Cupa Sebeșului la dans sportiv: Câștigătorii celei de-a VI-a ediții

PRO ROMÂNIA - Alegeri parlamentare 2020

Pentru al șaselea an consecutiv, Municipiul Sebeș a găzduit competiția Cupa Sebeșului la Dans Sportiv, eveniment dedicat tinerilor cu vârste cuprinse între 4 și 34 de ani.

În acest an, locurile fruntașe au fost disputate de circa 500 de sportivi, legitimați la 50 de cluburi de profil din Sebeș, Alba-Iulia, Cugir, Teiuș, Bistrița, Dej, Cluj-Napoca, Turda, Brașov, Sibiu, Mediaș, Cisnădie, Deva, Hunedoara, Oradea, Arad, Timișoara, Lugoj, Suceava, Bacău, Făgăraș, Târgu-Mureș, Miercurea Ciuc, Baia Mare, Baia Sprie, Satu Mare, Craiova, Râmnicu-Vâlcea.

USR - Alegeri parlamentare 2020

Întrecerile s-au desfășurat la Sala Sporturilor „Florin Fleșeriu” Sebeș, pe categorii de dans și grupe de vârstă, la finalul acestora fiind înregistrați următorii câștigători:

PMP - Alegeri parlamentare 2020

CLASA D 14-15 ani:
Locul I: Chris Varga-Hanna Polak (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)
Locul II: Ioan Sergiu Oargă-Nicoleta Bianca Pop (ATTITUDE Cluj-Napoca)
Locul III: Ioan Ganea-Raisa Maria Scheip (MEDIO-MONTE Baia Sprie)

CLASA E 12-13 ani:
Locul I: Răzvan Orza-Mădălina Andreea Cojocaru (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)
Locul II: Robert Alexandru Bindea-Miruna Panait (ATTITUDE Cluj-Napoca)
Locul III: Eric Alexandru Cimpoi-Alexia Larisa Vultur (ROYAL STEPS Arad)

CLASA E 14-15 ani:
Locul I: Alexandru Costin Tofan-Daria Ioana Filip (LA PASSION Brașov)
Locul II: Eduard Adrian Aștilean-Ingrid Farago (LATINO ANGELS Dej)
Locul III: Janis Fejer-Denisa Simon (TOP DANCE 2007 Teiuș)

CLASA E 6-11 ani:
Locul I: Ianis David Trusca-Ricarda Maria Burlan Mitu (SUPREM DANCE Râmnicu Vâlcea)
Locul II: Darius Matei Voicu-Iulia Nicola Breban (MEDIO-MONTE Baia Sprie)
Locul III: David Soponar-Izabella Bartha (PRODANCE 2000 Baia Mare)

DEBUTANȚI CHA CHA 10-11 ANI:
Locul I: Robert Andrei Onea-Maria Florina Baicu (ELITE DANCE ACADEMY Deva)
Locul II: Gabriel Cristian Dinu-Ștefania Rus (SHINE DANCE Hunedoara)
Locul III: D. Linko-Duca Toba (SHINE DANCE Hunedoara)

DEBUTANȚI CHA CHA 4-7 ANI:
Locul I: Nicolas Fabian Oster-Elisa Ardelean (NOVA DANCE Arad)
Locul II: Nicolas Mattia Ballabio-Ana Maria Vârciu (MARIA PETREA Alba-Iulia)
Locul III: David Vasile Seneșan-Anastasia Fulea (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

DEBUTANȚI CHA CHA 8-9 ANI:
Locul I: Vlad Bulgaru-Timeea Mitu (1 CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)
Locul II: Vlad Costineanu-Natalia Ardeleanu (SHINE DANCE Hunedoara)
Locul III: Matei Popa-Teodora Elisabeta Peștean (LA PASSION Brașov)

DEBUTANȚI VALS LENT 10-11 ANI:
Locul I: Eduard Adominicăi-Cristiana Macovei (DIAMOND DANCE CLUB Cluj-Napoca)
Locul II: David Ștefan Enache-Sofia Ana Boca (CHIC DANCE Cluj-Napoca)
Locul III: Aaron Peter Bartalis-Rebeka Maier (DANCE ART Târgu-Mureș)

DEBUTANȚI VALS LENT 4-7 ANI:
Locul I: Nicolas Fabian Oster-Elisa Ardelean (NOVA DANCE Arad)
Locul II: L. Boncheș-A. Oprișan (DIAMOND DANCE CLUB Cluj-Napoca)

DEBUTANȚI VALS LENT 8-9 ANI:
Locul I: Ștefan Ovidiu Grăjdan-Antonia Elena Costea (COMTRATUR DANCE Făgăraș)
Locul II: David Bogdan Indrecan-Antonia Maria Mare (PRODANCE 2000 Baia Mare)
Locul III: Vlad Bulgaru-Timeea Mitu (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

HOBBY 10-11 ANI:
Locul I: Flavius Nicolae Giosan-Giulia Suardi (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)
Locul II: Ioan David Bodoc-Ioana Alexia Lucia (PRO DANCE STUDIO Brașov)
Locul III: R. Moldovan-S. Nuțescu (ROYAL STEPS Arad)

HOBBY 12-13 ANI:
Locul I: Darius Horațiu Soporan-Alissa Popa (ATTITUDE Cluj-Napoca)
Locul II: Darius Jurcan-Vivien Beno (DANCE ART Târgu-Mureș)
Locul III: Răzvan Marian Ploia-Bianca Ioana Simina (PRODANCE 2007 Cugir)

HOBBY 14-15 ANI:
Locul I: Răzvan Cristian Nicola-Maria Eleonora Crișan (POTAISSA Turda)
Locul II: Andrei Roman-Elena Leahu (BOLERO Timișoara/TOP DANCE Timișoara)
Locul III: Ionuț Sorin Suciu-Carina Maria Santa (RONDO DANCE Târgu-Mureș)

HOBBY 6-9 ANI:
Locul I: M. Domunco-A. Iacob (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)
Locul II: Andrei Stratulat-Alexia Maria Mihai (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)
Locul III: Albert George Bogdan-Larisa Stoler (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)

OPEN BASIC LATINO 12-13 ANI:
Locul I: Matei Oancea-Teodora Florina Gheorghe (LA PASSION Brașov)
Locul II: Bogdan Marian Chira-Iasmina Maria Petcov (TEMPO DANCE Timișoara)

OPEN BASIC LATINO 14-15 ANI:
Locul I: R. Morancea-A. Marcu (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)
Locul II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)
Locul III: Horia Sergiu Popa-Ștefania Stan (ATTITUDE Cluj-Napoca)

OPEN BASIC LATINO 6-11 ANI:
Locul I: Marian Lungu-Bianca Ștefania Condopol (ADAMAS Bacău)
Locul II: C. Ionescu-T. Heghi (LA PASSION Brașov)
Locul III: Fabio Alessio Czine-Andra Maria Masznicza (3 DANCE MANIA.RO Lugoj)

OPEN BASIC STANDARD 12-13 ANI:
Locul I: Matei Oancea-Teodora Florina Gheorghe (LA PASSION Brașov)
Locul II: Bogdan Marian Chira-Iasmina Maria Petcov (TEMPO DANCE Timișoara)

OPEN BASIC STANDARD 14-15 ANI:
Locul I: Ioan Sergiu Oarga-Nicoleta Bianca Pop (ATTITUDE Cluj-Napoca)
Locul II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)
Locul III: Andrei Hărăguș-Miruna Cristiana Chisbora (TOP DANCE LIFE Bistrița)

OPEN BASIC STANDARD 6-11 ANI:
Locul I: C. Ionescu-T. Heghi (LA PASSION Brașov)
Locul II: Marian Lungu-Bianca Ștefania Condopol (ADAMAS Bacău)
Locul III: Fabio Alessio Czine-Andra Maria Masznicza (DANCE MANIA.RO Lugoj)

OPEN LATINO 12-15 ANI:
Locul I: Marius Silviu Henegar-Antonia Maria Avădani (FANTASY DANCE Cisnădie)
Locul II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)
Locul III: Bogdan Marian Chira-Iasmina Maria Petcov (TEMPO DANCE Timișoara)

OPEN LATINO 16-34 ANI:
Locul I: Anton Gosalo-Bianca Iulia Brojba (NOVA DANCE Arad)
Locul II: Darius Vasile Dogar-Andreea Tomescu (FANTASY DANCE Cisnădie/FANTASY DANCE Sebeș)

OPEN STANDARD 12-15 ANI:
Locul I: Rareș Adrian Saroși-Maria Crișan (POTAISSA Turda)
Locul II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)
Locul III: David Nicolae Roșca Turcu-Sonia Damian (SAMARA Sebeș)

PRECOMPETIȚIONAL 2 DANSURI 10-11 ANI:
Locul I: Celil Isac Goktas-Kamilla Anita Fabian (DANCE ART Târgu-Mureș)
Locul II: David Ayan Iancu-Eliza Maria Tiron (DANCE SPIRIT Timișoara/TOP DANCE Timișoara)
Locul III: Robert Butaru-Meda Elisa Staicu (INSTINCT DANCE Timișoara)

PRECOMPETIȚIONAL 2 DANSURI 8-9 ANI:
Locul I: Lucas David Axinte-Ilinca Teodora Rata (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)
Locul II: Tudor Mihai Nicorici-Alexandra Florina Pavel (ELITE DANCE ACADEMY Deva)
Locul III: Otto Victor Mircea-Arianna Patricia Pop (3 RONDO DANCE Târgu-Mureș)

PRECOMPETIȚIONAL 3 DANSURI 10-11 ANI:
Locul I: Robert Butaru-Meda Elisa Staicu (INSTINCT DANCE Timișoara)
Locul II: David Ayan Iancu-Eliza Maria Tiron (DANCE SPIRIT Timișoara/TOP DANCE Timișoara)
Locul III: Celil Isac Goktas-Kamilla Anita Fabian (DANCE ART Târgu-Mureș)

PRECOMPETIȚIONAL 3 DANSURI 8-9 ANI:
Locul I: Lucas David Axinte-Ilinca Teodora Rata (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)
Locul II: S. Buhaianu-S. Sarmășan (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)
Locul III: Mihai Putnic-Ștefania Ariana Cucu (NOVA DANCE ARAD Arad)

SOLO FETE BRONZ 10-11 ANI:
Locul I: Gabriela Iuliana Vatui Ticlea (STAN STEPS Craiova)
Locul II: Ioana Mădălina Șolderea (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)
Locul III: Maria Irimia (STAN STEPS Craiova)

SOLO FETE BRONZ 8-9 ANI:
Locul I: Johanna Baak (LA PASSION Brașov)
Locul II: Ana Andreea Filimon (SAMARA Sebeș)
Locul III: Ioana Simina Muntean (RISE UP Sibiu)

SOLO FETE DEBUTANTE 10-11 ANI:
Locul I: Dalma Bakos (DANCE ART Târgu-Mureș)
Locul II: Maria Alicia Motoc (COMTRATUR DANCE Făgăraș)
Locul III: Vivien Dora Bartha (3 DANCE ART Târgu-Mureș)

SOLO FETE DEBUTANTE 12-15 ANI:
Locul I: Briana Gabriela Zokorias (DANCE ART Târgu-Mureș)
Locul II: Antonia Ardelean (DANCE ART Târgu-Mureș)
Maria Roberta Bădeanu (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

SOLO FETE DEBUTANTE 4-7 ANI:
Locul I: Emilia Andreea Tatomir (COMTRATUR DANCE Făgăraș)
Locul II: Alessia Maria Șoit (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)
Locul III: Antonia Ioana Gidei (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

SOLO FETE DEBUTANTE 8-9 ANI:
Locul I: Ylenia Piacentini (COMTRATUR DANCE Făgăraș)
Locul II: Romina Andreea Bartok (NOVA DANCE Arad)
Locul III: Cezara Ioja (DIAMOND DANCE CLUB Cluj-Napoca)

Evenimentul a fost organizat de Primăria și Consiliul Local al Municipiului Sebeș, Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeș, în parteneriat cu Clubul Sportiv „SAMARA” Sebeș și Federația Română de Dans Sportiv.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419