Rămâi conectat

Sport

FOTO, în ultima repetiţie, Metalurgistul Cugir – FC Hunedoara 2-1 (1-1) *Opric invincibil în amicale

Dan HENEGAR

Publicat

în

URS Construct

Metalurgistul Cugir - FC Hunedoara53Astăzi, în ultimul test amical, pe Stadionul „Parc”, Metalurgistul Cugir – FC Hunedoara 2-1 (1-1), golurile au fost marcate de Blaga (3, autogol), A. Câmpean (83, o recidivă a vârfului împotriva fostei echipe a lui Opric), respectiv Lintaru (44).

Au arbitrat Al. Vodă, A. Mutu, Al. Văidean (toţi Alba Iulia).

Tehnicianul singurei reprezentante a judeţului Alba în fotbalul profesionist s-a declarat mulţumit de perioada de pregătire. „A fost o perioadă bună pentru noi. Am evoluat bine în amicale, grupul începe să se închege şi asta ne bucură. Sunt mulţumit per ansamblu de tot, iar victoriile din amicale ne dau încredere în perspectiva returului. Au venit câţiva jucători buni la echipă şi nu ne rămâne decât să rămânem cu picioarele pe pământ şi să evoluăm bine pe viitor. Obiectivul nostru principal este rămânem sus în clasament” a declarat Marius Opric după ultimul meci amical al formaţiei sale Metalurgistul Cugir.

Antrenorul Marius Opric a mizat pe formula: Tiut – Tăban, Potopea, Şt. Radu, Trăşcan – G. Goronea, Iul. Cristea, Itu, M. Neagu – I. Radu, Cîrstean, iar după pauză au jucat Schuller, Al. Man, A. Ianc, Tothăzan, A. Câmpean, Şuvaina, Tăban, Şuteu (Gurincu, Lăncrănjan, Iovănescu– n-au intrat).

FC Hunedoara a replicat cu Dragotă – Petrescum Homei, Băiţă, Ecobici, Vajda, Şoit, Blaja, Pepenar, Drăgan, Suciu, au mai intrat Lintaru, Muntean, Dosan, Vârtan, Zdrâncu, Vibariu, Dârvan şi Boldea.

*Cl. Oara s-a înţeles în cele din urmă cu oficialii echipei de sub Drăgana

Fostul unirist Cl. Oara a privit din tribună în prima repriză întâlnirea, acuzând o uşoară accidentare. În cele din urmă albaiulianul s-a înţeles cu reprezentanţii clubului cugirean în privinţa contractului, urmând ca de săptămâna viitoare să devină oficial jucător al Metalurgistului Cugir.

A fost a 8-a partidă amicală a echipei de sub Drăgana din această perioadă, toate fiind câştigate de iar săptămâna viitoare, începe returul, cu un meci acasă cu Arieşul Turda, echipa la care a ajuns Daniel Lupşan (fără drept de joc în acest meci).

[nggallery id=1167]


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Sport

Sport

Mihaela Blaga (AC „Mica Romă” Blaj) – vicecampioană națională în sală, la Under 23, în proba de 1500 metri!

Dan HENEGAR

Publicat

în

Mihaela Blaga (AC „Mica Romă” Blaj) – vicecampioană națională în sală, la Under 23, în proba de 1500 metri! Mihaela Blaga a cucerit medalia de argint în proba de 1500 de metri a Campionatelor Naționale de atletism în sală (Senoiri, Under 23), competiție care se dispută în Sala de Atletism „Ioan Soter” Sportiva pregătită de […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea