volei alba blaj2În ultima perioadă Volei Alba Blaj şi-a pierdut concentrarea, motiv pentru care voleibalistele din „Mica Romă” au suferit eşecuri cu CSM Bucureşti în campionat, respectiv Dinamo Bucureşti în cupă. În acest sens, tehnicianul echipei, Branko Gajic a analizat prestaţia fetelor sale, precizând că este nevoie rapidă de o schimbare.

Dacă în cea mai mare parte a sezonului Volei Alba Blaj a avut prestaţii foarte bune, acum pe final de campionat, voleibalistele antrenate de Branko Gajic au lăsat-o mai moale. Una dintre cauze poate fi oboseala acumulată de-a lungul sezonului, motiv pentru care echipa şi-a pierdut concentrarea. Eşecurile cu CSM Bucureşti şi Dinamo, le dă de gândit oficialilor din Blaj care aşteaptă revenirea la forma iniţială din debutul anului competiţional 2013-2014, înainte de prestaţiile din play-off. Branko Gajic şi-a băgat jucătoarele în şedinţă după înfrângerea din cupă suferită în faţa vicecampioanei Dinamo şi aşteaptă ca fetele sale să aibă evoluţii bune în următoarele meciuri.

YouTube video

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]