3 lovituri de pedeapsă, două cartonașe roșii, al doilea succes la rând a dăienilor și al doilea eșec consecutiv al oaspeților.

*Viitorul Sântimbru – Fortuna Lunca Mureșului 1-0 (0-0)

Confruntare cu evenimente multe la Galtiu, meci câștigat în inferioritate de sântimbreni (eliminat goalkeeperul A. Anghel 41). Portarul de 16 ani Dacian Taar (Fortuna Lunca Mureșului) a apărat un penalty executat de Epure (31), iar unicul gol a fost înscris de Crăciun (intrat de un minut)! A 3-a victorie în primăvară pentru elevii lui Adrian Bicheși.

*Viitorul Vama Seacă – CIL Blaj 1-4 (0-2)

Liderul, succes scontat în fața unei grupări în picaj (a 6-a înfrângere la rând)!

*Energia Săsciori – Inter Unirea 4-2 (1-0).  În minutul 74, B. Cristea (Inter Unirea) a ratat un penalty (șut în bară).  Energia este surpriza primăverii, cu 3 meciuri adjudecate, la fel ca CIL Blaj și Viitorul Sântimbru.

*Performanța Ighiu – CSM 2 Unirea Alba Iulia 1-0 (0-0): Vizitatorii consideră că lovitura de la 11 metri transformată de Tripșa a fost extrem de ușor acordată.

Duminică

*Adu Academy Șona – CS Zlatna

*FC Lopadea Nouă – CS Ocna Mureș

*Limbenii Limba – Hidro Mecanica Șugag

Volei Alba Blaj – Rapid București 3-1, în Divizia A1 la volei feminin | Vicecampioana, victorie la primul meci în „Alba Blaj” Arena Volei Alba Blaj a învins Rapid București, scor 3-1 (25-17, 23-25, 25-18, 25-19), la prima reprezentație stagională în „Alba Blaj” Arena. Confruntarea contând pentru etapa a treia a Diviziei A1 a strâns […]