O elevă de la Colegiul Național ”Lucian Blaga” din Sebeș, performanță la Olimpiada de matematică: Locul I la faza județeană și calificare la etapa națională
O elevă de la Colegiul Național ”Lucian Blaga” din Sebeș, performanță la Olimpiada de matematică: Locul I la faza județeană și calificare la etapa națională
Nora Tabal, elevă în clasa a X-a A la Colegiul Național ”Lucian Blaga” din Sebeș, a obținut locul I la faza județeană a Olimpiadei de Matematică și s-a calificat în etapa națională, a scris Viorel Iftimie pe facebook.
Citește și: Performanță remarcabilă a unui elev de la Colegiul Național ”David Prodan” Cugir: Daniel Molodeț, calificare la etapa națională a olimpiadei de informatică
O veste extraordinară vine din rândul elevilor talentați ai Colegiului Național ,,Lucian Blaga” din Sebeș. Nora Tabal, elevă în clasa a X-a A, s-a clasat printre cei mai buni la faza locală a Olimpiadei Naționale de Matematică și acum se pregătește să reprezinte Colegiul nostru la nivel național.
Citește și: FOTO Performanță triplă la olimpiade pentru un elev din Apuseni: David Dragoș, calificare la faza națională de matematică și chimie și locul doi la informatică
”Cu sprijinul neobosit al profesorului Todor Petru, Nora a demonstrat nu doar aptitudini remarcabile în matematică, ci și perseverență și determinare.
Comunitatea noastră este mândră de realizările ei și îi transmite cele mai sincere felicitări și încurajări pentru competiția ce urmează!
Cu siguranță, Nora va continua să strălucească și să inspire pe toți cei din jurul ei!”, a transmis Viorel Iftimie.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari