GALA PERFORMERILOR din județul Alba 2014 – LISTA cu elevii OLIMPICI premiați de consiliul județean

FOTO/VIDEO: Gala Performerilor -Vezi şcolile de nota 10 şi cine sunt cei mai valoroşi profesori şi elevi din judeţul AlbaCei mai valoroși elevi din județul Alba, din perspectiva rezultatelor obținute la în cursul anului școlar 2012-2013 la olimpiadele școlare, vor fi premiați, pentru al doilea an consecutiv, de către Consiliul Județean Alba, în cadrul evenimentului “Gala Performerilor din județul Alba”.

Ceremonia urmează să se desfășoare în data de 14 decembrie 2014, începând cu ora 16°°, la Sala Mercur Select din Alba Iulia. Evenimentul  este organizat de Consiliul Județean Alba, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Alba.

ELIT

“Se vor acorda distincții și premii pentru recunoașterea și evidențierea performanțelor obținute de elevii și cadrele didactice de la instituțiile de învățământ din județ, la Olimpiadele Naționale Școlare desfășurate în anul școlar 2013-2014, performanțe care au contribuit la promovarea județului Alba, atât în țară cât și peste hotare”, se precizează în comunicatul CJ Alba.

LISTA elevilor din ALBA care au obținut locul I la etapa județeană a olimpiadelor școlare

Moldovan Andrei – Olimpiada Națională de Geografie – Școala Gimnazială „Vasile Goldis” Alba Iulia

ADEZIUNE PLUS ALBA

Irimie Claudia – Olimpiada Națională de Geografie – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Oneț Melissa Giulia – Olimpiada Națională de Geografie – Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud

Tulbure Andrei – Olimpiada Națională de Geografie – Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Stancu Mirel – Olimpiada Națională de Geografie – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Bel Luana – Olimpiada Națională de Religie (Cultul Ortodox) – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir

Bâlc Horea – Olimpiada Națională de Fizică Școala Gimnazială și Olimpiada de Științe Pentru Juniori Școala Gimnazială  – „Ovidiu Hulea” Aiud

Sevestrean Vasile – Olimpiada Națională de Fizică si Olimpiada Națională de Matematică – Colegiul Național Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Stănescu Denis – Olimpiada Națională de Fizică și Olimpiada Națională Interdisciplinară ”Științele Pământului” – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Timariu Teodora – Olimpiada Națională de Chimie – Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia

Dig Mălina Nicoleta – Olimpiada Națională de Chimie – Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud

Crintea E. Miruna – Olimpiada Națională de Chimie si Olimpiada Națională de Biologie – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Grama R. Melissa Giulia – Olimpiada Națională de Biologie – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna Mures

Hațegan D. Emanuela Gabriela – Olimpiada Națională de Biologie – Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Vințan G.V. Maria Eugenia – Olimpiada Națională de Biologie – Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Căta Daniela – Olimpiada Națională de Religie (cultul ortodox) – Școala Gimnazială Şugag

Kónya Csenge – Olimpiada Națională de Religie (cultul reformat – limba maghiară) – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud

Szőcs Anita Leila Olimpiada Națională de Religie (cultul reformat – limba maghiară) Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud

Takács Szende – Olimpiada Națională de Religie (cultul reformat – limba maghiară) – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud

Barna Cosmina – Olimpiada Națională de Religie (cultul greco-catolic) – Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Isailă Octavian – Olimpiada Națională de Religie (cultul greco-catolic) – Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Gînţa Iulia – Olimpiada Națională de Religie (cultul greco-catolic) – Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Oltean Mădălina – Olimpiada Națională de Religie (cultul greco-catolic) – Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Moşneag Mihaela – Olimpiada Națională de Religie (cultul greco-catolic) – Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Ailoaie Emma – Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă – Școala Gimnazială Nr. 2 Sebeş

Mucenicu Amina Tania – Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă – Școala Gimnazială Nr. 2 Sebeş

Bașa Laura – Olimpiada Națională de Limba Maghiară Maternă – Școala Gimnazială „Simion Lazar” Lunca Muresului

Vass Csaba – Olimpiada Națională de Limba Maghiară Maternă – Liceul Teologic „GMGK” Alba Iulia

Marariu Carmen – Olimpiada Națională de Istorie – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Călin R. Lorena Laura – Olimpiada Națională de Limba Engleză si Olimpiada Națională de Matematică – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud

Giurgiu Mihai – Olimpiada Națională de Limba Engleză – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Bercu E.C. Vlad – Olimpiada Națională de Limba Engleză – Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Oprița P. Lorena Maria – Olimpiada Națională de Limba Engleză – Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Sicoe Andra Flavia – Olimpiada Națională de Limba Engleză – Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni

Marcu Roxana Mădălina – Olimpiada Națională de Limba Engleză – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Cornea V. Alessandra – Olimpiada Națională de Limba Engleză – Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Ekart Jelmărean Casiana – Olimpiada Națională de Limba Engleză =- Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Potinteu Andreea – Olimpiada Națională de Limba Engleză – Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni

Pop Andreea – Olimpiada Națională de Limbi Romanice (Limba Franceză) – Școala Gimnazială Cîmpeni

Burz Cristiana – Olimpiada Națională de Limbi Romanice (Limba Franceză) – Școala Gimnazială Cîmpeni

Mihu Elisa – Olimpiada Națională de Limbi Romanice (Limba Franceză) – Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Voiculeanu Adelina – Olimpiada Națională de Limbi Romanice (Limba Franceză) – Colegiul Național „David Prodan” Cugir

Moga Denisa – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Guță Andreas Daniel – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Anca Daria – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Bădilă Raisa – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Bordea Vasilena – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Roba Cristian – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Roşu Silviu – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Damian Francisc – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Udrea Carina – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Clamba Darius – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Violoncel) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Popa Ioana – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Goţa Ilinca – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Violă) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Bogdan Bogdana – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Flaut) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Toderaş Daniel – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Lenghel Cristian – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Săndulache Alexandru – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Vioară) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Chiciudean Doriana – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Flaut) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Morar Andreea – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Rus Denisa – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Sărăcuţ Ruben – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Ţurcaş Iulia – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

David Emanuel – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Chindriş Bogdan – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Tămaş Sara – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Violă) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Şuşman Bianca – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Vioară) –  Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Cristea Andreea – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Flaut) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Goşa Şerban – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Leş Claudiu – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Novăcean Alexandra – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Flaut) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Clamba Sebastian – Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Flaut) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Cristian Andrei  – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Pictură) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Bradea Anamaria – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Arhitectură) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Moldovan Sergiu – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Ceramică) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Marchedon Rebecca – Olimpiada Naț. de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Arhitectură) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Sas Anca – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Istoria Artei) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Udrea Mădălina Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Istoria Artei) – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Nuța Marian Ionut – Olimpiada Națională de Limba Rromani Maternă – Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud

Sicoe Isabela Maria – Olimpiada Națională de Limbă, Comunicare și Literatura Română – Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni

Oltean Teodora – Olimpiada Națională de Limbă, Comunicare și Literatura Română – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Ursaleș Ioana Maria – Olimpiada Națională ”Lectura ca Abilitate de Viață” – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Comșa Paula – Olimpiada Națională ”Lectura ca Abilitate de Viață” – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Bogdan Teodora – Olimpiada Națională de Limba, Comunicare și Literatura Română  Minorități – Școala Gimnazială Petresti

Molnar Orsolya – Olimpiada Națională de Limba, Comunicare și Literatura Română  Minorități – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud

Socol Dragoș – Olimpiada Națională de Lingvistică – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Podar Ioana – Olimpiada Națională de Lingvistică – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Roman Maria – Olimpiada Națională de Matematică – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Avram Bianca – Olimpiada Națională de Matematică – Școala Gimnazială „Toma Cocişiu” Blaj

Filip Liviu Paul – Olimpiada Națională de Matematică – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Jugariu Mihai – Olimpiada Națională de Matematică – Colegiul Național „David Prodan” Cugir

Breaz Valentin – Olimpiada Naț. de Matematică – Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Hegheduș Paul – Olimpiada Națională de Informatică – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud

Trifa Maria – Olimpiada Națională de Informatică-  Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni

Suciu Vasile – Olimpiada Națională de Informatică – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud

Medrea Andreea Bianca – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației – Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Andraș Ștefan – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației – Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni

Heutschi Vlad – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Mărginean Dan – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Educatie tehnologica – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Costandin Oana – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Educatie tehnologica – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Giurgiu Cristian – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Educatie tehnologica – Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Cîmpan Bianca –  Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Educatie tehnologica – Școala Gimnazială „Simion Lazar” Lunca Muresului

Crișan Maria Daniela – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Industrie textilă și pielărie – Colegiul Tehnic Aiud

Leba Claudia – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Economic, administrativ, comerț – Colegiul Economic „D.P. Marțian” Alba Iulia

Matei I. Ancuța Andreea – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Economic, administrativ, comerț – Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni

Târsână Nicoleta – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Turism și alimentație – Colegiul Economic „D.P. Marțian” Alba Iulia

Turlea Alina – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Turism și alimentație – Colegiul Economic „D.P. Marțian” Alba Iulia

Pop Nicolae – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Electric,electrotehnic,electromecanic – Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Tomuș Nicolae – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Electric,electrotehnic,electromecanic – Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni

Vesa Emanuel – Olimpiada Discipline Tehnologice/Electronică, Automatizări, Telecomunicaţii – Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Chindriş Dumitru – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Electronică, Automatizări, Telecom. – Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Herlea Alexandra – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Fabricarea produselor din lemn – Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Demian Ioan Bogdan – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Fabricarea produselor din lemn – Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Modol Marius – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Mecanică – Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Hancheş Natanael – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Mecanică – Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Bumbu Dan – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Industrie alimentară – Liceul Tehnologic Sebeş

Dican Georgiana – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Industrie alimentară –  Liceul Tehnologic Sebeş

Crișan Maria Adriana – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Construcții, instalații –  Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia

Șomlea Iacob – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Construcții, instalații și lucrări publice – Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia

Pinca Petronela Diana – Olimpiada Națională de Religie (Cultul Greco-Catolic) – Liceul Teologic Greco-Catolic „Sf.Vasile cel Mare” Blaj

Ilca Georgiana – Olimpiada de științe socio-umane/Educație civică – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir

Chiorean Amalia – Olimpiada de științe socio-umane/Economie – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Ghenciu Thudoraş – Olimpiada de științe socio-umane/Psihologie – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Timiş Diana – Olimpiada de științe socio-umane/Sociologie – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Fechete Naomi – Olimpiada de științe socio-umane/Educație civică  – Școala Gimnazială Nr. 2 Sebeş

Mănișor Teodora – Olimpiada de științe socio-umane/Educație civică – Școala Gimnazială Nr. 2 Sebeş

Drăgan Vlad – Olimpiada Națională de Istorie – Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Fernandes Daria – Olimpiada de științe socio-umane/Educație civică – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir

Cristea Mirela Gabriela – Olimpiada Națională de Istorie – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud

Fleșeriu Florin Paul – Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă Școala Gimnazială Nr. 2 Sebeş

LISTA elevi  olimpici etapa națională  

Nume / prenume elev

Disciplina

Unitatea scolara

Rezultat

etapa

nationala

Ghisa Alexandru Nicolae Olimpiada naţională de fizică Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia

Medalie de argint

Dobra Nicolae Alexandru Olimpiada naţională de fizică Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes

Medalie de argint

Bel Luana Olimpiada naţională de fizică Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir

Menţiune

Vlad Mircea Dragos Olimpiada naţională de fizică Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Medalie de bronz

Toader loan Tudor Olimpiada naţională de fizică Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Medalie de argint

Rosca Mălina Olimpiada naţională de fizică Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Menţiune

Olimpiada Naţională de Astronomie si Astrofizică Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Menţiune

Schiopu Vlad loan Olimpiada Naţională de Fizică Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Menţiune

Inceu Andreea-loana Olimpiada Naţională de Chimie Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud

Menţiune

Pavel Nicoleta Olimpiada Naţională de Chimie Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud

Menţiune

Gizdavu Daria Antonia Ol mpiada Naţională de Astronomie Si Astrofizică Colegiul Naţional „I.M. Clain” Blaj

Medalie de bronz

Todea Raul Ol mpiada Naţională Interdisciplinară „Ştiinţele Pământului” Colegiul Naţional „I.M. Clain” Blaj

Menţiune

Bîrlutiu Claudiu Andrei Ol mpiada Naţională de Religie (Cultul Ortodox) Şcoala Gimnazială „Iuliu Maniu” Vintu de Jos

Premiul Special

Grozav Adelina Ol mpiada Naţională de Religie (Cultul Ortodox) Şcoala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud

Premiul Special

Bica Anca Maria Ol mpiada Naţională de Religie (Cultul Ortodox) Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes

Premiul Special

Ivan Daniela Ioana Ol mpiada Naţională de Religie (Cultul Ortodox) Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Menţiune

Bors Raluca Ol mpiada Naţională de Religie (Cultul Ortodox) Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Premiul Special

Medvei Mirabela Ol mpiada Naţională de Religie (Cultul Ortodox) Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Menţiune

Stroian Dragos Ol mpiada Naţională de Religie (Vechiul Testament) Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Menţiune

Buta Adrian Ioan Ol mpiada Naţională de Religie (Noul Testament) Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Premiul Special

Lazăr Alexandru Ol mpiada Naţională de Religie (Istoria Bisericii Ortodoxe Române) Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Menţiune

Botezan Ioan Ol mpiada Naţională de Religie (dogmatică) Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Premiul Special

Ol mpiada Naţională de Limbi Clasice (Limba elină) Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Premiul I

Henning Maria Ol mpiada Naţională de Religie (cultul reformat – limba maghiară) Colegiul Naţional „Bethlen Găbor” Aiud

Premiul II

Gaspar Balint Ol mpiada naţională de limba maghiară maternă Colegiul Naţional „Bethlen Găbor” Aiud

Menţiune

Moga Petra Ol mpiada naţională de limba maghiară maternă Colegiul Naţional „Bethlen Găbor” Aiud

Menţiune

Gedo Zsolt Ol mpiada naţională de limba maghiară maternă Colegiul Naţional „Bethlen Găbor” Aiud

Menţiune

Socaci Anita Ol mpiada naţională de limba maghiară maternă Colegiul Naţional „Bethlen Găbor” Aiud

Menţiune

Ploscar Andreea Ol mpiada Naţională de Istorie Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Menţiune

Jurca Ramona Ol mpiada Naţională de Ştiinţe Socio-Umane Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud

Menţiune

Oprita Andra Ol mpiada Naţională de Limba Germană Modernă Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes

Premiul III

Pintilie Elena Daciana Ol mpiada Naţională de Limba Germană Modernă Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes

Menţiune

Giura Dan Paul Ol mpiada Naţională de Limba Engleză Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Premiul III

Andres lulia Ol mpiada Naţională de Limbi Romanice (Limba Franceză) Şcoala Gimnazială Cîmpeni

Premiul I

Goia Daniela Ol mpiada Naţională de Limbi Romanice (Limba Franceză) Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cimpeni

Menţiune

Dolgae Otilia Roxana Ol mpiada Naţională de Limbi Romanice (Limba Franceză) Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Premiul III

Medrut Georgiana Ol mpiada Naţională de Limbi Romanice (Limba Franceză) Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Menţiune

Mautino Maria Ol mpiada Naţională de Limbi Romanice (Limba Italiană) Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Premiul III

Bălăucă Anastasia Ol mpiada Naţională de Limbi Romanice (Limba Italiană) Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Menţiune

Precupescu Andrei Ol mpiada Naţională de Limba Germană Modernă Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia
Pop Cristian Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Violoncel) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Menţiune

Chiorean Mihai Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Clarinet) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

III

Simion Andrei Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală (percuţie) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

I

Tut lonut Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Clarinet) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

III

Adam Adonis Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice (Flaut) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Menţiune

Rusu Elisabeta Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice (Pian) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Menţiune

Roşiu Mihaela Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice (Teorie Şi Solfegii) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Menţiune

Pop Delia Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice (Flaut) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Menţiune

Rosa Vasile Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice (Canto Popular) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Menţiune

Ciungan Ruben Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice (Canto Clasic) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

I

Selegean Diana Ol mpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice (Canto Clasic) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Menţiune

Poca Ecaterina Ol mpiada Naţională de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Sculptură) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

III

Mureşan Diana Ol mpiada Naţională de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Pictură) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Menţiune

Petaca lonuţ Valentin Ol mpiada Naţională de Limba Rromani Maternă Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud

Locul II

Dobre Alexandra Ol mpiada Naţională de Lingvistică Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cimpeni

Premiul Special

 

Ignat Rebeca Ol mpiada Naţională de Limbă,Comunicare Şi Literatura Română Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes

Premiul Special

Popa Maria Andreea Ol mpiada Naţională de Limbă,Comunicare Şi Literatura Română Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud

Menţiune

Bîlc Diana Ol mpiada Naţională de Limbă,Comunicare Şi Literatura Română Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud

Premiul III

Popa Gheorghe Ol mpiada Naţională de Limbi Clasice (Limba Elină) Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Premiul I

lacob Alexandru Ol mpiada Naţională de Limbi Clasice (Limba Elină) Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Premiul Special

Vasilie Pavel Ol mpiada Naţională de Limbi Clasice (Limba Elină) Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Premiul III

Topîrcean Ioan Ol mpiada Naţională de Limbi Clasice (Limba Elină) Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Premiul Special

Calo Andreea Ol mpiada Naţională de Limbi Clasice (Limba Latină) Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud

Premiul Special

Rotaru Liana Ol mpiada Naţională de Limbi Clasice (Limba Latină) Colegiul Naţional „I.M. Clain” Blaj

Premiul Special

Zaharescu Ana Ol mpiada Naţională de Limba Neogreacă Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Premiul I

Oltean Teodora Ol mpiada Naţională „Lectura Ca Abilitate de Viaţă” Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Premiul Special

Cretu Cosmin Ol mpiada Naţională „Lectura Ca Abilitate de Viaţă” Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Premiul Special

Cibu Clara Ol mpiada Naţională de Limbă,Comunicare Şi Literatura Română Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes

Premiul Special

Bozdog Raluca Ol mpiada Naţională de Limbă,Comunicare Şi Literatura Română Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Premiul Special

Lazăr Cătălina Ol mpiada Naţională de Limbă,Comunicare Şi Literatura Română Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Premiul Special

Coman Olivia Maria Ol mpiada Naţională de Limba, Comunicare Şi Literatura Română – Minoritati Şcoala Gimnazială Petresti

Premiul Special

Szekely Noemi Monika Ol mpiada Naţională de Limba, Comunicare Şi Literatura Română – Minoritati Colegiul Naţional „Bethlen Găbor” Aiud

Premiul Special

Nistor Andreea Diana Ol mpiada Naţională „Universul Cunoaşterii Prin Lectură” Şcoala Gimnazială „Nicolae Dragan” Galda de Jos

Premiul Special

Breaz Paul Ştefan Ol mpiada Naţională „Universul Cunoaşterii Prin Lectură” Şcoala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia

Premiul Special

Manoilă Andreea Ol mpiada Naţională „Universul Cunoaşterii Prin Lectură” Şcoala Gimnazială „Iuliu Maniu” Vintu de Jos

Premiul Special

Tomus Andra-Luana Ol mpiada Naţională „Universul Cunoaşterii Prin Lectură” Şcoala Gimnazială Stremt

Premiul Special

Dan Alexandru Ol mpiada Naţională de Matematică Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia

Medalie de Bronz

Istrate Cătălin-Flaviu Ol mpiada Naţională de Tehnologia Informaţiei Colegiul Naţional „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Medalie de Bronz

Oancea Alin-Andrei Ol mpiada Naţională de Tehnologia Informaţiei Colegiul Naţional „I.M. Clain” Blaj

Medalie de Argint

Docolin Bogdan-Alexandru Ol mpiada Naţională de Informatică Colegiul Naţional „I.M. Clain” Blaj

Medalie de Bronz

Decean Ovidiu-Ciprian Ol mpiada Naţională de Informatică Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud

Medalie de Bronz

Maier I. Maria Roxana Ol mpiada pe Discipline Tehnologice/Agricultura / Tehnician Horticultor Liceul Tehnologic „Ştefan Manciulea” Blaj

Menţiune

loo Kinga Imola Ol mpiada Naţională de Religie (Cultul Reformat – Limba Maghiară) Colegiul Naţional „Bethlen Găbor” Aiud

Menţiune

 

LISTA elevi olimpici etapa  internațională 

 

Nume / prenume elev

Disciplina

Unitatea scolara

Rezultat

etapa

internationala

Roşca C. Mălina Olimpiada Naţională de Astronomie şi Astrofizică Colegiul National „Horea, Closca si Crisan” Alba lulia

Medalia de argint

Precupescu Andrei Olimpiada Naţională de Limba Germană Modernă Liceul Teoretic „Sf. losif” Alba lulia

Medalia de bronz

Simion Andrei Olimpiada Naţională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Percuţie) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

I

Bîlc Diana Olimpiada Naţională de Limbă, Comunicare şi Literatura Română Colegiul National „Titu Maiorescu” Aiud

Premiu special

Zaharescu Ana Olimpiada Naţională de Limba Neogreacă Colegiul National „Horea, Closca si Crisan” Alba lulia

Premiul I

 

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Cinci moduri în care jucăriile Lego îți pot ajuta copiii   Jucăriile Lego, surprinzător, sunt mai mult decât o modalitate… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

6 Comentarii

Horea 11 decembrie 2014 at 12:59

Luuuu … uuunga-i lista cu cei mai valoroși elevi din județul Alba!

De aceasta dat insa, cu cat mai lunga, cu atat meritul ELEVILOR, parintilor si profesorilor lor este mai mare.
Merita, cu prisosinta, toata ATENTIA noastra (sau … a unora).

Vasile 11 decembrie 2014 at 13:14

Cinste voua copii, parinti, profesori! Mult succes in continuare.

alexandru 11 decembrie 2014 at 15:00

cinste lor.

Un român 11 decembrie 2014 at 18:32

Bravo, copii!
Numai voi ştiţi câte ore de studiu stau în spatele acestor rezultate. Meritaţi toate laudele.

Dar nu pot să nu observ unele greşeli (de documentare sau de comunicare din partea celor în drept): unii elevi au participat la două olimpiade naţionale, în condiţiile în care acestea au avut loc în acelaşi timp, în localităţi suficient de îndepărtate încât să permită … navetarea.

un cetatean 12 decembrie 2014 at 7:08

Oare cei din clasa a IV-a impreuna cu invatatorii lor nu au muncit la fel de mult, ei nu trebuie incurajati?

anonima 12 decembrie 2014 at 15:21

Lista trebuia sa fie mai lunga cu inca 3 elevi…Si cea a profesorilor cu un profesor

Comentariile sunt oprite