Au pus în pericol siguranța în trafic: Șoferi beți și cu permisul de conducere suspendat, depistați de către polițiști
Polițiștii din Alba au depistat în trafic trei șoferi care puneau în pericol siguranța traficului rutier. Un tânăr de 27 de ani, din municipiul Oradea a fost prins cu permisul de conducere suspendat, iar doi bărbați din Blaj și Sebeș, au fost depistați conducând sub influența băuturilor alcoolice.
La data de 20 noiembrie 2020, în jurul orei 23,50, polițiștii Postului de Poliție Vidra l-au depistat pe un tânăr de 27 de ani, din municipiul Oradea, în timp ce conducea un autoturism, pe DN 74 A, având permisul de conducere suspendat.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere cu permisul suspendat.
La data de 22 noiembrie 2020, în jurul orei 17,00, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Blaj, în timp ce acționau pe raza comunei Cergău, l-au depistat pe un bărbat de 47 de ani, din municipiul Blaj, care conducea un autoturism fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0.90 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
La data de 22 noiembrie 2020, în jurul orei 23.30, polițiștii Postului de Poliție Șpring l-au depistat pe un bărbat de 51 de ani, din municipiul Sebeș, în timp ce conducea un autoturism, pe DN 67 C, pe raza localității Petrești, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,82 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Un cetățean din Alba sancționat cu 1.500 de lei de Poliția Locală pentru depozitare ilegală de deșeuri, între localitățile Aiudul de Sus și Măgina
Un cetățean din Alba sancționat cu 1.500 de lei de Poliția Locală pentru depozitare ilegală de deșeuri, între localitățile Aiudul de Sus și Măgina În data de 28 iulie 2024, Poliția Locală din Aiud a identificat cu ajutorul camerelor de supraveghere un cetățean care a depozitat deșeuri rezultate din construcții, între localitățile Aiudul de Sus […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
30 iulie| Ziua internațională a prieteniei: Cum a ajuns să fie celebrată această sărbătoare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
29 iulie: Ziua Imnului Național. Istoria celor șase imnuri, de la constituirea statului român modern
-
Curier Județeanacum 3 zile
Molnar Bianca, albaiulianca șefă de armă, pe arma Geniu, a Școlii Militare de Maiștri Militari și Subofițeri „Basarab I” din Pitești. Ce medie a avut absolventa
-
Ştirea zileiacum 5 zile
UPDATE | ACCIDENT MORTAL la Cisteu de Târnavă: Un bărbat de 46 de ani a decedat, în urma unei coliziuni între un autocamion și două autoturisme
-
Politică Administrațieacum 5 zile
Centura ocolitoare de pe latura de Nord a municipiului Alba Iulia, mai aproape de realizare: Va avea trei giratorii, două pasaje, două viaducte și un pod. Investiție de peste 76 milioane lei