Fotografia zilei! A trecut un an de când USL Alba a început să schimbe România în bine!

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

În urmă cu un an, USL Alba înregistra la alegerile parlamentare o victorie istorică în județul nostru, după mulți ani de supremație a PDL.

Cu un procent de aproape 50 la sută USL Alba „închidea” 4 colegii, 3 la Camera Deputaţilor şi 1 la Senat. Umăr la umăr, cei doi copreședinți ai USL Alba, Teodor Atanasiu (președintele PNL Alba) și Ioan Dîrzu (președintele PSD Alba) au câștigat detașat, obținând un procent de peste 54%, respectiv câte un mandat de parlamentar, promițând alegătorilor că vor schimba România în bine.

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT

A trecut un an de atunci, rămânându-le astfel celor din USL doar încă trei ani în care să își respecte promisiunea, în așa fel încât să simtă și cei mulți “binele”.

PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136

Must de Jidvei

33 Comentarii

Manole Mesterul 31 decembrie 2013 at 16:30

asta-i bancul anului!

Carcotasul 4 ianuarie 2014 at 13:42

Acesti indivizi, „au aterizat direct, din „O scrisoare pierduta””!

dolfi 31 decembrie 2013 at 17:26

urmeaza 1 ianuarie nu 1 aprilie!

Bun si ce-ati facut voi pentru cetatenii (care v-au votat !?) in afara ca v-ati ingrasat de cand tot schimbati Romania in… bine pentru voi si prietenii vostri?

gigi 1 ianuarie 2014 at 0:51

pai cum ce au facut?
1. si-au pus prietenii si neamurile la conducerea tuturor institiutiilor si a companiilor de stat din judet.
2. nu cred ca au mai facut altceva

cum era de asteptat 1 ianuarie 2014 at 12:33

… inevitabil – la „Fotografia zilei” cacaciosii portocalii trebuiau sa apara , sa faca si ei o poza ! Distractiv trebuie sa fie ca in noaptea de Revelion, la ora 0:51 (!!!) cand unii ciocnesc un pahar de sampanie, altii sa se gandeasca la locurile de munca, la cine conduc institutiile de stat, cum e cu gazele de sist si alte si alte „glumite” !
Sorcova, vesela !

Carcotasul 1 ianuarie 2014 at 14:49

Lipseste din poza doar Piticul Atomic, si „Trinitatea derbedeilor” din Alba era reprezentata!

Status-Quo 1 ianuarie 2014 at 11:37

La multi ani!

Mi-e ca n-ati patruns dedesubturile afirmatiei! O schimba in ”bine” da nu spune pentru cine.

USL opereaza (mai bine zis a operat) cu afirmatii/lozinci care sunt exact opusul realitatii. Culmea e ca unii le cred. In fond, asta-i tot farmecul!

De ex: cream 1.000.000 locuri de munca. Dreptate pana la capat. Nu exploatarii gazelor de sist. Nu exploatarii de la Rosia Montana.

matahala 1 ianuarie 2014 at 12:15

un bou si un bivol…

Carcotasul 1 ianuarie 2014 at 14:47

Nu v-ar traznii Dumnezeu derbedeilor, cum a scimbat USL „Romania in bine”? Incercand sa scape de justitie pe toti penalii, si PeNaLi ascunsi dupa „imunitatea politica”?

Raspuns 1 ianuarie 2014 at 14:59

” … cum a scimbat USL “Romania in bine”?
Foarte simplu, la mintea cocosului : a inlaturat guvernarea pedelisto-besinista si cu ea, toate relele care s-au abatut pe poporul asta. Simplu !

Carcotasul 1 ianuarie 2014 at 21:35

Dobitocul asta de mai sus, cred ca traieste pe luna, si nu in Romania!

Raspuns 2 ianuarie 2014 at 9:58

… iar cloca asta care cârcoteste, a început să-si mânce ouăle …

Status-Quo 2 ianuarie 2014 at 14:21

@carcotasul

”dobitocul” de mai sus (eu zic ca-i de fapt o dobitoaca care foloseste multe pseudonime) e probabil ultimul mohican pupator in cur de USL (nu stiu inca de fapt ce-i PSD-ista sau PNL-ista, dar o sa vedem cat de curand).

Raspuns 3 ianuarie 2014 at 8:29

Altă clocă, una bătrână de data asta, care şi-a mâncat ouăle, clocite …Acum se apucă de cotcodăcit …

fidel kastro ruz 2 ianuarie 2014 at 9:22

imi vine sa vomit dar ma abtin .am in buzunar biletul de avion spre Londra .del bahtalo!!!!

Tony Blair 2 ianuarie 2014 at 11:38

@ fidel – Dupa cum te exprimi, ei fii si tu vreun cioroi din aia care cersesc in Londra si pentru care englezii pun restrictii pt. toti romanii …

Alin 2 ianuarie 2014 at 13:10

Cum nu au schimbat Romania in BINE!
asa cum ne-aU PROMIS, celor care cu naivitate i-am votat, am primit:

1. disponibilizari
2. Cresteri ale pensiilor
3. Cresteri ale taxelor
4. Noi accize
5. Cresteri la preturile electricitatii si gazelor
6.Asa ca, acum la inceput de an, nu ramane decat sa le uram alesilor sa ne ajunga urma, celor cu minimul pe economie, cu copii de crescut. Sa-i vedem cumparandu-si medicamente, intretinand o familie si platind datorii, dintr-un venit de 600 de LEI pe luna! La multi ani! Ca sanatatea ne-o luati!

Status-Quo 2 ianuarie 2014 at 14:17

@Alin,
Aline baiete esti primu pe care-l vad pe aici care recunoaste ca a fost naiv cand cu votul dat USL. Felicitari, macar o recunosti.

Pai bine Aline da tu nu stiai cine-i PSD? Dar PNL? Dar PC (!!!)? Dar UNPR?

Cosbuc 2 ianuarie 2014 at 20:17

Plugusorul lui Trăian

Aho, aho, copii şi fraţi …

Foaie verde kiki-riki
Ia mai toarnă un visiki.
Mult pe gâtlej sa băgăm
Si să ne matrafoxăm !

C-a trecu şi anul ăsta
Chiar de-oi fi putin zmintit,
Am ramas iar presedinte
Pe romani iar i-am prostit !

Că deşi m-au dat afară,
Cum s-ar zice – m-au demis,
I-am persiflat pe-ndelete
“N-am plecat. Nu plec”- Am zis !

Stau aici sa fac avere,
Cu Ioana – mânce-o tata !
Mai luăm frumos un credit,
O moşie şi-apoi, gata !

Mi-am tras ditamai moşia,
Credit mare. – Dar am câmp.
Când ma supăr, trag o duşcă,
Si mă hăhăi ca un tâmp.

Sunt bărbat – potenţă mare.
Udrea e bine venită !
La Palat punem de-o “clanţă”
Că-i “ţigancă împuţită” !

De muncit – nu se munceşte.
Au salarii foarte mari.
Ia să le ciuntim o ţâră,
Că românii-s găozari !

Doar un an mai stau, atâta,
Râd de voi şi fac pe duru,
Plec apoi, de voi nu-mi pasă,
Daca vreţi, v-arat şi curu !

C-am domnit o vesnicie,
Mi-am umplut vila de bani.
Voi să mă luaţi de … aia,
“ La anu’ si la mulţi ani ! “

In final, pe îndelete,
Vă salută cu alean,
Beat şi veşnic euforic,
Al vost’ matrafoxat – Trăian !

Ia mai mânaţi băi flăcăi !
P.S. Luati de aici !

Noi îl lăudăm şi ne închinăm,
Cu credinţă tare !

Status-Quo 4 ianuarie 2014 at 19:33

Zăpacito,
iar ai plecat cu colinda? Sau acu esti plecata cu sorcova?
Ce faci, fă, n-ai cazut in vreun sant de sarbatori?

Bai da cat de nerusinata poti fi! Cum sa-ti zici ma Cosbuc cand tu esti o prapaditura de doi lei care nu stie altceva decat sa injure? Nu ti-e, fă, rusine?

Cosbuc 4 ianuarie 2014 at 19:58

Oooo, te salut d-le Status Quo, mă bucur să te revăd ! Sper să fi sănătos după atâtea sărbători ! Ce ţi-e domnule şi cu sărbătorile astea, bea omu’ şi mănâncă pănă-şi pierde mintile ! Da’ hai că aproape au trecut şi sărbătorile şi poate ne revenim, intrăm “în normal”, de luni mergem iar la muncă, “să indestulăm bugetul statului”, cum zice un bun amic de-al meu … ! Asa că îti doresc să începi un an bun, mai bun ca şi cel care a trecut (vorba-aceia !) să fii sănătos, că celelalte le-om duce noi !

Cosbuc 4 ianuarie 2014 at 20:15

Erata – Am uitat cuvantul „prietene” dupa ultimul semn al exclamarii (!). Scuze !

fidel kastro ruz 3 ianuarie 2014 at 7:42

@ tony blair mai bine cioroi decit cei din poza cioroi vopsiti in vulturi.ales bules

MImi 3 ianuarie 2014 at 8:26

A trecut un an de când USL Alba a început să schimbe România în RAU SI DIN CE IN CE MAI RAU !

Cetatean 3 ianuarie 2014 at 23:42

HAHAHA! Tare asta bai! Cianuristii sefi se dezlantuie! AMR exact pana la alegeri si apoi zburati! Purcelul Atanasiu zboara dupa avioane, ca alea ii plac lui. Din avioane pe linia MAPN iasa multi banuti. Si Darzu poate zbura unde vrea, ca nu a facut nimic pentru Jud. Zero barat. NULITATI!

activitsta 4 ianuarie 2014 at 8:32

Cianuristii astia doi imi provoaca greata cand ma uit la ei. O sa uit ca am pus stampila vreodata pe ei, iarta-ma, Romanie draga, am crezut ca este spre binele tau!!

Raisa 4 ianuarie 2014 at 14:20

De obicei Anul Nou ar trebui sa debuteze cu imagini optimiste, frumoase …

Ceea ce ma amuza la „realizarile U.S.L” e ca nici parlamentarii lor nu-si ascund dezamagirea cu privire la propriile fapte politice.
De parca nu sunt faptele lor.
E o recunoastere directa a faptului ca si ei s-au asteptat mai mult de la iluzia lor.
O sa ne lipseasca ” culpa Basescu” din discursul public.

Logic 4 ianuarie 2014 at 15:39

Discurs tipic PDL, de judetul Alba ! Nu-i de mirare, judetul Alba fiind de altfel recunoscut ca fiind unul preponderent portocaliu in ce priveste doctrina politica … Deh, putin ramas in urma …

Status-Quo 4 ianuarie 2014 at 19:35

Logica e un lucru care va cam lipseste voua uslamistilor. Spre deosebire de minciuna unde stati bine.

Cantecul de lebada al USL se aude tot mai putin si tot mai stins.
Ati obosit? Era si timpu dupa atata cantat!

Carcotasul 4 ianuarie 2014 at 19:16

Ma, tu cand ai sa mori, vei murii de frica culorii portocalii! Mai schimba si tu discursul, ca ai ajuns ca Bucuresteanu, fost activist PCR la Primaria Alba-Iulia, care a invatat un dicurs in `49, si il folosea si in `89(normal inainte de Dec. ´69)! Pe cine crezi tu ca mai sperii cu PDL, si cu PORTOCALII? Ai ajuns „pacaliciul” forumului, tu si Piticul Atomic!

unU! 6 ianuarie 2014 at 10:20

Status-Quo asta se crede buricu` pamantului, miezu` din dodoasca, ori omu` care (numai dupa parerea lui !) le stie pe toate ?? Se simte dator sa atace orice si pe oricine nu e de aceiasi parere cu el ? Ca nu „mai incapi” de el pe site ! PNL-ul,PSD-ul, PC-ul UNPR-ul sunt toate de vina, chiar daca au reparat (partial e drept !) ce au taiat „ai lui” – adica leprele care ne-au adus in situatia asta ! Lasa-i bre pe oameni sa-si spuna parerea fiecare ! Tu „ataca”articolu`- ca de asta e facut site-ul ziarului, nu sa faci tu propaganda unor expirati !

Status-Quo 6 ianuarie 2014 at 13:20

Bai -1,

daca ma critici ca postez la comentarii si nu la articole apai nu fa acelasi lucru. Posteaza la articol si nu la comentarii.

Ce-au reparat, mai cracanel, astia de care te lipesti tu? Ce-au reparat? In ce situatie te-au adus aia, mai cracanel?

Ia zi!
-ti-au taiat ajutorul social – nemeritat – pe care noi astialalti il plateam sub forma de impozite si taxe?
-ti-au taiat salariul de bugetar?
-pensia de handicap?
-pensia lu bună-ta?

Bă -1, pune mana si munceste si nu mai sta cu mana intinsa! O sa vezi ca nu se moare din asta.

ion 6 ianuarie 2014 at 19:27

avem si noi un consilier PNL la SEBES RADU CRISTIAN,care a fost prins de politisti conducand un autoturism in coma alcolica si i sa intocmit dosar penal,e primul consiler local cu dosar penal pentru bautura,bravo PNL!!!