FOTO ȘTIREA TA: Parcare ”șmecherească” la Alba Iulia. Un șofer s-a parcat după propria lege și a blocat minute în șir mașina unei alte persoane
Un şofer arogant a făcut legea pentru zeci de minute într-o parcare din Alba Iulia și și-a lăsat mașina blocând autiturismul unei alte persoane şi a plecat să-şi rezolve problemele.
Toată lumea a observat faptul că, în zilele noastre, oraşul este plin de maşini, probabil că ajung să depăşească numărul locuitorilor, şi asta se observă cu ochiul liber, atunci când sunt sărbători sau chiar în zilele obişnuite. Parcările sunt mai tot timpul pline, fie cu maşini de vânzare, fie cu bolizi prost parcaţi.
Pe lângă faptul că sunt şi şoferi care respectă legislaţia rutieră, sunt şi alte personaje care fac tot cum consideră ele că ar fi mai “şmecheresc”.
Astfel, o maşină parcată alandala a provocat indignarea unui conducător auto parcat legal, timp de mai multe minute, joi seara. Șoferul inconștient a făcut legea în parcarea din zona stadionului Cetate, fără să îi pese că a blocat un alt autoturism.
Şi dacă ziua în “buricul târgului”, şoferii mai au puţin obraz din cauza faptului că riscă să fie amendaţi sau să li se ridice mașinile, ei bine, la lăsarea serii se pare că nu mai au nicio jenă.
Sătul să mai aștepte în parcare să îi fie deblocată ieșirea, șoferul pățit s-a strecurat printre mașini cum a putut, s-a urcat pe trotuar și a reușit într-un final să plece cu mașina.
”Aș vrea să cred c-a fost o rătăcire de moment sau o situație de urgență, altfel e destul de dificil de-nțeles”, a scris acesta într-o postare pe facebook.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea Ta
FOTO ȘTIREA TA | Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului, DISTRUS de cei care exploatează lemne: ”Este bătaie joc, strică tot ce am reparat”
Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului, DISTRUS de cei care exploatează lemne: ”Este bătaie joc, strică tot ce am reparat” Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului este distrus de cei care exploatează lemne, la nici un an de la trecerea lui în administrarea comunei Șugag de la […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 21 de ore
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 20 de ore
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie