Rămâi conectat

Ştirea zilei

JAF ”ca în filme”, la o sală de jocuri de noroc din Alba Iulia – 4 bărbați au dat un ”tun” de peste 10.000 de lei, într-o singură noapte

Sfarlea Ioana Raluca

Publicat

în

URS Construct

Poliţiştii de investigații criminale din cadru Poliţiei Municipiului Alba Iulia i-au identificat, marți, 3 martie, pe 4 bărbaţi din municipiu, bănuiţi de comiterea unei tâlhării la o sală de jocuri din Alba Iulia. Pentru obţinerea de probe în cauză, în această dimineaţă, poliţiştii au efectuat două percheziţii domiciliare ocazie cu care cele 4 persoane bănuite de comiterea faptei au fost reţinute.

În sarcina lui C.T.M. de 32 de ani, M.D.V., de 27 de ani, B.C., de 26 de ani, B.I., de 24 de ani, primii doi cunoscuţi cu antecedente penale, s-a reţinut faptul că în noaptea de 22/23.02.2015, în jurul orelor 03,45, au pătruns în incinta sălii de jocuri de noroc, iar în timp ce unul din ei i-a solicitat angajatei banii din încasări un altul a forţat ușa unei încăperi alăturate şi a sustras suma de aproximativ 10.700 lei, bani proveniți din încasări.

Se pare că în acest timp B.I. a păzit uşa de acces în sale de jocuri, iar B.C.V.  i-a aşteptat într-un autoturism cu ajutorul căruia şi-au asigurat scăparea.

În urma verificărilor efectuate de poliţişti a rezultat că B.C.V. este cercetat de poliţiştii din Blaj sub aspectul comiterii infracţiunilor de „inducerea în eroare a organelor judiciare” şi „ delapidare”, după ce în data de 27.11.2014, a înscenat o tâlhărie, susţinând că în timp ce conducea autoturismul unei societăţi de curierat, a fost atacat şi i-a fost sustrasă suma de 6.000 de lei.

Cele 4 persoane bănuite de comiterea faptei au fost conduse la sediul Poliţiei Municipiului Alba Iulia urmând ca faţă de aceştia să fie luată măsuri legale.

Cercetările sunt continuate.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Ştirea zilei

Ştirea zilei

FOTO | Ce spune mama care și-a băgat copilul într-o cădiță cu zăpadă. Explicații LIVE, pe TikTok: „Am făcut acest lucru pentru a-i stimula imunitatea”

Ziarul Unirea

Publicat

în

Ce spune mama care și-a băgat copilul într-o cădiță cu zăpadă. Explicații LIVE, pe TikTok: „Am făcut acest lucru pentru a-i stimula imunitatea” Mama copilului în vârstă de un an, băgat aproape dezbrăcat într-o cădiță cu zăpadă, a făcut sâmbătă seara un live pe TikTok în care a explicat care este motivul gestului său. Ea […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea