Volei Alba Blaj calificată în sferturile Cupei României, după o nouă victorie cu CSM Târgovişte

Volei Alba Blaj a început pozitiv sezonul şi a câştigat cele două meciuri din Sala „Timotei Cipariu” cu CSM Târgovişte, contând pentru primul tur al Cupei României. După ce ieri a fost 3-1, astăzi în faţa a aproximativ 600 de spectatori, blăjencele au învins mult mai net, scor 3-0 (25-20, 25-8, 25-15) o formaţie ce s-a bazat pe numai 7 jucătoare.

Am intrat în joc mult mai determinaţi decât ieri şi acest lucru s-a văzut. Avem două victorii în primele două meciuri oficiale şi asta ne va ajuta să începem campionatul cu un moral bun„, a spus antrenorul Branko Gajic, ce a utilizat toate jucătoarele avute la dispoziţie.

Calificată în etapa superioară, echipa blăjeană va avea adversar în sferturi pe vicecampioana Dinamo Bucureşti, într-o dublă programată la începutul anului viitor. În prima etapă a Diviziei A1, Volei Alba Blaj va juca acasă cu Penicilina Iaşi, sâmbăta viitoare, în fapt al treilea joc consecutiv în faţa fanilor.

Branko Gajic a mizat pe următorul lot Luminiţa Trombiţaş, Adina Stanciu, Roxana Ivanof, Valentina Rusu, Adina Salaoru, Miroslava Kijakova şi Katja Medved (libero), Adriana Dudnic, Milagros Collar, Denisa Viloiu, Ramona Rus, Camila Lanner).

Foto Dragoş BASARABA

[nggallery id=395]

Într-un joc de verificare, CSM Unirea Alba Iulia – Sticla Arieșul Turda 2-0 (0-0) | „Alb-negrii”, a treia victorie fără gol primit

Într-un joc de verificare, CSM Unirea Alba Iulia – Sticla Arieșul Turda 2-0 (0-0). „Alb-negrii”, a treia victorie fără gol primit O săptămână perfectă pentru gruparea din Cetatea Marii Uniri, care s-a calificat în play-off-ul Cupei României și a celebrat Centenarul, s-a încheiat cu partida de verificare cu Sticla Arieșul Turda. Pe „Cetate”, gruparea albaiuliană […]