Nicolae Ciucă - 2024

Liga 4: Javla (Limbenii Limba) – transportat cu ambulanța! CS Ocna Mureș, scor fluviu! Hidro Mecanica – prima victorie din retur, CS Zlatna a predat „lanterna”

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

Liga 4, etapa a 18-a: Javla (Limbenii Limba) – transportat cu ambulanța! CS Ocna Mureș, scor fluviu! Hidro Mecanica – prima victorie din retur, CS Zlatna a predat „lanterna”

*Adu Academy Șona – CS Zlatna 3-3 (2-2).

Confruntare spectaculoasă, de la 0-1, la 2-1 și 2-3, cu amfitrionii la a treia remiză din primăvară. Cu primul punct din retur, zlătnenii au predat „lanterna roșie”. Duble pentru Macarie (gazde) și Cîmpean (oaspeți)

*FC Lopadea Nouă – CS Ocna Mureș 0-8 (0-2).

„Soda dragă”, scor-fluviu la Lopadea Nouă, cu cel mai clar succes stagional și totodată cea mai drastică înfrângere din campionat pentru gazde. Pentru ocnamureșeni, doble Cociș și Șimandi, triplă Drăgan

*Limbenii Limba – Hidro Mecanica Șugag 1-5 (0-2).

Duelul din familia Morar (Călin – tatăl, la gazde; Filip – fiul, la oaspeți) s-a încheiat cu primul succes repurtat de antrenorul Marius Neagu pe banca vizitatorilor. În prima repriză, după o ciocnire cu un coechipier (Cr. Păcurar), Sergiu Javla (Limbenii) a ajuns în stare de inconștiență, fiind nevoie de intervenția ambulanței care l-a transportat la spital pentru investigații, jocul fiind reluat după 10 minute. La vicitatori, duble Joldeș și Salcău

CSM Unirea Alba Iulia – ACS Mediaș, derby-ul Seriei 7, pe „Cetate”! CIL Blaj, joc intern cu ACS Tg. Mureș, deplasări pentru Metalurgistul Cugir și CSU Alba Iulia

CSM Unirea Alba Iulia – ACS Mediaș, derby-ul Seriei 7, pe „Cetate”! CIL Blaj, joc intern cu ACS Tg. Mureș, deplasări pentru Metalurgistul Cugir și CSU Alba Iulia, în runda a cincea din Liga 3 Etapa a cincea a eșalonului terț programează sâmbătă, pe „Cetate”, derby-ul Seriei 7, între primele două clasate, CSM Unirea Alba […]