FOTO: Asociația Pro Infrastructura, ACCES INTERZIS pe autostrada A1 Lugoj-Deva, loturile 3 și 4. Poze făcute prin gard, ca la închisoare
Asociația Pro Infrastructura, ACCES INTERZIS pe autostrada A1 Lugoj-Deva, loturile 3 și 4. Poze făcute prin gard, ca la închisoare
„Ieri, Asociația Pro Infrastructură a avut ACCES INTERZIS pe șantierele loturilor 3 și 4 ale Autostrăzii A1 Lugoj-Deva! Responsabilii? Narcis Neaga, Directorul General CNAIR și Răzvan Cuc, ministrul Transporturilor! Stau mărturie pozele făcute prin gard, ca la închisoare.
Joi seara, după ora 21:00, acești vătafi, pentru care societatea deschisă e un coșmar, i-au obligat pe cei de la Comsa și UMB (constructorii) să ne interzică accesul vineri la prima oră, deși aveam stabilite întâlniri la birou și pe teren cu mult timp înainte!
Vineri s-au mobilizat forțe impresionante împotriva noastră pe toți cei 43 de km de la Holdea și până la Șoimuș, fiecare punct important de acces fiind atent monitorizat de angajați ai DRDP Timișoara și paznici ai constructorilor.
Este o acțiune venită de la cel mai înalt nivel din CNAIR și MT făcută din frică, dușmănie și disperare. Niște „domni” ticăloși cu alaiul lor au blocat accesul cetățenilor pe autostrada plătită chiar de noi. De ce?! Doar ca să arate că pot!
Dar nu-i bai! Oricum am filmat din dronă tot sectorul Holdea-Ilia și celebrul deal „al liliecilor” de la Șoimuș. Am putut face asta pentru că VOI ne susțineți. ÎMPREUNĂ suntem MAI PUTERNICI decât nemernicia lor!
Așa că dați-le o palmă! Donați în conturile noastre (detalii pe proinfrastructura.ro). Nu puteți? Dați un share, o reacție, scrieți în presă. Arătați țării întregi nivelul josnic la care au ajuns Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere și Ministerul Transporturilor România”, au scris pe pagina de facebook reprezentanții Asociației.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
Sublocotenentul Ovidiu Szabo, absolvent al Colegiului Militar din Alba Iulia și șef de promoție al Academiei din Brașov, DECORAT cu Emblema de Merit „Știința Militară” clasa a II-a și cu Emblema de Onoare a Forțelor Aeriene
Sublocotenentul Ovidiu Szabo, absolvent al Colegiului Militar din Alba Iulia și șef de promoție al Academiei din Brașov, DECORAT cu Emblema de Merit „Știința Militară” clasa a II-a și cu Emblema de Onoare a Forțelor Aeriene Sublocotenentul Ovidiu Szabo, absolvent al Colegiului Militar din Alba Iulia și șef de promoție al Academiei Forțelor Aeriene din Brașov […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
8 august – Ziua Internaţională a Pisicii. Curiozități despre prietenii blănoși care ne bucură viața de peste 9.000 de ani
-
Sportacum 5 zile
Miercuri, ora 17.30, în turul secund al Cupei României, Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – CSM Deva
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
9 august – Ziua internațională a grădinilor zoologice și a parcurilor
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
7 august – Sfânta Cuvioasă Teodora, prima româncă trecută în rândul sfinților
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia 1-3 (0-1), în Cupa României | Studenții, calificare fără emoții
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Povestea Schitului Poșaga, așezământul monahal din Munții Apuseni, singurul din Alba cu hramul ”Schimbarea la Față a Domnului”. Locul în care se află un izvor care ar avea puteri tămăduitoare