Rămâi conectat

Ştirea zilei

Un bărbat de 75 de ani din Stremț, reținut pentru 24 de ore de polițiști: Ar fi furat bijuterii și bani, în valoare de 4.000 de lei din locuința unei femei

Suciu Andra-Ioana

Publicat

în

Un bărbat de 75 de ani din Stremț, reținut pentru 24 de ore de polițiști: Ar fi furat bijuterii și bani, în valoare de 4.000 de lei din locuința unei femei

Un bărbt de 75 de ani a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore după ce ar fi furat din locuința unei femei mai multe bijuterii și bani, în valoare totală de 4.000 de lei.

La data de 07 mai 2023, polițiștii din Aiud au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 75 de ani, din comuna Stremț, bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt calificat.

În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, în dimineața zilei de 06 mai 2023, în jurul orei 09:00, ar fi pătruns, prin efracție, în locuința unei femei din comuna Stremț și ar fi sustras bijuterii și o sumă de bani, provocând un prejudiciu în valoare totală de aproximativ 4.000 de lei.

Cercetările sunt continuate, pentru recuperarea prejudiciului și pentru stabilirea întregii activități infracționale a bărbatului.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Ştirea zilei

Ştirea zilei

Recalculare pensii 2025: Peste 5.000 de cereri încă nesoluționate în județul Alba. Măsuri propuse

Lucian Daramus

Publicat

în

Recalculare pensii 2025: Peste 5.000 de cereri încă nesoluționate în județul Alba. Măsuri propuse Din informațiile furnizate de către Casa Județeană de Pensii Alba, reiese că, în prezent, la nivelul județului Alba au rămas nesoluționate un număr de 5.726 cereri de recalculare a pensiilor, cu adăugare de stagiu sau valorificare de adeverințe, depuse după data […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea