Portarul Roberto Bodea revine în Alba! Negocieri avansate cu Unirea Alba Iulia, ce l-a înregimentat pe Apetri
Portarul Roberto Bodea, ultima dată la CNS Cetate Deva este la o semnătură distanţă să lucreze iarăşi cu antrenorul Adorian Himcinschi, de data aceasta la Unirea Alba Iulia. Discuţiile sunt foarte avansate, aşteptându-se ca goalkeeperul arădean să parafeze documentele.
Lista achiziţior uniriste este una interesantă, aici mai regăsindu-se Bratima (ex-Hermannstadt), Oniche (Performanţa Ighiu), dar şi jucători de la FC Hermannstadt
Ar fi al doilea jucător al Performanţei, după S. Turuş, ce va lucra iarăşi cu Adorian Himcinschi la Unirea Alba Iulia.
„Negocierile au avansat, i-am prezentat proiectul şi sper să ajungem la un numitor cumun. Mai trebuie să discutăm mâine, să stabilim anumite detalii„, a conchis Mihai Dăscălescu.
„Alb-negrii” încearcă să-şi securizeze buturile în perspectiva în care Cătălin Suciu ar rămâne la Astra Girugiu, unde va susţine probe de joc începând din 29 iunie, alături de S. Culda şi An. David.
*Apetri şi surprize de la Hermannstadt
Dacă internaţionalul de juniori va rămâne în „Cetate”, atunci se anunţă o concurenţă acerbă în stagiunea viitoare pentru postul de titular al formaţiei din Cetatea Marii Uniri.
Goalkeeperul ar reveni după un an în fotbalul judeţean, acesta fiind între buturile Performanţei în stagiunea 2015-2016, terminată pe locul secund.
Unirea Alba Iulia se „mişcă” pe piaţa achiziţiilor semnând cu Alin Apetri, fotbalist de 28 de ani ce a mai evoluat în eşalonul terţ cu Europa Alba Iulia şi Industria Galda de Jos, a promovat vara trecută cu Mureşul Vinţu de Jos, dar a jucat ultimul sezon la Dalia Sport Daia Română
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Sport
FOTO: CSM Unirea Alba Iulia a părăsit cu fruntea sus sferturile Cupei României! Alexandru Pelici: „Împăcat și mulțumit pentru ce am realizat”
CSM Unirea Alba Iulia a părăsit cu fruntea sus sferturile Cupei României! Alexandru Pelici: „Împăcat și mulțumit pentru ce am realizat” CSM Unirea Alba Iulia, prima echipă de eșalon terț care a pătruns în sferturile de finală ale Cupei României, în actualul format, a părăsit competiția după înfrângerea de la Ovidiu, 0-3 cu formația „Regelui” […]