Angajații KRONOSPAN SEBES: Scrisoare deschisă adresată unor Demnitari și funcţionari publici – Pereș, Negruț, Chirteș, Feneșer, Dăncilă
Scrisoare deschisă adresata de angajații Kronospan Sebes unor Demnitari și funcţionari publici
„Domnilor Demnitari Alexandru Pereș, Clement Negruț, Cristian Chirteș
Domnule înalt funcţionar Public Gheorghe Feneșer
Domnule Primar al municipiului Sebeş Alexandru Dancilă,
Prin acţiunile Dumneavoastră ne puneţi in pericol locurile de munca. Daca ati veni macar o data la noi in fabrica, ati fi cat de cat informaţi asupra subiectelor pe marginea carora faceţi declaraţii politice.
Ne pare rau ca va exprimaţi opinia despre un subiect pe care nu-l cunoasteti.
Domnilor Demnitari sunteti reprezentanţii nostrii in Parlamentul României, v-am votat si noi la fel ca si ceilalţi locuitori ai oraşului Sebeş.
Noi, angajaţii SC Kronospan Sebeş, vazand ca declaraţiile Domnilor Alexandru Peres, Clement Negrut, Cristian Chirtes, împreuna cu lipsa de implicare a Domnilor Gheorghe Feneser si Alexandru Dancila ne vor lua locurile de munca, va adresam o singura întrebare:
Este posibil sa fie interzisa in Romania o activitate economica legal constituita?
Fie ca Domnul sa ne aiba in pază!”
Reprezentanţii angajaţilor Kronospan Sebeş SA
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
Ministerul Dezvoltării: Autobuzele electrice de milioane de euro din Alba Iulia nu pot fi scoase din sistemul metropolitan fără riscul pierderii finanțării europene
Ministerul Dezvoltării: Autobuzele electrice de milioane de euro din Alba Iulia nu pot fi scoase din sistemul metropolitan fără riscul pierderii finanțării europene Ministerul Dezvoltării trage un semnal de alarmă în disputa privind gestionarea investițiilor în transportul public ecologic din zona Alba Iulia. Într-un răspuns oficial adresat Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Alba Iulia Transport Local […]
VIDEO | Așteptare în zadar și revoltă în stațiile de autobuz din Alba Iulia după greva spontană a șoferilor STP. Ce spun locuitorii: ,,Tot noi să pierdem”
Așteptare în zadar și revoltă în stațiile de autobuz din Alba Iulia după greva spontană a șoferilor STP. Ce spun locuitorii: ,,Tot noi să pierdem” O parte dintre șoferii companiei STP Alba Iulia au declanșat o grevă spontană marți dimineața, 16 iunie 2026. Astfel, mai multe autobuze nu au ieșit pe traseu, iar cursele programate […]
Primăria Alba Iulia: „Suntem alături de angajații STP, dar responsabilitatea plății salariilor aparține angajatorului”
Primăria Alba Iulia: „Suntem alături de angajații STP, dar responsabilitatea plății salariilor aparține angajatorului” „Suntem alături de angajații STP, dar responsabilitatea plății salariilor aparține angajatorului”, subliniază reprezentanții Primăriei Alba Iulia într-un punct de vedere exprimat marți, 16 iunie 2026, în jurul orei 12.00. Citește și: Gabriel Pleșa: „Primăria Alba Iulia a plătit la zi facturile […]