Rămâi conectat

Curier Județean

SCANDAL pe bulevardul Transilvaniei din Alba Iulia: Bărbați din Zlatna, REȚINUȚI după ce au bătut un timișorean

Ziarul Unirea

Publicat

în

SCANDAL pe bulevardul Transilvaniei din Alba Iulia: Bărbați din Zlatna, REȚINUȚI după ce au bătut un timișorean

Doi bărbați din Zlatna au fost reținuți după ce au bătut un timișorean într-un magazin alimentar din Alba Iulia. Agresorii erau amandoi băuți.

Citește și: SCANDAL la băutură într-o locuință din Alba Iulia: Albaiulian REȚINUT de polițiști după ce a bătut doi bărbați din Blaj

Potrivit IPJ Alba, la data de 22 martie 2025, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de doi bărbați, în vârstă de 35 de ani, din orașul Zlatna, respectiv 31 de ani, din municipiul Alba Iulia, cercetați pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.

Din verificările efectuate de către polițiști, a reieșit că, în dimineața zilei de 22 martie 2025, în jurul orei 05.40, în timp ce se aflau în incinta unui local de alimentație publică, de pe Bulevardul Transilvaniei din municipiu, pe fondul consumului de alcool și al unor discuții purtate în contradictoriu, cei doi bărbați l-ar fi agresat fizic pe un bărbat de 52 de ani, din municipiul Timișoara.

Bărbatul de 52 de ani a fost transportat la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale, fără a rămâne internat în cadrul unității medicale.

În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Curier Județean

Curier Județean

VIDEO | Sistemul de bike-sharing de la Cugir lansat în faza de testare pentru populație: Aplicație mobilă, dar și carduri de acces

Lucian Daramus

Publicat

în

Sistemul de bike-sharing de la Cugir lansat în faza de testare pentru populație: Aplicație mobilă, dar și carduri de acces A fost lansat sistemul de bike-sharing GloBikes, aflat în faza de testare pentru populație, au anunțat, luni, 24 martie 2025, reprezentanții Primăriei Cugir. Potrivit acestora, sistemul funcționează atât prin intermediul aplicației mobile, cât și prin […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea