AFC Unirea Alba Iulia - Inter Ciugud 63AFC Unirea 1924 Alba Iulia a remizat cu Inter Ciugud, scor 1-1 (0-0), într-o partidă din Liga a IV-a, în care „alb-negrii” au fost gazde… la Ciugud.

Surpriza s-a conturat după pauză, când I. Gherman (63) a marcat cu un lob elegant, din afara careului, peste portarul Cătălin Suciu, rezultatul fiind unul neașteptat. Andrei David a restabilit egalitatea în minutul 85, cu un șut din afara careului

În meciul vedetă al rundei a 25-a, CS Ocna Mureș – Viitorul Sântimbru 2-1 (1-1): Cotoară (31, penalty, 86)/ Breaz (10). Liderul a condus cu 1-0, dar dubla lui Cotoară a înclinat balanța, iar dacă Mureșul Vințu învinge mâine la Valea Lungă, va accede pe prima poziție!

Întâlnirea a fost echilibrată, cu ocazii la ambele buturi, însă initițativa a  deținut-o formația din „Cetate”, care s-a lovit însă de dârzenia unei grupări arțăgoase, ce a stat bine în teren și a reușit să-și atingă scopul.

Alte rezultate: Olimpia Aiud – Dalia Sport Daia Română 1-2 (0-1): Silea (55)/ Mura (15), Mihălțan (80). A 4-a victorie la rând pentru dăienii lui Ștefan Fogoroși ce traversează o formă excelentă.

Cuprirom Abrud – ASC Pianu 2-5 (1-3): Borza (11), Dandea (75), / I. Bărculeț (14), Andreiu (40, 60), Gh. Râșniță (41), Diaconu (83)

Al doilea gol al gazdelor au fost înscris de portarul de rezervă Dandea, intrat în actul secund în teren în postura de jucător de câmp

[nggallery id=2072]

Rezultat remarcabil: Mihaela Blaga (AC „Mica Romă” Blaj/ CSU Alba Iulia), în premieră campioană națională la senioare, cu PB!

Rezultat excelent: Mihaela Blaga (AC „Mica Romă” Blaj/ CSU Alba Iulia), în premieră campioană națională la senioare, cu PB! Rezultat excelent reușit de Mihaela Blaga, atleta din Blaj legitimată la AC „Mica Romă” Blaj și CSU Alba Iulia devenind în premieră campioană națională la senioare, cu PB (personal best) în proba de 3000 de metri […]