Liderul CS Ocna Mureș a depășit hopul de la Daia Română! Navobi – al 100-lea gol încasat în 14 etape!

CS Ocna Mureș a avut parte de o deplasare dificilă la Daia Română, liderul trecând acest hop cu golul rezervei B. Ștef.

Rezultate:

Viitorul Sântimbru – Performanța Ighiu 0-2 (0-0)

Marcatori: D. Ianc (59), D. Dup (68). *Voicu (Viitorul Sântimbru) a fost eliminat în minutul 14.

A treia victorie succesivă a ighienilor coincide cu al treilea insucces la rând al grupării din Galtiu, ce a evoluat în inferioritate din minutul 14.

Energia Săsciori – Viitorul Vama Seacă 2-3 (0-1)

*Marcatori: Gavriluță (57, 62), respectiv B. Vaida (17, 70), Todea (74, penalty) *Două eliminări pentru gazde: D. Morea (77) și Jula (90+5).

După 5 insuccese la rând, echipa din cumuna Hopârta a câștigat la finele unui meci spectaculos, dar și încrâncenat, cu răsturnări de scor: de la 0-1, la 2-1 și apoi 2-3, cu două eliminări în contul amfitrionilor. Ioan FAUR

Spicul Daia Română – CS Ocna Mureș 1-2 (1-1)

Marcatori: Brânză (19), respectiv T. Cristea (31), B. Ștef (72).

Prima clasată a trecut, cu emoții, hopul de la Daia Română, unde echipa lui Ștefan Fogoroși a suferit primul eșec din tur în fața fanilor. Amfitrionii au condus cu 1-0, însă ocamureșenii au întors scorul, golul decisiv fiind marcat de nou-intratul B. Ștef, în actul secund.

Nicolae Linca Cergău – Navobi Alba Iulia 8-4 (3-1)

*Marcatori: C. Diaconu (2, 57, 62 – penalty), Cioancă (10), Micu (26), N. Suciu (50), D. Trif (53), Spătăcean (86), respectiv Cos. Marc (18), Ov. Petric (69, penalty), D. Rațiu (75, penalty), T. Varga (89).

Ploaie de goluri în disputa ultimelor clasate, cu triplă marcată de C. Diaconu pentru gazde, care au repurtat a doua victorie succesivă. Golul lui Spătăcean reprezintă al 100-lea gol încasat de “lanterna roșie”.

AFC Micești – Inter Unirea 1-4 (1-2)

Marcatori: R. Tripşa (9), respectiv A. Gherman (35, 70, 90+2), Cr. Popa (45). În minutul 38, T. Irimie (FC Miceşti) a fost eliminat. R. Tripşa (FC Miceşti) a văzut şi el cartonaşul roşu, în minutul 89.

Al doilea succes extern consecutiv pentru interiști, într-o partidă terminată de gazde cu doi oameni mai puțin.

Victorie uriașă pentru România la JO 2024: Jaqueline Cristian a învins-o pe Caroline Garcia la turneul olimpic de tenis

Bera Larisa

Victorie uriașă pentru România la JO 2024: Jaqueline Cristian a învins-o pe Caroline Garcia la turneul olimpic de tenis Jaqueline Cristian a reușit o victorie remarcabilă în turneul de tenis de la Jocurile Olimpice, în fața a 7.000 de spectatori, învingând-o pe favorita gazdelor, Caroline Garcia. Citește și: Ceremonie SPECTACULOASĂ în deschiderea Jocurilor Olimpice de […]