Beniamin Todosiu este noul șef al USR Alba, în urma alegerilor interne de astăzi. Acesta l-a învins pe Mihail David
Beniamin Todosiu este noul șef al USR Alba, în urma alegerilor interne de astăzi. Acesta l-a învins pe Mihail David
Beniamin Todosiu câștigă alegerile în fața lui Mihail David pentru Președenția USR Alba în urma alegerilor interne ce au avut loc astăzi. Informația a fost confirmată de un consilier local și unul dintre subprefecții de Alba. Beniamin Todosiu a scris pe o rețea de socializare :
„Le mulțumesc colegilor pentru votul de astăzi. Mă onorează încrederea pe care mi-au acordat-o și îi asigur că aceste alegeri reprezintă momentul în care începem să consolidăm echipa USR PLUS.
De astăzi, în Alba, nu mai suntem două partide și două echipe, ci suntem oficial o singură echipă unită și un partid mare și puternic. De astăzi, indiferent că suntem învingători sau învinși în competiția internă, trebuie să strângem rândurile și să începem să construim ÎMPREUNĂ. „Împreună în USR” a fost și numele programului politic cu care m-am prezentat în fața colegilor mei și mă bucur că acesta este și dezideratul lor: un USR unit și puternic.
Cu muncă, respect și seriozitate trebuie să începem să ne pregătim pentru alegerile locale din 2024 și pentru celelalte bătălii electorale care ne așteaptă. Colegilor mei din administrația locală și județeană le spun că trebuie să nu își uite promisiunile pe baza cărora și-au câștigat mandatele și să demonstreze că pot face performanță.
Cetățenii și-au pus speranța în noi și nu trebuie să-i dezamăgim. USR Alba este un partid nou, cu oameni noi, cu principii și valori, care fac politică pentru oameni.” declară acesta după adjudecarea șefiei USR Alba
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Actualitate
LISTA actualizată | ATENȚIE la apa pe care o beți: 64 de izvoare și fântâni din Alba NU au apă bună de băut
LISTA actualizată | ATENȚIE la apa pe care o beți: 64 de izvoare și fântâni din Alba NU au apă bună de băut Direcția de Sănătate Publică Alba îndeamnă cetățenii să verifice întotdeauna sursa apei înainte de consum. Este important ca, în cazul izvoarelor neconforme, să se evite consumul direct și să se opteze pentru […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari