Bărbat de 33 de ani, din Ocna Mureș, REȚINUT de polițiști după ce și-a agresat fizic fosta concubină, provocându-i leziuni pe mai multe părți ale corpului
Bărbat de 33 de ani, din Ocna Mureș, REȚINUT de polițiști după ce și-a agresat fizic fosta concubină, provocându-i leziuni pe mai multe părți ale corpului
Un bărbat de 33 de ani, din Ocna Mureș, a fost reținut de polițiști pentru comiterea infracțiunii de lovire sau alte violențe, după ce acesta și-a agresat fizic fosta concubină,cu un obiect ascuțit, provocându-i leziuni în zona toracelui, a spatelui și a abdomenului, pentru a căror îngrijire ar fi necesare 12-14 zile de îngrijiri medicale.
Potrivit IPJ Alba, la data de 14 august 2024, polițiștii din Ocna Mureș au dispus măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 33 de ani, din Ocna Mureș, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe.
Din cercetările efectuate de polițiști, a reieșit faptul că, în data de 13 august 2024, bărbatul de 33 de ani ar fi agresat-o pe fosta concubină, în vârstă de 24 de ani, din localitatea Fărău, cu un obiect ascuțit, provocându-i leziuni în zona toracelui, a spatelui și a abdomenului, pentru a căror îngrijire ar fi necesare 12-14 zile de îngrijiri medicale.
În cursul zilei de ieri, 14 august 2024, bărbatul a fost prezentat Judecătoriei Aiud, fiind dispusă măsura arestării preventive, pentru 30 de zile.
Cercetările sunt continuate.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Bărbat de 31 de ani din județul Mureș, REȚINUT de polițiștii din Sâncel, după comiterea infracțiunilor de conducere fără permis și refuzul de la prelevarea de mostre biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei
Bărbat de 31 de ani din județul Mureș, REȚINUT de polițiștii din Sâncel, după comiterea infracțiunilor de conducere fără permis și refuzul de la prelevarea de mostre biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei Un bărbat de 31 de ani, din localitatea Adămuș, județul Mureș, a fost reținut de polițiștii din Sâncel, după ce a condus mașina […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Când urăm ”La mulți Ani de Sfânta Maria”, pe 15 august sau pe 8 septembrie?
-
Opinii - Comentariiacum 16 ore
Nume care se sărbătoresc de Sfânta Maria. Aproximativ 2,2 milioane de români își serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje de SFANTA MARIA 2024. Urări şi felicitări pe care le poţi transmite persoanelor care îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje de Sfânta Maria 2024. Ce felicitări, urări și SMS-uri le poți trimite persoanelor care își serbează onomastica
-
Curier Județeanacum 14 ore
Mănăstirile din județul Alba care își sărbătoresc hramul în 15 august: Mănăstirea Râmeț, Schitul Izvorul Poșaga și Mănăstirea Oașa
-
Sportacum 5 zile
ACS Mediaș – Metalurgistul Cugir 3-1 (0-0) | Revanșă amicală după eliminarea din cupă