URMĂRIRE pe străzile din Sebeș: Un tânăr fără permis a provocat un accident în timp ce fugea de polițiști. „Șoferul” mai avusese un accident cu două zile în urmă
URMĂRIRE pe străzile din Sebeș: Un tânăr fără permis a provocat un accident în timp ce fugea de polițiști. „Șoferul” mai avusese un accident cu două zile în urmă
Un tânăr de 18 ani, din Sebeș, a fost reținut, pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis. Acesta nu a oprit la semnalele polițiștilor și a provocat un accident rutier în timp ce încerca să scape de urmărire.
La data de 10 ianuarie 2023, în jurul orei 16,30, polițiștii rutieri din Sebeș au efectuat semnal de oprire unui autoturism al cărui conducător auto și-a continuat drumul, motiv pentru care s-a pornit în urmărirea acestuia.
După o urmărire de aproximativ 3 kilometri, persoana aflată la volanul autoturismului a pierdut controlul asupra acestuia și a ieșit în afara carosabilului, în urma accidentului nefiind înregistrate victime omenești.
În urma verificărilor efectuate, a rezultat că tânărul de 18 ani, din Sebeș, care ar fi condus autoturismul, nu deține permis de conducere, pentru nicio categorie de autovehicule.
Totodată, în urma cercetărilor efectuate, polițiștii au constatat că, în noaptea de 07/08 ianuarie 2023, tânărul ar fi condus un autoturism, pe raza localității Petrești și ar fi provocat un accident rutier, soldat cu pagube materiale.
Față de acesta, a fost luată măsura reținerii, pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Familia Bîcu din Alba, tată și fiu, prestație impresionantă la „Chefi la cuțite”: „A fost o bucurie să ne spunem povestea, să arătăm că mâncarea locală nu înseamnă doar mămăligă cu brânză”
Familia Bîcu din Alba, tată și fiu, prestație impresionantă la „Chefi la cuțite”: „A fost o bucurie să ne spunem povestea, să arătăm că mâncarea locală nu înseamnă doar mămăligă cu brânză” Familia Bîcu din Alba, tată și fiu, care a dat naștere brandului de produse lactate „De la Ferma”, a avut o prestație impresionantă […]