Rămâi conectat

Politică Administrație

(P) VIDEO| PRORomânia Alba: Moții vor să vorbească și caută să fie auziți

Ziarul Unirea

Publicat

în

Pentru PRORomânia Alba, zona Apuseni a constituit mereu o preocupare intensă. După ce a trecut trendul de preocupare cu această zonă în perioada #salvațiRoșiaMontană, parcă peste aceste locuri s-a lăsat o liniște completă.

In luna martie am încercat să facem publice adevăratele probleme cu care se confruntă oamenii din aceste zone. Cu toate promisiunile și Agențiile domnului Dîrzu, moții încă nu au infrastructură, turism, centre de colectare sau abatoare.

Acesta a fost motivul pentru care, sâmbătă, 4 mai 2019, l-am invitat pe domnul Daniel Constantin și Cristian Cosmin la Cîmpeni pentru a le face auzite nevoile și la București. Pe această cale, ne întrebăm de ce vocile moților nu se aud dincolo de granițele județului, chiar dacă avem un deputat de Alba fix la guvernare.

Pentru că s-au săturat de vorbe, oamenii au venit cu liste de revendicări și probleme punctuale de acasă. De această dată, cineva
i-a ascultat și le-au oferit soluții concrete pe care le pot aplica de mâine.

Daniel Constantin rămâne cel mai abilitat om politic la ora actuală pentru a oferi soluții în domeniul agriculturii și al zootehniei, iar
soluțiile și măsurile luate de acesta în perioada guvernării Ponta, încă răman singurele capabile să răspundă nevoilor moților.

Horațiu Florea
Coordonator ProRomania Alba

PARTIDUL PRO ROMÂNIA, MFC: 41190009


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Politică Administrație

Politică Administrație

Elena Lasconi, după decizia CCR: „Călin Georgescu trebuie să răspundă penal pentru toate grozăviile de care este acuzat”

Lucian Daramus

Publicat

în

Elena Lasconi, după decizia CCR: „Călin Georgescu trebuie să răspundă penal pentru toate grozăviile de care este acuzat” „Călin Georgescu trebuie să răspundă penal pentru toate grozăviile de care este acuzat în ultimele luni, iar instituțiile care au fost îngenuncheate de valul de dezinformare trebuie ridicate, recredibilizate! Românii au nevoie să își recapete încrederea în […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea