S-a stabilit programul turului la juniori A și B! Fără derby-uri județene, prima etapă pentru Unirea Alba Iulia, LPS Sebeș și Metalurgistul Cugir

A doua competiție fotbalistică organizată de Unriea Alba Iulia-LPS Sebes30FRF, după Liga Elitelor este Campionatul Național de Juniori, în care Alba are 3 reprezentante în viitoarea ediție ce va debuta pe 29 august, noutatea fiind Metalurgistul Cugir la juniori B.

Nu vom avea parte de derby-uri județene, întrucât respectivele echipe au fost repartizate în serii diferite.

Dar iată programul primei runde: *juniori A: LPS Sebeș – Șoimii Pâncota (seria a 5-a); Unirea Alba Iulia – LT „Lucian Blaga” Reghin (Seria a 6-a);

*juniori B: LPS Sebeș – Șoimii Pâncota (seria a 5-a), Metalurgistul Cugir – LPS Tg. Mureș (Seria a 6-a).

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]