CSȘ Blaj Under 17, eșec drastic, 1-7 cu Luceafărul Cluj!

CSȘ Blaj a pierdut drastic, la un scor rușinos, 1-7 (1-1), în turul secund al competiției naționale Under 17, în deplasare cu Luceafărul Fotbal Star Cluj-Napoca

Echipa din „Mica Romă” a avut 1-0, a fost egalată în finalul primei reprize, iar imediat la reluare a încasat golul doi, fapt ce a dus la o prăbușire totală.

O partidă care a avut două reprize distincte, vizitatoiri deschizând scorul în minutul 34 prin T. Frățilă, însă actul secund a fost unul de coșmar, cu goluri încasate pe bandă rulantă

Alba rămâne doar cu CIL Blaj la Under 19, calificată în sferturile de finală, după ce Star Optimum (Under 15) și CSȘ Blaj (Under 17) au fost eliminate după eșecuri externe.

CSȘ: Luca Ivan – Radu Cîmpean/cpt, Ioan Ciumaș, Sebastian Rotaru, Victor Oniga, Cătălin Drăgan, Nicolae Lungar, Cătălin Moldovan, Raul Comșa, Rareș Micu, Tudor Frățilă; rezerve Răzvan Păcurar, Cătălin Scoarță, Cristian Ioșca, Mihai Bunea, Silviu Oniga, Adrian Roșca, Rareș Arion. Antrenor Olimpiu Cucerzan

FOTO: Unirea Alba Iulia, la Centenar! Show pe „Cetate” făcut de fostele glorii ale „alb-negrilor”, fotbaliști care au scris istorie Unirea Alba Iulia, echipa fanion a Albei și-a celebrat Centenarul. 16 august 2024 a fost ziua în care gruparea din Cetatea Marii Uniri a aniversat împlinirea a 100 de ani de existență. Punctul central al […]