Amenzi de peste 13.000 de lei în urma unei acțiuni cu efective suplimentare, pentru menținerea climatului de siguranță publică și pentru prevenirea faptelor de natură penală și contravențională, la Blaj
Amenzi de peste 13.000 de lei în urma unei acțiuni cu efective suplimentare, pentru menținerea climatului de siguranță publică și pentru prevenirea faptelor de natură penală și contravențională, la Blaj
La sfârșitul săptămânii trecute, polițiștii din Blaj au acționat, cu efective suplimentare, pentru menținerea climatului de siguranță publică și pentru prevenirea faptelor de natură penală și contravențională, pe raza municipiului. Au fost legitimate 192 de persoane, au fost controlate 146 de autovehicule și au fost aplicate 55 de amenzi.
În perioada 8 – 9 iunie 2019, Poliţia Municipiului Blaj au organizat, în municipiul Blaj, o acţiune cu efective suplimentare care a avut ca scop prevenirea și combaterea faptelor de natură penală sau contravențională și menținerea climatului de siguranță publică.
La acţiune au participat 46 de polițiști care au acționat împreună cu jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Alba și polițiști locali.
Au fost legitimate 192 de persoane, controlate 146 de autovehicule și 6 societăți comerciale și au fost constatate 55 de abateri de natură contravențională care au fost sancționate cu amenzi în valoare de 13.584 lei.
Dintre sancțiunile contravenționale, 41 au fost aplicate pentru abateri de la normele privind circulația pe drumurile publice, 13 la Legea 61/1991 privind liniştea şi ordinea publică și una la alte acte normative.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
INCENDIU la o locuință din Stremț: Intervin pompierii cu trei autospeciale Un incendiu a izbucnit vineri dimineața, în jurul orei 6.00, la o locuință din Stremț. Intervin pompierii cu trei autospeciale. Citește și: UPDATE: FOTO | INCENDIU pe autostrada A10 Sebeș-Turda: O autobasculantă a luat foc pe sensul Turda-Sebeș. Trafic blocat Detașamentul de pompieri Aiud […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum 2 ore
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni