Opric învins spectaculos în meci amical de fosta echipă: FC Hunedoara – Metalurgistul Cugir 5-4 (3-1)
Marius Opric a suferit întâiul eşec, unul amical, pe banca tehnică a Metalurgistului Cugir, împotriva fostei sale echipe, FC Hunedoara, care s-a impus cu 5-4 (3-1). Golurile au fost marcate de Suciu (25), Apachiţei (35, penalty), Fl. Nicula (39), Oct. Drăgan (50), Roiu (90+1), respectiv G. Goronea (19, 79), I. Buta (75), Trăşcan (88) – ultimii doi veniţi de la FC Hunedoara.
La desfăşurarea halucinantă a scorului, 0-1, 4-1, 4-4, adăugaţi şi ratarea unui penalty de către D. Lupşan (Metalurgistul) în min. 45. „N-am nici un resentiment faţă de fosta echipă, nu sunt ranchiunos. N-are rost să discut de arbitraj, contează că noi am luat 5 goluri, lucru inadmisibil, chiar şi într-un joc de verificare„, a declarat Marius Opric. Cele două formaţii s-au mai duelat în această vară, tot lângă Furnale, scor 3-0.
*Negură e OK, N. Găldean – pa!
Metalurgistul a mizat pe: Burdun – Oniga, I. Buta, R. Ştefan, Trăşcan – D. Grozav, D. Lupşan – Teban, G. Goronea, Şuteu – Cîrstean, mai intrând Perşinaru (portar, 18 ani, Alro Slatina),Itu, Negură (ex. FC Unirea Alba Iulia), A. Ianc, Oniche, Şuvaina. N-au jucat Lăncrănjan, Iovănescu, M. Neagu, Sârbu, Mihu, N. Găldean (a lipsit două zile de la antrenamente şi s-a renunţat la serviciile sale), fiind testaţi portarul Eusebiu Holca (22 ani, Jiul Petroşani) şi fundaşul Flaviu Torok (Poli Timişoara, 18 ani) – fără a fi reţinuţi. „Negură este OK, îmi doresc să rămână, sper să se înţeleagă cu conducătorii„, a confirmat Opric.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 14 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României