FOTO VIDEO| Palcău Ioana, bunicuța de 101 ani din Alba, felicitată pentru vârsta sa admirabilă, cu o diplomă și o „surpriză dulce”
Palcău Ioana, bătrânica de 101 ani, care locuiește în cartierul Micești din Alba Iulia, a fost, în această după-masă de 9 aprilie, vizitată de primarul Gabriel Pleșa, cu ocazia împlinirii acestei vârste venerabile.
Edilul orașului i-a încredințat o diplomă de recunoștință din partea municipiului și, de asemenea și un tort pentru a marca acest eveniment.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/MkEXvAMoPgc/hqdefault.jpg)
„Anul trecut, când ați împlinit 100 de ani, din păcate, era starea de urgență. Nimeni nu putea să miște nimic și atunci, în acest an, conform unui obicei al Consiliului Local din Alba Iulia, s-a adoptat o hotărâre prin care să aveți un premiu de 1000 de lei din partea Consiliului Local și vă ofer această diplomă. Vă felicit cu drag și să vă dea Dumnezeu mulți, mulți ani de acum înainte. Nu puteam să nu vă facem o surpriză dulce și v-am făcut un tort de care sigur o să vă placă.”, i-a transmis primarul Gabriel Pleșa.
La rândul său, Palcău Ioana i-a transmis multe mulțumiri și de asemenea, sănătate tuturor celor care au fost prezenți la împlinirea vârstei sale de 101 ani.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Cum s-a petrecut incidentul în care o fetiță de trei ani a fost grav rănită: A căzut de la etajul unei locații de cazare, din satul Călugărești
Cum s-a petrecut incidentul în care o fetiță de trei ani a fost grav rănită: A căzut de la etajul unei locații de cazare, din satul Călugărești O fetiță de doar 3 ani a fost grav rănită joi după-masa, după ce a căzut de etajul unei locații de cazare din satul Călugărești, comuna Avram Iancu. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 19 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României