Asociația non-profit LEO Alba Iulia Fortress organizează o campanie de strângere de jucării în sprijinul orfelinatelor din județul Alba. În ce perioadă pot dona doritorii
Asociația non-profit LEO Alba Iulia Fortress organizează o campanie de strângere de jucării în sprijinul orfelinatelor din județul Alba. În ce perioadă pot dona doritorii
Asociația non-profit Leo Alba Iulia Fortress va iniția și coordona în perioada 26 iunie – 2 iulie o generoasă campanie de strângere de jucării, având ca scop donarea acestora către orfelinatele din județul Alba. Prin intermediul acestei inițiative, organizația se angajează să aducă zâmbete pe chipurile copiilor aflați în nevoie, oferindu-le o mică bucurie și suport emoțional în momente dificile.
În această perioadă specială, între 26 iunie și 2 iulie, toți cei care doresc să contribuie și să ofere o a doua șansă jucăriilor care nu mai sunt folosite sunt invitați să doneze aceste obiecte prețioase. Pentru a face acest lucru cât mai convenabil și accesibil, asociația Leo Alba Iulia Fortress va amplasa o rulotă specială în Piața Cetății, un punct central și ușor de găsit în orașul nostru.
Rulota noastră va fi deschisă în intervalul orar 10:00 – 18:00, oferind tuturor posibilitatea de a aduce jucării și de a contribui la această nobilă cauză. Fie că aveți jucării neutilizate în casa dumneavoastră, fie că doriți să achiziționați jucării noi special pentru această donație, suntem deschiși și recunoscători pentru orice tip de implicare.
Dorim să subliniem importanța fiecărui donator și impactul pe care aceste mici gesturi de generozitate îl pot avea asupra vieților copiilor din orfelinatele din județul Alba. Prin donarea jucăriilor, veți oferi copiilor o sursă de bucurie, oportunitatea de a-și dezvolta abilitățile de joc și de a-și crea amintiri frumoase în ciuda circumstanțelor dificile prin care trec.
Vă încurajăm să răspundeți acestui apel de solidaritate și să ne alăturăm împreună pentru a face o diferență în viața acestor copii nevoiași. Fiecare jucărie donată va contribui la crearea unei lumi mai bune pentru acești copii și la sprijinirea lor în parcursul lor de creștere și dezvoltare.
Prin implicarea dumneavoastră, vom demonstra încă o dată că comunitatea noastră este unită și că putem face lucruri mărețe atunci când ne unim forțele pentru binele celor mai vulnerabili membri ai societății noastre. Vă mulțumim anticipat pentru contribuția dumneavoastră valoroasă și pentru sprijinul acordat în această campanie importantă!
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei Victimele infracțiunilor sexuale pot beneficia de un sprijin financiar de până la cinci salarii minime brute, adică suma de 18.500 lei. Pentru a primi acești bani, este necesar ca persoana respectivă să depună o cerere la Tribunalul de unde are domiciliu. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României