UPDATE FOTO | ACCIDENT rutier în Partoș: Un șofer din județul Sibiu rănit după ce s-a ciocnit cu mașina de o autoutilitară
UPDATE FOTO | ACCIDENT rutier în Partoș: Un șofer din județul Sibiu rănit după ce s-a ciocnit cu mașina de o autoutilitară
Un accident rutier a avut loc luni după-masa, în jurul orei 16.00, în Partoș. O persoană a fost rănită după impactul dintre o mașină și un autocamion.
Citește și: UPDATE Accident MORTAL la Petrești. O persoană DECEDATĂ și alta încarcerată, după impactul dintre două autoturisme. A fost solicitat și elicopterul SMURD
Detasamentul de pompieri Alba Iulia intervine cu două autospeciale pentru asigurarea masurilor specifice și acordarea primului ajutor medical la un accident rutier produs în municipiul Alba Iulia, pe strada Regimentul 5 Vânători.
Din primele informații este vorba despre un autoturism și un autocamion implicate. Este posibil ca o persoană să necesite îngrijiri medicale. Aceatsa este neîncarcerată și conștientă.
UPDATE IPJ: La data de 3 iunie 2024, în jurul orei 16.00, un bărbat de 50 de ani, din Săliștea, județul Sibiu, în timp ce conducea un autoturism în zona intersecției șoselei de centură a municipiului Alba Iulia cu strada Regimentul V Vânători, a intrat în coliziune cu o autoutilitară care era condusă de un bărbat de 40 de ani, din Alba Iulia.
În urma accidentului, conducătorul autoturismului a suferit leziuni corporale ușoare și a fost transportat la spital.
Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, care a indicat faptul că nu erau sub influența alcoolului.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari