FOTO: ,,Arată că îți pasă”- Spectacol caritabil organizat de Colegiul Național ”David Prodan” Cugir, în sprijinul a 20 de familii nevoiașe din oraș
Casa Orăşenească de cultură din Cugir a găzduit, joi seara, spectacolul caritabil „Arată că îţi pasă”, eveniment organizat de Consiliul elevilor de la Colegiul Naţional „David Prodan” din Cugir, la care au luat parte peste 250 de participanți.
Cei prezenţi la manifestare au putut urmări un program variat și deosebit de atractiv din care n-au lipsit, cântecul, teatrul, dansul, concertul de colinde, dar şi mult aşteptata parada a modei. În aplauzele celor prezenți au evoluat: Adrian Dache, Sonia Sideriaș, Sașa Cebotari, Denisa Trif, Ioana Catariu, Andreea Crișan. Au fost interpretate cu mult umor scenete precum: ,,Buclucașa litera ,,F”, ,,Telefonista 13”, ,,Afișul”, ,,Cura de slăbire”. Publicul a fost încântat de evoluția de excepție a perechii de dansatori ,,ProDance” Cugir, Radu Stoian – Bianca Vesa. Trupele ,,Aprentis”(conducător prof. Călin Furdui) și ,,Amurg” au creat o atmosferă de mare trăire prin cântece de o mare sensibilitate.
Potrivit organizatorilor, cu banii donaţi de la spectatori (cca 2.700 lei), elevii urmează să facă pachete cu alimente ce vor ajunge, înainte de Crăciun, la 20 de familii nevoiaşe din Cugir.
Pe lângă elevi și cadre didactice, la eveniment au mai luat parte primarul Adrian Teban, viceprimarul Călin Furdui, administratorul public Marius Jibotean, părinţi ai elevilor și localnici. (C.P.)
[nggallery id=3162]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
ISU Alba: Locuri onorante la etapa națională a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat
ISU Alba: Locuri onorante la etapa națională a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat În perioada 15 – 18 iulie, lotul reprezentativ al Inspectoratului pentru Situații de Urgență „UNIREA” al județului Alba a participat la etapa finală a competiției de descarcerare și de acordare a primului ajutor calificat, organizat de Inspectoratul […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 2 ore
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României