Colegiul ”Lucian Blaga” Sebeș se mândrește cu un lot de 100 de olimpici la fazele județene. 25 s-au calificat la națională
Colegiul Național ”Lucian Blaga” din Sebeș înregistrează și în acest an rezultate exemplare la concursurile și olimpiadele școlare. La faza județeană elevii au obținut 22 de premii I, 20 de premii II, 23 de premii III și 40 de mențiuni sau locuri IV la concursurile sportive pe echipe. Trupa de teatru Colb a obținut premiul Mutart la Festivalul național de la Brașov. La faza națională s-au calificat un număr de 25 de elevi – 3 dintre ei calificându-se la două discipline. Este vorba de Miruna Crintea – chimie și matematică, Alexandru Dobra – fizică și matematică, Victor Tărâță – fizică și terra (concurs național de geografie).
Rezultatele înregistrate și profesorii îndrumători:
Nr. crt | Nume și prenume elev | Clasa | Disciplina | Rezultat | Prof. îndumător |
1 | GROZA DORIANA | 10B | Lectura ca abilitate | I | BUT GEORGETA |
2 | TIMARIU ANAMARIA | 10B | Lectura ca abilitate | III | |
3 | GROZA DORIANA | 10B | Lb. Română | M | |
4 | TOMA LARISA | 9A | Lb. Română | M | |
5 | GROZA ALEXANDRA ANA | 10A | Lb. Română | III | GROSU MONICA |
6 | ȘTEFAN ANA-MARINA | 5A | Lb. Română | M | MANCIULEA MARIA |
7 | FĂRCAȘIU MARIA | 6A | Lb. Română | III | SOROHAN ADINA |
8 | LUPEA ADRIANA | 7A | Lb. Română | M | |
9 | BARDAN BIANCA | 7A | Lb. Română | M | |
10 | IGNAT REBECA | 11C | Lb. Română | I | STERCA CRISTINA |
11 | ROMAN MARIA | 6B | Lectura ca abilitate | II | |
12 | PAȘTIU GEORGIANA | 8A | Lb. Română | M | |
13 | LEMENY ANTONIA | 8B | Lb. Engleză | II | CORFIȚĂ GEORGE |
14 | LUPEA ADRIANA | 7A | Lb. Engleză | M | |
15 | CETEAN MADALINA CORNELIA | 11F | Lb. Engleză | I | DREGHICIU LUCIA |
16 | RAHOVEAN CARINA | 9F | Lb. Engleză | M | |
17 | EKART CASIANA | 12F | Lb. Engleză | I | DREGHICIU LUCIA/ DRĂGHIȚĂ ANCA |
18 | OPRITA ANDRA | 11A | Lb. germană-B1 | I | MUCENICU ADINA |
19 | MUCENICU AMINA TANIA | 9F | Lb. germană-C1 | I | MUCENICU ADINA |
20 | BRINZAC PAUL ADRIAN | 11A | Lb. germană-B2 | II | |
21 | BOTA ANDRA | 10D | Lb. germană-C1 | II | |
22 | ROMAN DIANA | 11A | Lb. germană-B1 | II | |
23 | GUTA ANDREAS DANIEL | 12D | Lb. germană-C1 | II | |
24 | RONCEA CĂLINA | 9D | Lb. germană-A2 | I | MUCSI-AMARITEI ANDREEA |
25 | PINTILIE TEODORA | 8B | Lb. germană-A2 | III | |
26 | SABĂU ROXANA | 12A | Lb. germană-B1 | III | |
27 | TOMESCU RĂZVAN | 8B | Lb. germană-B1 | III | |
28 | CETEAN MĂDĂLINA CORNELIA | 11F | Lb. germană-B1 | M | |
29 | FECHETE ANDREI | 8B | Lb. germană-B1 | M | |
30 | HONCERU GABRIEL | 11D | Lb. germană-B1 | M | |
31 | MOGA DENISA | 8A | Lb. germană-B1 | M | |
32 | CISMAS ROBERT | 9D | Lb. germană-B2 | M | |
33 | MOGA DRAGOȘ | 7A | Lb. germană-A2 | I | MUNTEAN IOANA |
34 | CĂTA LUIZA | 7B | Lb. germană-A2 | II | |
35 | TOMA LARISSA | 9A | Lb. germană-B2 | I | ROXANA SUCIU |
36 | POPA ANDRADA | 10C | Lb. germană-A2 | III | |
37 | DANILA RAZVAN ANGEL | 10A | Lb. germană-C1 | III | |
38 | POPA ALEXANDRU SILVIU | 9A | Lb. germană-A2 | M | |
39 | BESCHIU BOGDAN | 9A | Lb. germană-B2 | M | |
40 | HATEGAN ANA MARIA | 10A | Lb. germană-C1 | M | |
41 | BĂRBAT DENISA IOANA | 10E | Lb. Franceză | I | TODOR CORNELIA |
42 | IANCU GABRIELA CRISTINA | 9C | Lb. Franceză | III | |
43 | POPA GABRIELA | 9C | Lb. Franceză | M | |
44 | ROMAN MARIA | 6B | Matematică | I | LORINTZ LILIANA |
45 | TĂRÂȚĂ VICTOR | 6B | Matematică | III | |
46 | CRINTEA MIRUNA | 11A | Matematică | I | MOGA NICOLAE |
47 | DOBRA ALEXANDRU-NICOLAE | 7B | Matematică | I | |
48 | MOLDOVAN ADRIAN | 11A | Matematică | II | |
49 | TODOR ANDREI-PETRU | 7B | Matematică | II | |
50 | ȘTEFAN DIANA-FLORINA | 11A | Matematică | III | |
51 | RADU- TODOR ALEXANDRU | 7B | Matematică | III | |
52 | FILIP LIVIU-PAUL | 10B | Matematică | II | TODOR PETRU |
53 | SCARLAT ALIN | 10B | Matematică | III | |
54 | SÂRBU DARIUS | 12A | Matematică | M | |
55 | POPA ROBERT | 9A | Matematică | M | |
56 | PAMFILOIU DAN | 9C | Matematică-Haimovici | I | CÂRCOANĂ DANA |
57 | ANGHELESCU RALUCA | 11D | Matematică-Haimovici | I | HODOR MARIA |
58 | DUVLEA DARIA | 10D | Matematică-Haimovici | M | |
59 | REFEC GEORGE | 11C | Matematică-Haimovici | III | LUPȘE MARIA |
60 | TOMOIOAGĂ CRISTIAN | 6A | Informatică | I | CÂRCOANĂ DANA |
61 | CONDURACHE BOGDAN | 12A | Informatică | III | LEBĂDĂ MONICA |
62 | SALĂU BOGDAN | 11A | Informatică | III | MUNTEAN MARIUS |
63 | GRIGORE DRAGOS | 11A | TIC-C# | III | |
64 | CĂTA MIHAI | 11A | TIC-C# | M | |
65 | SALĂU BOGDAN | 11A | TIC-C# | M | |
66 | TĂRÂŢĂ VICTOR | 6B | Fizică | II | MIHU RODICA |
67 | DOBRA ALEXANDRU-NICOLAE | 7B | Fizică | II | |
68 | TRIF ORIANA MARIA | 6B | Fizică | M | |
69 | CRINTEA MIRUNA | 11A | Chimie | I | POPA DINA |
70 | PUŢAN SILVIU DAN | 8B | Chimie | I | |
71 | RONCEA CĂLINA | 9D | Chimie | M | BOCA MARIA |
72 | BUMBU IULIA | 9B | Geografie | I | ȘTEF VASILE |
73 | IRIMIE CRISTIAN | 11B | Geografie | II | |
74 | MOLDOVAN CLAUDIU | 9D | Geografie | II | |
75 | GRIGORE DRAGOS | 11A | Geografie | M | |
76 | IRIMIE CLAUDIA | 10A | Geografie | I | BULBUCAN MIOARA |
77 | PETRESCU PAULA | 10A | Geografie | III | |
78 | ROTTA SORANA | 8A | Geografie | M | |
79 | TARATA VICTOR | 6B | Geografie-Terra | I | |
80 | DRAGHICI ALEXANDRU | 5A | Geografie-Terra | II | |
81 | BOROICA TUDOR | 6B | Geografie-Terra | III | |
82 | SCHIAU DRAGOS | 5A | Geografie-Terra | M | |
83 | OLTEAN ROBERT | 5A | Geografie-Terra | M | |
84 | SPATACEAN OANA | 6A | Geografie-Terra | M | |
85 | FARCASIU MARIA | 6A | Geografie-Terra | M | |
86 | CIOCA SILVIU | 6B | Geografie-Terra | M | |
87 | OPREAN DAN | 7B | Geografie-Terra | M | |
88 | MARARIU CARMEN | 10G | Istorie | I | DUMITRAȘ DAN |
89 | JELEA ALEXANDRA | 11F | Religie | II | FÂNTÂNĂ ANA |
90 | VOINA ANDREEA | 7A | Religie | M | |
91 | SIMION LUCIA | 7A | Religie | M | |
92 | SCHIAU MĂLINA | 8B | Religie | M | |
93 | BICA ANCA MARIA | 10F | Religie | III | PETRU VALENTIN |
94 | SCHIAU IOANA | 10C | Religie | M | |
95 | ŢÎMPEA IONUŢ COSMIN | 10E | Religie | M | |
96 | BUDIN ADELA IOANA | 9C | Religie | M | |
97 | Trupa de teatru COLB | L | Festivalul Național de Teatru Brașov | Premiul MUTART |
CÂNDEA TEREZA |
98 | Echipa de fotbal fete | G | ONSS | III | CANDREA CRISTINA |
99 | Echipa de volei băieți | G | ONSS | IV | |
## | Echipa de volei fete | L | ONSS | IV | |
## | Echipa de fotbal băieți | L | ONSS | II | GAFTON PAUL |
## | Echipa de fotbal băieți | G | ONSS | III | |
## | Echipa de baschet fete | G | ONSS | II | OPRITA IONUT |
## | Echipa de baschet băieți | G | ONSS | II | |
## | Echipa de baschet fete | L | ONSS | II | |
## | Echipa de baschet băieți | L | ONSS | III |
(D.S.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Actualitate
18-19 iulie 2024 | COD GALBEN de FURTUNĂ în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, descărcări electrice și averse torențiale
18-19 iulie 2024 | COD GALBEN de FURTUNĂ în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, descărcări electrice și averse torențiale ANM A emis joi dimineața o avertizare meteo cod galben de furtună valabil în Alba și alte județe din țară, în intervalul 18 iulie, ora 10 – 19 iulie, ora 02. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie 1967: Tudor Arghezi, unul dintre cei mai importanți și mai influenți scriitori ai țării noastre, încetează din viață